Bizi Sosyal Medyada Takip Edin
  • Anasayfa
  • Fikirler
  • Hırsızlar İki Tane Somun Anahtarı Kullanarak Asma Kilitleri İşte Böyle Açıyorlar

Hırsızlar İki Tane Somun Anahtarı Kullanarak Asma Kilitleri İşte Böyle Açıyorlar

Kendimize ait özel güvenliği bir üst seviyeye çıkartmak istiyorsak asma kilitleri kullanırız ki bunlar hem sağlamdır hem de hırsızlar bunu açarken baya uğraşmak zorundadırlar. Fakat bu konuda maalesef yanılıyoruz. Doğru bir teknik ve basit birkaç eşya ile bunları açmak çok kolay olabiliyor. Aşağıdaki videoda bir adamın nasıl iki tane anahtarı kullanarak asma kilidi açtığını görebilirsiniz.

Videodaki sunucu bizi birçok kilit gösteriyor ve sonra onları sadece iki anahtar yardımı ile nasıl açılabileceğini gösteriyor. Küçük ya da büyük olmaları farketmeksizin bunlar kolayca açılabiliyor. Ben bir daha asma kilitlere güvenmeyeceğim.

Anahtarları asma kilidin arasına biri ile bir tarafı diğerini de diğer tarafını sokuyor. Sonra onları birbirine zıt olacak şekilde itmeye başlıyor ve neredeyse hiç bir efor sarfetmeden kolayca açıyor. Asma kilitleri açması gerçekten bu kadar kolay mı? Hiç böyle düşünmemiştim.

Sonra da kapı kollarındaki asma kilitleri nasıl açılacağını gösteriyor. Eğer o bu kadar rahatlıkla kilitleri açabiliyor ise o zaman bu kilitler hırsızların kolayca açması için yapılıyor. Ne kadar rahat bir şekilde yaptığını gördünüz mü? Sadece anahtarları sokuyor ve bir anda açılıyor ve kilitler parçalanıyor.

Bu video asma kilitlere güvenenler için kesinlikle hayal kırıklığı oldu. Bahse girerim ki artık asma kilitlere hayatınız boyunca bir daha güvenmeyeceksiniz.

Evet, hazır mısınız. Hemen başlayalım.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ilginizi çekecek konular
Yorum Yap

Bir Cevap Yazın

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.