Ev Düzenleme – ev dekorasyon fikirleri ve modern dizayn

İnşa Edebileceğiniz Hayallerinizi Süsleyecek 24 Ağaç Ev

03.05.2018
6.580
İnşa Edebileceğiniz Hayallerinizi Süsleyecek 24 Ağaç Ev

Hiç ormanın bir köşesinde herkesten ve her şeyden saklanabileceğiniz ya da arkadaşlarınızla sakince zaman geçirebileceğiniz bir yeriniz olsun istediniz mi? Çocuklarınız maceraları için arka bahçenize bir ağaç ev yapmanız için ısrar mı ediyor?

Birçoğumuz için ağaç evler hem çocukluk hem de yetişkinlik dönemlerinin hayalidir. Kendiniz olabileceğiniz güvenli bir alan, rahatlayabileceğiniz ya da oyunlar oynayabileceğiniz…

Çocuklarınızın kendi maceralarını yaşayabilecekleri, masal dünyasından korsanlara, istedikleri boşlukları doldurabilecekleri güvenli bir yer olabilir. Ergenlik dönemindeki çocuklar da gerçeklerden uzaklaşmak için kitaplarla dolu bir alana ihtiyaç duyabilirler.

Biz yetişkinler olarak da soğuk bir gecede sıcak bir fincan kahvenizi içmek için harika bir yerdir. Ya da bir kadeh şarap eşliğinde ofisteki stresli zamanların yükünün üzerinden kalkmasını sağlayabilir.

Sakinlik ve kaçış arayan insanlar için ağaç ev harika bir seçenektir. Kendi arka bahçenizde kendiniz inşa edebileceğiniz harika ağaç evler için yazımıza devam edin.

Eğer bu ağaç ev fikirlerinden hoşlanırsanız sitemizdeki diğer yazıları takip edebilir, evinizi güzelleştirebilirsiniz.

İnşa Edebileceğiniz, 37 Kendin-Yap Ağaç Evi

1-BASİT BİR AĞAÇ EV

Bu oldukça basit ve yapılımı kolay olan ağaç ed çevredeki ağaçlar ile mükemmel bir uyum içerisinde. Bu evin güzelliğine bulunduğu ağacın alt kısmındaki dallardan birine bir lastik salıncak ekleyerek güzellik katabilirsiniz. Aynı zamanda burayı istediğniz şekilde de dekore edebilirsiniz, peri lambaları, asılan lambalar, askı saksılardaki bitkiler ve çok daha fazlası.. Çocuklarınızı yetişkin gözetiminde oynatmanızı öneriyoruz biz çünkü bu ağaç evin her kısmı açık. Düşme durumunda çocuklarınızın yara alma ihtimalini en aza indirgemek için yeri köpükler ya da yastıklarla kaplayabilirsiniz.

2-DİĞER BİR BASİT AĞAÇ EV

Eğer bir ağaç evin kabaca planını çıkarmak istiyorsanız, bu ağaç evler başlamak için harika. Bu planlarda bütün ipuclarını bulabilir ve kendi bahçenize inşa etmek istediğiniz ağaç ev planını oluşturabilirsiniz. Fakat kullanılan tekniklerin adım adım talimatları bulunmadığı için harika bir ağaç ev inşa etmek için biraz efor sarfetmeniz gerekebilir.

 

3-RENKLİ AĞAÇ EV

Bu ağaç ev her ne kadar sade olsa da, aynı zamanda ağaçlar içerisinde güzelliğini belli edecek renklere sahip. Bu hem çocuklar tarafından hem de yetişkinler tarafından kullanılabilecek bir ağaç ev. Biraz renk eklenerek ağaç evin ormanın içerisinde parlaması sağlanmış. Açık pastel renkler de ağaç evin monotonluğunu alıp götürmüş ve taptaze bir görünüm eklemiş.

Açık renkte geometrik ya da farklı şekiller ekleyerek bu ağaç eve daha kişisel bir dokunuşta bulunabilirsiniz. Alternatif olarak ise çocuklarınızın boyama işini yapmasına izin verebilirsiniz. Parmak ya da avuç boyamaları hem basit hem de eğlenceli aktivitelerdir, oyun oynayacakları alanı siz inşa ederken çocuklarınızın da bu şekilde yardımcı olmasını sağlayabilirsiniz.

4-AĞAÇ KULÜBESİ

Bu basit ağaç evin basit bir çatısı ve dört adet de duvarı bulunuyor. Bu oda oldukça küçük bu yüzden yetişkinler için pek uygun değil. Odanın dış kısmındaki küçük alan çocuklarınızın ayaklarını sarkıtarak oturması için ideal. Bu ağaç ev eğlenmelerini sağlayacak kadar yüksek fakat kazalara davetiye çıkarak kadar da yüksek değil.

Bu ağaç evin monoton görünümünü açık renklerle boyama yaparak giderebilirsiniz. Odanın iç kısmına bir yatak ya da yastıklar ekleyerek de hem daha eğlenceli hem de daha konforlu olmasını sağlayabilirsiniz.

geri1 of 6
Yazının Devamı için Butonları Kullanın!

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Choose A Format
List
Image