Ev Düzenleme

Hayatınızı Kolaylaştıracak 14 Harika Fikir

66.345
Hayatınızı Kolaylaştıracak 14 Harika Fikir

Bazen dışarıdan bakmanız hayatınızı daha basit bir hale getirir, size yol açan problemleri daha rahat çözmenizi sağlar ve bunu yaparken gerçekten keyif alabilirsiniz.
İşte size burada herkese rahatlık sağlayacak 14 küçük numara.

1- Eğer bir teniz topunu garajınızda bir ip bağlayarak tavana asarsanız arabanızı park ederken bu size yardımcı olabilir. Arabanızın ön kaputu topa çarptığı an bilin ki doğru noktadasınız ve arabanızı düzgün bir şekilde park ettiniz.

hayatinizi-kolaylastiracak-14-harika-fikir-1

2- Bir takvimin üzerine doğum günü olanların notlarını alarak onu bir aile takvimi haline getirebilir, böyle yaparak bir daha kutlamaları hiçbir şekilde kaçırmayacağınıza emin olabilirsiniz.

hayatinizi-kolaylastiracak-14-harika-fikir-2

3- Boş bir şişenin ağız kısmını keserek onları makarna ve ya mısır gevreği gibi poşetlerin ağzını kapatırken kullanabilir ve onları güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz.

hayatinizi-kolaylastiracak-14-harika-fikir-3

4- Elbise askınızı mutfakta yemek yaparken tarif kitabınızı tutacak şekilde onu mutfak dolaplarına asacak şekilde kullanabilirsiniz.

hayatinizi-kolaylastiracak-14-harika-fikir-4

5- Geniş bir plastik şişenin dibini boyalarınızı karıştırmak, süzmek ve ya fırçalarını sabitlemek için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

hayatinizi-kolaylastiracak-14-harika-fikir-5

6- Eğer makaslarınızı nasıl keskinleştireceğiniz bilmiyorsanız hemen bir folyo alın ve kesmeye başlayın. Folyoyu kesmeniz sayesinde makasınızın ilk gün aldığınızdaki gibi keskin olacağından emin olabilirsiniz.

hayatinizi-kolaylastiracak-14-harika-fikir-6

7- Emin olun ki bir tadilat işi yaparken o kirli çivileri ağzınıza sokmak istemezsiniz onun yerine bir yün eldiven alıp ona geçirip rahatlıkla tutabilirsiniz ve bu size çok kolaylık sağlayacaktır.

hayatinizi-kolaylastiracak-14-harika-fikir-7

8- Eski bir kitap tutacağınızı şimdi modern bir tabletiniz için kullanabilir onları dik tutabilirsiniz. Kesinlikle şimdi o pahalı marketlerden tablet tutacağı almak zorunda kalmayabilirsiniz.

hayatinizi-kolaylastiracak-14-harika-fikir-8

9- Deterjan yerine temizlikte limonu kullanabileceğiniz biliyor muydunuz? Böylece size daha kolaylık sağlayacak ve çevre dostu olacağı gerçeği şaşırtıcı olacaktır.

hayatinizi-kolaylastiracak-14-harika-fikir-9

10- Bir tarağı çivileri çakarken kullanabilir ve elinizi incitmekten rahatlıkla kaçınabilirsiniz.

hayatinizi-kolaylastiracak-14-harika-fikir-10

11- Bazı kancaları banyonuzdaki duş perdelerine asmayı bir denemelisiniz. Böylelikle buralara istediğiniz şeyleri asabilirsiniz ve bu işinize çok yarayacaktır.

hayatinizi-kolaylastiracak-14-harika-fikir-11

12- Arabanızdaki koltuk kemerlerini duvara asarak onun kancasına da anahtarlarınızı asabilir ve güvende olmalarını sağlayabilirsiniz.

hayatinizi-kolaylastiracak-14-harika-fikir-12

13- Şerit şeklinde olan mıknatısınızı ev aletlerinizi ona asmakta kullanabilirsiniz. Böylelikle rahat edecek ve her alet elinizin altında olacaktır.

hayatinizi-kolaylastiracak-14-harika-fikir-13

14- Boşalmış olan ketçap şişeleri içerisinde krep yaparken malzemelerinizi bunun içinde rahatlıkla karıştırabilirsiniz. Ve aynı zamanda tavaya koyarken eşit miktarlarda koymanıza yardım edecektir.

hayatinizi-kolaylastiracak-14-harika-fikir-14

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Choose A Format
List
Image