Bizimle iletişime geçin

En İyileri

İlham Alabileceğiniz Dekoratif Merdiven Tasarımları

blank

Merdivenlerin birincil amacı sizi bir kattan diğerine ulaştırmaktır. Bu konuda tercih edebileceğiniz birçok merdiven mevcut, düz, spiral, dalgalı, tahta ya da cam materyal tercih edebilirsiniz. Ayrıca bu merdivenleri daha göz alıcı hale getirmek için birçok dekorasyon fikri de mevcut. Bugün size ilham alıp kendi evinizin merdiveninde de değişiklik yapmanızı sağlayabilecek birkaç dekoratif merdiven tasarımından oluşan bir fotoğraf koleksiyonu sunuyoruz.

Düz merdivenleri dekore etmeniz için bir seçenek olarak bu merdivenleri en sevdiğiniz kitapların yandan görünümleri olarak düzenlemeniz olabilir. Eğer kitapları seven biriyseniz bu harika bir proje olacaktır. Evinizdeki merdivenleri daha etkili hale getirmenin bir diğer yolu ise basamaklara ilham verici sözler yazmak olabilir. Herbir basamaya farklı bir cümle yazabilir ya da bir cümleyi basamaklara paylaştırabilirsiniz. Sizi motive edecek birkaç söz ya da merdivenden çıkarken yüzünüze bir gülümseme koymaya yardımcı olacak komik sözler tercih edebilirsiniz.

Motive edici sözler ya da kitaplar dışında merdivenlerinizi boya ile de dekore edebilirsiniz. Herbir basamağı farklı bir renge boyamayı tercih edebilir ya da aynı rengin farklı tonlarını kullanarak bir ombre etkisi yaratabilirsiniz. Ayrıca desenler de göz alıcı olabilir, yine herbir basamak için farklı bir desen seçebileceğiniz gibi bütün basamaklarda aynı deseni de kullanabilirsiniz.

Dekoratif bir merdiven oluşturmak için mozaik fayanslar kullanmak da bir diğer seçenektir. Bütün basamaklar için aynı çeşidi kullanabilir ya da herbir basamak için farklı fayanslar tercih edebilirsiniz. İşte farklı mozaik fayanslardan oluşan birkaç örnek.

Merdivenler aynı zamanda karatahta boyası ile de dekore edilebilir. Bu size istediğinizi yazma ya da çizme şansı sunacaktır. Karatahta boyası kullanmanın en iyi yanı ise sıkıldığınız zaman silebilir ve yeni bir söz ya da bir skeç ile yeniden dekore edebilirsiniz. Sizin için seçtiğimiz diğer dekoratif merdiven tasarımlarını görmek için aşağıya inin, siz de kendi merdiven tasarımınızı oluşturmak için bu fotoğraflardan ilham alabilirsiniz.

Eee, siz de merdivenlerinizin daha heyecan verici görünmesini sağlamak için onları dekore etmeyi düşünmez misiniz? Eğer düşünüyorsanız hangisini tercih edersiniz? Yukarıdaki tasarımlardan ilginizi en çok hangisinin çektiğini yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkür ederiz ve evinizin iç mekan tasarımı için harika diğer fikirler için bizi takip etmeyi unutmayın!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir