Bizimle iletişime geçin

Bahçe

Kaçırmamanız Gereken Yağmur Olukları İle Dikey Bahçe Fikirleri

blank

Yağmur olukları, çatıların yapısında bulunan ve yağmur suyunu tutup başka yere aktaran küçük kanallardır. PVC, plastik ve ya aliminyum gibi çok yönlü malzemelerden yapılırlar. Ayrıca bu kanalların asıl görevi çatıyı korumak ve suyu boşaltmaktır, fakat aynı zamanda bahçe işleri içinde kullanılabilir. Böylelikle biz de size bu yağmur oluğu bahçeleri sunuyoruz ki size ilham vererek sizin de yapmanızı sağlıyoruz.

kacirmamaniz-gereken-yagmur-oluklari-ile-dikey-bahce-fikirleri-1

Yağmur olukları yönlü bitkiler yetiştiricileri için mükemmel olabilir. Bunlar daha çok derin bir kap istemeyen ve küçük yerlerde yetişebilen bitkiler içindir. Yağmur olukları duvara asılabilir ve ya tutturulabilir, bu da dikey bahçecilik için idealdir. Onları kolayca canlı renklere boyayabilir ve göz çarpıcı yapabilirsiniz. Aşağıdaki yağmur oluk bahçeleri oldukça esnek bir yapıya sahiptir. Fotoğraflara bakarak bunları görebilir ve ilham alabilirsiniz. İyi eğlenceler.

Muhteşem Yağmur Oluğu Bahçeleri

kacirmamaniz-gereken-yagmur-oluklari-ile-dikey-bahce-fikirleri-2

kacirmamaniz-gereken-yagmur-oluklari-ile-dikey-bahce-fikirleri-3

kacirmamaniz-gereken-yagmur-oluklari-ile-dikey-bahce-fikirleri-4

kacirmamaniz-gereken-yagmur-oluklari-ile-dikey-bahce-fikirleri-5


kacirmamaniz-gereken-yagmur-oluklari-ile-dikey-bahce-fikirleri-6

kacirmamaniz-gereken-yagmur-oluklari-ile-dikey-bahce-fikirleri-7

kacirmamaniz-gereken-yagmur-oluklari-ile-dikey-bahce-fikirleri-8

Çilek gibi bitkiler geniş hacimli yerlere ihtiyaç duymazlar. Bundan dolayı, çilekler küçük alanlarda yetişebilirler ve yağmur olukları onlar için uygun bir ortam olabilir. Onları asabilir ve ya dekoratif bir yağmur oluğu ağacı yapabilirsiniz. Böylece evinizdeki taze çileklerin keyfine varın.

kacirmamaniz-gereken-yagmur-oluklari-ile-dikey-bahce-fikirleri-9

kacirmamaniz-gereken-yagmur-oluklari-ile-dikey-bahce-fikirleri-10


kacirmamaniz-gereken-yagmur-oluklari-ile-dikey-bahce-fikirleri-11

Yağmur oluklarını aynı zamanda mutfak bitki bahçeleri içinde kullanabilirsiniz. Böylelikle baharatlara rahat erişiminiz olur ve mutfak yeteneklerini artırabilirsiniz. Bu bitkiler için markete gitmenize gerek kalmadan evinizde yetiştirebilirsiniz. Yağmur olukları bahçesini hemen pencerenizin önüne asarak ve onlara kara tahta ekleyerek üzerlerine bitki isimlerini yazabilirsiniz.

kacirmamaniz-gereken-yagmur-oluklari-ile-dikey-bahce-fikirleri-12

kacirmamaniz-gereken-yagmur-oluklari-ile-dikey-bahce-fikirleri-13

Bahçeci olarak yağmur oluklarını başka amaçlarla da kullanabilirsiniz. Yukarıdakiler bu fikirlerden sadece bir kaçı. Yorumlar kısmında yukarıdaki fikirlerden hangisini beğendiyseniz bize söyleyebilirsiniz. Ve tabi ki evduzenleme.com ile bahçe fikirleri hakkında güncel kalın.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir