Bizimle iletişime geçin

Fikirler

Hiç Duymadığınız 10’dan Fazla Hayat Kolaylaştıran Fikir

blank

 

1– Yumurtanın sarısı ile beyazını bir yumurta ayıracı olmadan ayırmak istiyorsanız ihtiyacınız olan şeyler bir şişe ve bir tabak. Yumurtayı tabağa kırın ve şişe ile sarısını şişenin içine çekin. Tam başarıya ulaşmak istiyorsanız ilk önce şişeyi büzüştürün sonra yumurtanın sarısı üzerine gelin ve şişeyi şişirin. Böylece yumurtanın sarısı ile beyazını ayırmış olacaksınız.

blank

2– Deniz kenarına gideceksiniz ve yanınızda büyük bir güneşi kremi taşımak istemiyorsanız tek yapmanız gereken bu güneş kremini kontak lens kutusuna koymanız. Kontak lens kutusu küçük ve kompaktır aynı zamanda büyük şişeler gibi çok yer kaplamaz. Bu kutuları aynı zamanda el kremleri ve diğer çeşitli kremler için de kullanabilirsiniz.

blank

3- Çamaşır dolaplarınızı temiz ve düzenli olmasını istiyorsanız çarşaflarınızı ona uygun olan yastık kılıfında saklayın. Böyle yapmak hem size daha çok alan kazandıracak hem daha da düzenli olmalarını sağlayacaktır.

blank

4- Eğer dolabınızda daha fazla yer istiyorsanız kutu içeceklerin kapaklarını çıkarıp askıların baş tarafına geçirdikten sonra oradaki deliğe başka bir tane daha askılık asarak dolaplarınızda daha fazla eşya saklamanıza olanak sağlayacaktır.

blank

5- Anahtarlığınızda çok sayıda anahtar ve bunların hangi kapıları açtığını sürekli karıştırıyorsanız onları ojeler ile boyayarak daha az karışmasını sağlayabilirsiniz.

blank

6- Dondurucunuzda daha fazla yere ihtiyacınız var ise kâğıt tutamaçları oldukça işinize yarayacaktır. Özellikler bunları rafların alt tarafına gelecek şekilde koyarsanız sebze poşetlerinizi daha rahat saklamış ve buzlukta diğer malzemeleriniz için daha fazla yer kazanmış olacaksınız.

blank

7- Eğer kullandığınız telefon kabı telefonunuzun sesinin az çıkmasına sebep oluyorsa bir iğne yardımıyla kaptaki delikleri genişletebilirsiniz. Böylece %40 daha fazla ses çıkmasına olanak sağlayabilirsiniz.

blank

8- Mikrodalga fırına yemeğinizi koyduğunuzda eşit olarak ısınmıyorsa onları halka şekline getirip koyun. Böylece ısı her tarafa yayılacak ve yemeklerinizi sıcak olarak yiyebileceksiniz.

blank

9- Eğer çilek gibi meyvelerin saplarını sevmiyorsanız bir pipet yardımıyla delin ve sap kısmına doğru itin. Pipet sapların kolayca çıkmasını sağlayacaktır.

blank

10- Kapalı olan bir kutuyu açmakta zorlanıyorsanız bunu konserve açacağı yardımı ile kolayca açabilirsiniz. Tabi ki konservelerde de aynı şekilde açabilirsiniz. Sadece bir kısmını kıvırın ve gerisini konserve açacağına bırakın.

blank

11- Ahşap mobilyalarınızdaki çizikleri yok etmek istiyorsanız bir ceviz alın ve onla ovalayın. Tabiki bu yöntem derin çizikler için işe yaramayacaktır.

blank

12- Her seferinde bir bandı nereden açacağınız konusunda zorluk yaşıyorsanız bir ekmek poşeti plastiğini açılan kısma yapıştırın ve böylece dertten kurtulun.

blank

13- Eğer paket kağıtlarının açılmasından sıkıldıysanız bu kağıtların üzerine tuvalet kağıdı rulolarını geçirin. Böylece bir daha kağıtlar açılmayacaklar.

blank

14- Çim biçme makinenizdeki tel eğer bitik durumda ise onun yerine fermuarlarınızı kullanabilirsiniz.

blank

15- İçeceğiniz bir içecek eğer çok sıcak ise ıslak bir bezle onu sarın ve 15 dakika buzlukta bekletin. Çıkardığınızda buz gibi olacaktır.

blank

16- Krep yaparken ortalığı dağıtmaktan korkuyorsanız hazırladığını karışımı boş bir ketçap şişesine

blank

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir