Bizimle iletişime geçin

Fikirler

İnce Alanlar ve Küçük Evler İçin Dar Masalar

blank

Dar masalar alan kazanmak için harikadır. Dar bir alanda size maksimum fonksiyonelliği sunar ve küçük yerlere çok kolay sığarlar. Yurt odaları, küçük alanlar için ideal olan bu dar masalar aynı zamanda masanın ana mobilya olmasını istemediğiniz geniş alanlar için de harika ya da minimalizmin tasarımın anahtarı olduğu modern alanlarda da bu masaları kullanabilirsiniz.

Dar bir masa, yatak odası için harika bir seçenek. Pencerenin önünde harika duruyorlar ve yerde çok fazla alan kaplamıyorlar. Bu sayede oda havadar kalıyor, boğucu bir havaya sahip olmuyor ve çalışmayla ilgili özellikler genel dekorun küçük bir bölümünü kapsıyor.

Dar bir oda için de dar bir masa kullanabilirsiniz. Duvar boyunca yerleştirildiklerinde harika görünüyorlar ve kullanıcının gönlünce dolaşabileceği bir alanı boş bırakmayı da ihmal etmiyorlar. Bir numara olarak seçtiğiniz masanın, masayı yerleştireceğiniz duvarla aynı renk olması da genel görüntüyü hoş tutacaktır.

Ayrıca bu tarz dar bir masayı, çatı arasında oluşturduğunuz bir yere de koyabilirsiniz. Oldukça dar bir koridora bile sığabilir. Altında yeterli depo alanı da bulundurduğundan, diğer masalardan daha az pratik olacağını düşünmeniz için hiçbir sebep yok.

Salonunuza da darbir masa yerleştirerek, mobilyalarınızı basit tutabilirsiniz. Koltuğun arka kısmında bir alan ya da bir bölme bunun için uygun olabilir. Ayrıca bir bar görünümüna sahip olduğundan, o şekilde de kullanabilirsiniz.

Küçük bir alanda çalışmanız gerektiğinde ya da olabildiğince çok alan kazanmaya çalıştığınızda, çok amaçlı düşünmelisiniz. Başka şekilde anlatılacak olursa, yatak odanıza dar bir masa ekleyin, yatağınızın ön kısmı bunun için uygun olacaktır. Bu masayı hem bir çalışma masası olarak kullanabilirsiniz, hem de televizyonunuz için kullanabilirsiniz.

Eğer önündeki sandalyeyi kaldırırsanız, salona yerleştirilmiş dar bir masa, bir konsola da benzeyecektir. Bu sayede çalışma masanız salona veevin genel dekoruna daha kolay integre olacaktır.

Sahip olduğunuz alanın tamamını kullanın. Örneğin evinizin koridorunu ofis/çalışma alanı olarak kullanabileceğiniz çok amaçlı bir yere dönüştürün. Dar bir masa ve belki duvara monte edeceğiniz dolaplar yerleştirin ve hepsi bu. Alanınızın büyüklüğüne bağlı olarak ekleyecek başka materyaller de bulabilirsiniz.

Pencerenizin bulunduğu duvarı çalışma alanına dönüştürün. İnce bir raf edinin ve bu rafı masa olarak kullanın, rahat edebileceğiniz bir yüksekliğe yerleştirin, yan kısımlarına dolaplar yerleştirin, masanın merkez kısmında sandalye için alan bırakın ve duvarın istediğiniz kısımlarına raflar ekleyin.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir