Ev Düzenleme – ev dekorasyon fikirleri ve modern dizayn

Kağıttan Saksı Çiçeği Yapımı

24.01.2016
8.424
Kağıttan Saksı Çiçeği Yapımı

kagittan-dekoratif-cicek-yapimi-

Bu yazımızda sizlere harika ve oldukça renkli bir uygulamadan bahsedeceğiz. Üstelik bunu yapmak için büyük bir yeteneğe de ihtiyacınız yok. Karton kağıtlar bu saksı çiçeğinin yapımında işinizi görecek. İçinde toprak bulunan saksınızı, kağıttan saksı çiçeği yapımı ile yaptığınız çiçek demeti ile doldurabilirsiniz. Gelin isterseniz bu dekoratif çiçek için ihtiyacınız olan malzemelere bir bakalım…

  • Renkli karton kağıtlar
  • beyaz ve krem renkli A4 kağıtları ya da el işi kağıtları
  • farklı renklerde raptiyeler
  • yapıştırıcı
  • makas
  • cetvel
  • kalem
  • plastik sopa ( damacana pompasının plastik sopasını kullanabilirsiniz)

kagittan-dekoratif-cicek-yapimi-2

Yukarıda ilk resimde de malzemeleri görebilirsiniz. Öncelikle bir karton kağıt üzerine kurşun kalem ile beş yapraklı çiçekler çizin. Daha sonra bir makas ile bu çiçekleri kesip bir kenara ayırın. Her bir çiçek yapımı için iki kartonu yapıştırmanız gerekiyor. Böylece çiçeğiniz daha kalın görünecek. Daha sonra, elinizdeki el işi kağıtları ile karton kağıt ile yaptığınız şekilleri ya da A resmindeki yuvarlak şekillerden yapın. Yuvarlak kağıdı makas ile küçük küçük keserek saçaklı bir görünüm elde edebilirsiniz. Daha sonra hazırladığınız 2 kat kalınlığındaki çiçekleri üst üste yapıştırın ve kalın bir çiçek yaprağı elde edin.

kagittan-dekoratif-cicek-yapimi-3

Üst üste getirdiğiniz kalın çiçek demedinin orta kısmına çiçek şeklini verdiğiniz el işi kağıtları koyup raptiye ile çiçeklere sabitleyin. Aynı işlemi mor, kırmızı, yeşil, turuncu, mavi, pembe,sarı gibi birçok farklı renkte kağıt ile uygulayın.

kagittan-dekoratif-cicek-yapimi-4

Dilerseniz çiçekleri yapmak için cetvel, kahve tabağı ve A4 kağıtları ile de yapabilirsiniz. Bunun için kahve tabağı ile kağıt üzerine yuvarlak daireler çizin.

kagittan-dekoratif-cicek-yapimi-5

Yuvarlakları çizdikten sonra makas yardımıyla kesin ve her bir yuvarlağı ikiye katlayın ve daha sonra yuvarlağın içine bir uçtan bir uca kalemle çapraz çizin.

kagittan-dekoratif-cicek-yapimi-6

Dörde ayırdığınız kağıtların üzerindeki her iki çizginin arasındaki kısma, bir çizginin başladığı noktaya küçük madeni para koyup yarım ay çizin ve tüm kağıt üzerinde aynı işlemi uygulayın. Daha sonra bu şekilleri 2 resimdeki gibi birleştirin ve bir makas ile fazla kısımları keserek çiçek görünümü elde edin. Aynı işlemi en az 7-8 kağıt için uygulayıp üst üste yapıştırın ve orta kısmına yine el işi kağıtlarından yaptığınız küçük kağıtları raptiye ile sabitleyin.

kagittan-dekoratif-cicek-yapimi-7

Resimdeki gibi bir topun etrafını kaplayacak kadar çiçek yaptıktan sonra çiçekleri bu topa yapıştırın ve saksıya dikmek için plastik sopadan yardım alabilirsiniz. Hazırladığınız bu çiçeği artık saksınıza dikebilirsiniz…

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Choose A Format
List
Image