Bizimle iletişime geçin

Bahçe

Kaldırım Taşlı Yollar ile Evinizin Dışına Açılan Muhteşem Yollar

blank

Bu yolların asıl amacı sizi bir yerden diğerine götürmek ve yerinizi zenginleştirmek. Yani bu yollar bahçenizin olmazsa olmazıdır. Bunlar kullanacağınız malzemeler ile çok yönlü olabilirler. Bu malzemeler çakıl taşları, ağaçlar, kayalar vb. olabilir. Bugün size bu dışarı açılan yolda kaldırım taşlı yolların nasıl size yolu göstereceğini ve ilham vereceğiniz göstereceğiz.

kaldirim-tasli-yollar-ile-evinizin-disina-acilan-muhtesem-yollar-1

Kaldırım taşlarının yapımı çok basittir, hatta bunu kendi başınıza bile yapabilirsiniz. Öncelikler kıvrımlı tahtaları ve altına kumaşları koymalısınız ki diğer bitkilerin büyümesi önleyin. Kumaş kenarları kıvrımlı tahtalar altına güvenli olarak yerleştirilmesi gerekiyor. Sonra üzerine 5 cm kalınlığında kum koyulur ve pürüzsüz hale getirilir ve bu kum hafif nemlendirilir. Bu nemlilik geçince üstünden silindir ile birkaç defa geçilir. İş taşları eklemeye gelince, hepsi bir seviyede olacak şekilde dizilir. Bu kaldırım taşları arasındaki boşluklarda çakıl, kum vb. malzemelerde doldurulur. Sonra bu dolgu malzemeleri taşların üzerinden silinir. Aşağıda sizin için seçtiğimiz bazı kaldırım taşı döşenmiş örnekler göstereceğiz.

Kaldırım Taşlı Yollar

kaldirim-tasli-yollar-ile-evinizin-disina-acilan-muhtesem-yollar-2 kaldirim-tasli-yollar-ile-evinizin-disina-acilan-muhtesem-yollar-3 kaldirim-tasli-yollar-ile-evinizin-disina-acilan-muhtesem-yollar-4 kaldirim-tasli-yollar-ile-evinizin-disina-acilan-muhtesem-yollar-5

Bu yollar azıcık bakımlı uzun süre dayanabilir. Taşların arasına bitkiler ekilebilir ve bu da onlara renk ve bir doku katar. Bu boşluklara yavşan otu ve dam koruğu gibi çok fazla alan istemeyen bitkiler ekilir. Bu bitkiler taşları daha güzel hale getirir ve daha zorlu iklimlere dayanabilirler.

kaldirim-tasli-yollar-ile-evinizin-disina-acilan-muhtesem-yollar-6 kaldirim-tasli-yollar-ile-evinizin-disina-acilan-muhtesem-yollar-7 kaldirim-tasli-yollar-ile-evinizin-disina-acilan-muhtesem-yollar-8 kaldirim-tasli-yollar-ile-evinizin-disina-acilan-muhtesem-yollar-9 kaldirim-tasli-yollar-ile-evinizin-disina-acilan-muhtesem-yollar-10

kaldirim-tasli-yollar-ile-evinizin-disina-acilan-muhtesem-yollar-11

Bu taşlı yollar farklı uzunlukta ve boyda olabilir. Bu da bahçenize göre düz ve ya kıvrımlı olarak değişebilir. Taşlarında boyları değişebilir bunda herhangi bir kural yoktur. Sizin zevkinize göre şekillendirilebilir.

kaldirim-tasli-yollar-ile-evinizin-disina-acilan-muhtesem-yollar-12 kaldirim-tasli-yollar-ile-evinizin-disina-acilan-muhtesem-yollar-13 kaldirim-tasli-yollar-ile-evinizin-disina-acilan-muhtesem-yollar-14 kaldirim-tasli-yollar-ile-evinizin-disina-acilan-muhtesem-yollar-15

Son olarak yukarıdaki yolları nasıl buldunuz? Siz bahçeniz için hangisini seçerdiniz? Yorumlar kısmında bunları bize söyleyebilirsiniz. Ev Düzenleme ile güncel kalın.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir