Bizimle iletişime geçin

Örgü

İpten Yaprak Yapımı

blank

ipten-yaprak-yapimi-10

Evinizin çeşitli alanlarında, örneğin duvar süslemesinde ya da kapı süslemesinde kullanabileceğiniz dekoratif yapraklara ihtiyacınız varsa, evinizde bulunan iplerle bunu yapabilirsiniz. Üstelik bunu yapmak için dikiş biliyor olmanız şart değil. İhtiyacınız olan malzemeler; renkli bir ip, ince beyaz ip, makas, beyaz bir kağıt, kurşun kalem ve bir miktar tutkal olacak.

ipten-yaprak-yapimi-

Resimde de gördüğünüz gibi işe ilk olarak beyaz bir A4 kağıdının üzerine yaprak motifleri çizerek başlayın. Yaprakları aynı boylarda çizdiğinizden emin olun.

ipten-yaprak-yapimi-2

Daha sonra elinizdeki ipi yaprağın bir kısmından başlayarak diğer tarafına doğru gidin. Bunu yaparken, birkaç cm boşluklar bırakacak şekilde ince beyaz ip ve iğne ile büyük ipi yaprağın üzerine sabitleyin.

ipten-yaprak-yapimi-3

İp ile yaprağın her noktasını işleyin.

ipten-yaprak-yapimi-4

Bir tam tur atıp başladığınız noktaya geldikten sonra resimde gördüğünüz gibi ipi yaprakların arasında ağlar elde edecek şekilde çapraz olarak geçirin.

ipten-yaprak-yapimi-5

Bir alttan bir üstten yaptığınızda iplerin çapraz olduğunu göreceksiniz.

ipten-yaprak-yapimi-6

Bu şekilde yaprağın tüm iç kısmını aynı şekilde işleyin.

ipten-yaprak-yapimi-7

Bittiğinde ipten yaptığınız dekoratif yaprak bu şekilde görünecek.

ipten-yaprak-yapimi-8Bu da yakından görünen hali. Gördüğünüz gibi yaprağın iç kısmında örümcek ağına benzer bir görüntü oluştu. Böylece yaprağınız daha gerçekçi görünecek.

ipten-yaprak-yapimi-9

Şimdi de yaptığınız yaprağı kağıttan ayırarak bir kenara alın. Yapacağınız uygulamaya göre ihtiyacınız olan sayıda ve renkte yaprak yaptıktan sonra, yaprakları duvar süslemesinde, kapı süslemesinde, mutfak dolabı süslemesinde ya da evin çeşitli alanlarında yapacağınız süslemelerde kullanabilirsiniz. Örneğin oturma odanızın bir duvarına boya ile çizdiğiniz ağaç gövdesini, bu yaprakları etrafına yapıştrarak süsleyebilirsiniz. Böylece hem dekoratif hem de şık bir mekan yaratmış olacaksınız.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir