Bizimle iletişime geçin

Ev Temizliği

İşe Yaramayan 11 Ev Temizlik Hileleri

blank

Herkes en azından bir kere de olsa internette bulduğu temizlik hilelerini evinde kirlerden, kıyafetlerdeki lekelerden kurtulmak için kullanmıştır. Bu hilelerden bazıları işe yararken bazıları ise hiç işe yaramamıştır. Bu yüzden eğer bir sonuç almayacaksanız bunu denemenin amacı yoktur.

Bu hüsranı yaşamamak için Bright Side takımı sizin için bu işe yaramayan hileleri bir araya topladı.

Hoş bir koku için havalandırmaya yerleştirilmiş kurutucu tabaka

ise-yaramayan-11-ev-temizlik-hileleri-1

Odadaki hava akımı bu havalandırma sayesinde olmakla beraber buraya bir levha koymak hiç akıllıca bir fikir değil. Bunu sağlamak için bir hava tazeleyici almak daha güveni ve kolay olacaktır.

Daha parlak bulaşıklar için bulaşık makinesine limon sıkıştırmak

ise-yaramayan-11-ev-temizlik-hileleri-2

İsterseniz tüm bir limonu bulaşık makinesine koysanız da bu sizin eşyalarınıza herhangi bir etki etmeyecektir. Bulaşık makinesinin içindeki büyük miktarda su döngüsü limonun içindeki sitrik asidin okyanusa dönmesini sağlayacaktır. Eğer eşyalarınızın parlamasını istiyorsanız özel parlatıcılar kullanmanız gerekiyor.

Araba cilası ocağınızın üstündeki yağlardan arındıracak

ise-yaramayan-11-ev-temizlik-hileleri-3

Sakın bunu yapmayı aklınızdan bile geçirmeyin. Araba cilaları zehirli ve aynı zamanda yanıcı bir maddedir. Benim modern bir temizleyicim var ve bu ardından ince bir çizgi bırakarak temizliği daha kolay hale getiriyor. En iyisi onu kullanmalı ve ya bu lekeleri gördüğünüz zaman en hızlı şekilde kurtulmak işe yarayacaktır.

Pişirme sodasını ve sirkeyi evrensel deterjan olarak kullanmak

ise-yaramayan-11-ev-temizlik-hileleri-4

Bu yöntem hiç mi hem de hiç işe yaramıyor. Soda bazik, sirke ise asitlidir ve bu ikisi bir arada kullanırsanız birbirini nötrleyecektir. Biz bunu denedik ve ortaya çıkan şey ise su ve tuz idi. Ve tabi ki de birçok baloncuk. Bu baloncuklar belki lavabonuzu temizlerken işe yarayabilir ama daha fazlası değil. En iyi sonucu bu iki ürünü ayrı ayrı kullanırsanız belki elde edebilirsiniz.

Mısır nişastasını ütü izini temizleyici olarak kullanmak

ise-yaramayan-11-ev-temizlik-hileleri-5

Bu kesinlikle elbiselerinizdeki ütü izini temizlemeye yardımcı olmayacaktır. Ancak elbisenizde bir yanık olunca ardından hemen pas sökücü ile yıkarsanız belki elbisenizden bu izi çıkara bilirsiniz.

Kesme tahtanızı tuz ve limon ile temizlemek

ise-yaramayan-11-ev-temizlik-hileleri-6

Aslında bu yöntem tahtanızdaki küçük izleri temizler ve tahtanızı parlatabilir, fakat kesinlikle bu kesme izlerini ve yanıkları temizlemeyecektir. Hatta internette göreceğiniz pişirme sodası ekleme fikri bile işe yaramayacaktır.

Çamaşır makinesi temizlemek için ağız gargarası kullanmak

ise-yaramayan-11-ev-temizlik-hileleri-7

Başka bir işe yaramaz fikir. Tüm yapmanız gereken ayda bir deterjan alanına bir beyazlatıcı koymanız ve makineyi öyle çalıştırmanız.

Tuvalet temizlemek için sihirli silgi

ise-yaramayan-11-ev-temizlik-hileleri-8

Bu sihirli sünger kesinlikle evinizde bazı yerleri temizlemek için işe yarayabilir. Ama gerçekten bu tuvaletinizdeki paslardan sizi kurtaracak mı? Cevap tabi ki de hayır. Bunu yapmak için kesinlikle özel temizleyiciler kullanmalısınız. Onların yapılmasının bir sebebi var.

Pasları temizlemek için saç spreyi

ise-yaramayan-11-ev-temizlik-hileleri-9

Eğer saç spreyiniz alkol içeriyorsa bu yöntem belki işe yarayabilir. Ancak birkaç firma zaten bu iş için özel deterjanlar üretiyorken neden bu yöntemi kullanalım ki. Bu özel içerikli malzemelerin içinde alkol var ve bu kirleri daha rahat temizlerken.

Elbiselerinizin rengini korumak için tuz solüsyonu kullanma

ise-yaramayan-11-ev-temizlik-hileleri-10

Eğer elbisenizin kumaşı yeterince renkli değilse bu dene ve gör metodu kesinlikle elbiselerinizin rengini korumak için bir işe yaramayacaktır.

Tuvalet temizliği için kola

ise-yaramayan-11-ev-temizlik-hileleri-11

Bu fikre kim inanır ki? Kolanın içerisinde birçok renklendirici madde var ve bu da birçok bakteri demek. İkinci olarak ise kolanın fiyatı ile temizleyici maddenin fiyatları ise hemen hemen aynı ve bu temizleyicileri çok sefer kullanabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir