Bizimle iletişime geçin

Kendin Yap

Kağıttan Çiçek Yapımı

blank

kagittan-cicek-yapimi-

Kağıttan yapabileceğiniz birçok farklı şey bulunuyor, bunlardan biri de çiçek yapımı oluyor. Kağıttan gül ve lale yapımının yanı sıra, daha gösterişli çiçekler de yapabilirsiniz. Kağıdı bolca katlayarak elde edeceğiniz bu çiçekleri, evde ya da ofiste çalışma masanızın üzerine koyabilirsiniz. Beyaz renkte bir A4 kağıdı yerine; pembe, mavi, sarı, yeşil, turuncu, kırmızı gibi daha canlı ve gösterişli renkleri tercih etmenizi öneriyoruz. Böylece yaptığınız çiçekler de kendini daha çok gösterecek. Üstelik yapımı da oldukça kolay. Birkaç katlama işlemi ile yapacağınız bu çiçekler oldukça renkli bir görünüm yaratacak.

kagittan-cicek-yapimi-2

Bunun için ilk olarak resimdeki gibi kare haline getirdiğiniz kağıdı yanı çevirip önce ikiye katlayın.

kagittan-cicek-yapimi-3

Daha sonra yukarıdaki resimde gösterildiği gibi katladığınız kağıdın iki kenarını kıvırın ve tekrar katlayın. Daha sonra katladığınız kısımları 4. resimde gösterildiği gibi yanlara doğru açın.

kagittan-cicek-yapimi-4

Yanlara doğru açtığınız kısımları açın.

kagittan-cicek-yapimi-5

Açtığınız kenarları ince bir şekilde iki kat katlayıp kağıdın bir tarafından başlayarak diğer tarafına kıvırıp birleştirin.

kagittan-cicek-yapimi-6

Aynı işlemi 4 farklı aynı renkte kağıt için uygulayın ve elde ettiğiniz çiçeği dilerseniz bir vazo ya da küçük bir kutunun içine koyarak renkli bir görünüm elde edebilirsiniz.

kagittan-cicek-yapimi-7

Yukarıda gösterilen uygulamayı farklı renkte ve desende kağıtlar ile uygulayarak rengarenk ve eğlenceli çiçekler yaratabilirsiniz. Kağıttan çiçek yapımı için kırtasiyeden alabileceğini renkli A4 kağıtları kullanabilirsiniz. Kağıtların her birini 4 adet kareye bölerek makasla kesin. Böylece her kağıttan bir çiçek yapabilirsiniz. Bu renkli çiçekleri, çalışma masanızın üzerinde duran küçük vazonun içine yerleştirebilirsiniz. Yanında, kırmızı renkli kağıttan yapacağınız kağıt gülleri ve sarı renkli kağıttan yapacağınız kağıt laleleri de kullanarak masanızın üzerinden kağıttan bir çiçek bahçesi oluşturabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir