İğne Oyası Harika İğne Oyaları Lazım Diyenlere Gelsin

İçindekiler
 1. 1. Birçok Modeli Bir Arada Kullanın
 2. 2. Büyük Modellerle Etkileyici Tülbentler Hazırlayın
 3. 3. Uyumlu Renkler Tercih Edin
 4. 4. Minimalist İğne Oyası Modelleri
 5. 5. Şal Kenarlarına Da Uygulayın
 6. 6. Hazır Olarak Modeller İşleyin
 7. 7. Sırası ile Aynı Renkleri Kullanın
 8. 8. Çiçek Motifleri ve Boncuklar
 9. 9. Farklı Model Arayışı İçerisinde Olanlara
 10. 10. Aynı Modeli Değiştirerek Devam Edin
 11. 11. Modeller İçin Detay İsteyenlere
 12. 12. Boncuklarla Çiçek Motifi Oluşturmak
 13. 13. Bir Rengin Tüm Tonları Bir Arada
 14. 14. Yarım Daire Motifi
 15. 15. İşlediğiniz Tülbentten İlham Alın
 16. 16. Canlı Renklerde Nasıl Bir Motif Seçilmeli
 17. 17. Bahar Renkleri Bir Arada
 18. 18. Desenden İlham Alınarak Hazırlanan İğne Oyaları
 19. 19. Beyaz Dantel Şıklığı
 20. 20. Model Alternatifleri Konusunda En İyisi
 21. 21. Aynı Modelin Renk Alternatiflerini Kullanın

Havlu ve tülbentlerin daha şık hale gelmesini sağlayan iğne oyası işlemeleri, yapımı oldukça kolay ve pratik aşamalardan oluşmaktadır. İğne oyalarının kullanımı ile değişen bu ürünler çeyizleri süslemekte ve sevdiklerimiz için de en değerli hediyeler olarak sunulabilmektedir. Eski geleneklerimiz içerisinde de önemli bir yeri olan iğne oyası modellerinin günümüzde de çok sık tercih edildiği bilinen bir gerçektir. İğne oyası modellerinin trend seçenekleri de bu örneklerde yer alıyor. Klasik modeller ile kendinizi geliştirdikten sonra, sezonun trendlerine yönelmeli ve daha güncel ürünler üretmelisiniz. İğne oyası modellerinde farklı işlemeler yapmak daha kısa sürede gelişmenize de yardımcı olacaktır. Tülbent ve havlu ürünlerini iğne oyası modelleri ile süsleyen kadınlar bu işlerle kendilerine hobi edinmenin ötesinde gelir de elde etmektedir. Toplumda kadınlar bir araya gelerek birbirlerine bu modellerde yardımcı olmakta ve farklı işlemeler de göstermektedir. Birlikte iğne oyası işlemenin keyfine siz de sevdiklerinize varabilirsiniz. Yeterli şekilde malzeme teminini sağlayın ve öğrenmeye bir an önce başlayın. İlgisi olan herkes zorlanmadan en kolay örneklerle başlayacak ve en karışık görünen iğne oyası modellerini bile başaracaktır.

1. Birçok Modeli Bir Arada Kullanın

Birden fazla kompozisyon kurarak iğne oyası modellerini bir araya getirin ve farklı tasarımlar deneyin. Havlularda çok şık duracaktır.

2. Büyük Modellerle Etkileyici Tülbentler Hazırlayın

Tülbent kenarlarında genellikle küçük iğne oyası modelleri tercih edilir. Farklı ve etkileyici bir ürün hazırlamak için daha büyük iğne oyası modelleri de deneyebilirsiniz.

3. Uyumlu Renkler Tercih Edin

Renkleri bir arada kullanırken ne kadar uyumlu kombinler yaparsanız, oya modelleriniz ve tülbentleriniz de o kadar şık görünecektir.

4. Minimalist İğne Oyası Modelleri

Sade tasarımlardan oluşuyorsanız, daha minimalist iğne oyası modelleri tercih edebilirsiniz. Bu örnekle de sade bir şıklık oluşacaktır.

5. Şal Kenarlarına Da Uygulayın

Sadece tülbent ve havlu değil, şallarınızı da iğne oyası işlemeleri ile daha modern hale getirebilirsiniz.

6. Hazır Olarak Modeller İşleyin

Sadece iğne oyası modeli çalışarak daha kısa sürede havlu ya da tülbent kenarı işleyebilirsiniz. Pratik bir yöntem olacaktır.

7. Sırası ile Aynı Renkleri Kullanın

Ürün üzerindeki motifte yer alan renkleri oya modeli için de aynı sırada kullanabilirsiniz. Modern bir işleme örneği olacaktır.

8. Çiçek Motifleri ve Boncuklar

İğne oyası modelleri içerisinde çiçek motiflerini denemeli ve detaylarda da aynı renklerde olacak şekilde boncuklar kullanmalısınız.

9. Farklı Model Arayışı İçerisinde Olanlara

İğne oyası modellerinde sık rastlanmayacak, oldukça özgün bir model. Hem tülbentlerde hem de havlularda kullanıma da uygun.

10. Aynı Modeli Değiştirerek Devam Edin

Bir model üzerinden alternatifler üretmek yeni başlayanlara çok fayda sağlar. Eliniz daha çabuk iğne oyalarına alışır.

11. Modeller İçin Detay İsteyenlere

En çok kullanılan modellerden birisi olan bu örnek ile detay görebilir ve daha kolay şekilde işleyebilirsiniz.

12. Boncuklarla Çiçek Motifi Oluşturmak

İğne oyası modelleri arasında yeterli boşluklar bırakarak boncuk işlemeleri ile çiçek motifleri yaratabilirsiniz.

13. Bir Rengin Tüm Tonları Bir Arada

Tek renk çalışmak isteyenler için iyi bir örnek olacaktır. Bir renk belirledikten sonra her bölümde farklı bir tonunu kullanabilirsiniz.

14. Yarım Daire Motifi

İğne oyası modelleri klasikleri arasında yer alan bir model olduğunu söyleyebiliriz. İşlenecek her ürüne de yakışmaktadır.

15. İşlediğiniz Tülbentten İlham Alın

İşleme yapacağınız tülbent desenli bir ürün olabilir. Bu durumda desendeki şekillerden ve çiçek motiflerinden ilham alarak iğne oyası modelleri tasarlayabilirsiniz.

16. Canlı Renklerde Nasıl Bir Motif Seçilmeli

Dikkat çekici bir tülbent üzerine iğne oyası modeli seçerken, daha sade ve küçük desenler tercih edebilirsiniz.

17. Bahar Renkleri Bir Arada

Seçeceğiniz iğne oyası modeli ne olursa olsun, her bölümünde farklı bir renk seçerek bahar renklerinden oluşan canlı bir tülbent hazırlayabilirsiniz.

18. Desenden İlham Alınarak Hazırlanan İğne Oyaları

Havlu ya da tülbent üzerindeki desenlerden uyarlanarak yapılan bir iğne oyası modeli. Uyumlu bir ürün elde edilebilir.

19. Beyaz Dantel Şıklığı

Farklı renk alternatifleri ile birlikte bir iğne oyası modelinin beyaz renginde ne kadar şık duracağını bu örnekle görmek mümkün.

20. Model Alternatifleri Konusunda En İyisi

Bu görsel içerisindeki alternatifler ile kendinizi iğne oyası işleme konusunda kolaylıkla geliştirebilirsiniz. En modern modeller bir arada yer alıyor.

21. Aynı Modelin Renk Alternatiflerini Kullanın

Tek bir iğne oyası modelini çok beğendiyseniz, farklı renk alternatifleri ile takım tülbentler ya da havlular işleyebilirsiniz.

İğne oyası modelleri ile tülbent ve havlularınızı değiştirmek hiç de zor olmayacak. Bu eski geleneği hala devam ettiren birçok kadın için örnekler de fayda sağlayacaktır. İğne oyaları işleme konusunda henüz yeniyseniz, öğrenme konusunda da hiç endişe etmeyin. Kolayca öğrenecek ve kendinizi geliştirdikten sonra ürünlerinizi kendi beğendiğiniz modellere göre daha modern hale getirebileceksiniz. İğne oyası modelleri için bu örneklerden de uyarlamalar oluşturmayı ihmal etmeyin. Gelişiminiz açısından çok fayda sağlayacak ve daha özgün modeller yaratabileceksiniz. İğne oyası modelleri konusunda büyüklerinize de danışabilirsiniz. Özellikle klasik modeller için onlardan bilgi almak ve birlikte öğrenmek kısa zamanda gelişebilmek açısından en doğrusu olacaktır.