Bizimle iletişime geçin

Blog

Kavanozları Kullanarak Şahane Dekor Süsleri Oluşturun!

blank

Evlerinizde yer alan ve kullanmayı düşünmediğiniz kavanozları çöpe atamak yerine birkaç farklı değişiklik ile şahane aksesuarlara dönüştürebilirsiniz.

1. Oyun hamuru ve kavanoz birleşmesini

kavanozlari-kullanarak-sahane-dekor-susleri-olusturun

Var olan kavanozlarınız oyun hamurlarını kullanarak bambaşka bir görüntüye kolayca kavuşturabilirsiniz. Öncelikle beyaz renkli oyun hamurunu kullanarak tüm kavanozun etrafını güzelce kaplayabilirsiniz. Ardından bir pencere olacak şekilde kare olarak bir bölümünü açıkta bırakabilirsiniz.

Ardından beyaz zemin üzerine kahve tonlarından oluşan bir kapı şekli oluşturarak ve pencere olarak bıraktığınız bölümlere pencere şekli veriniz.

Ardından kalan renkli oyun hamurlarını kullanarak yerlere yeşil çimenler rengarenk çiçekler yapabilirsiniz. Yine yapmış olduğunuz kapının üst ve yan kısımlarını renkli oyun hamurları ile dilediğiniz biçimde süsleyebilirsiniz. Sıra geldiği kavanozun kapak kısmını süsülemeye yine kırmızı zemin üzerine beyaz noktalar yaparak bir mantar görüntüsüne dönüştürebilirsiniz.
Bu sayede oldukça dekoratif bir görüntüye sahip olan kavanozunuzu farklı noktalarda kullanabilirsiniz.

2 .Mutfak aksesuarı içi bir avuç nohut ve bir boş kavanoz

kavanozlari-kullanarak-sahane-dekor-susleri-olusturun-1

Özellikle mutfak dekorasyonunuz için kullanabileceğiniz boş kavanozlarınızın içerisine kuru nohut veya fasulyeleri 3 cm olacak şekilde yerleştirin ardından tam ortalarına kalın ve renkli mumlardan yerleştirerek kavanozların yan kısımlarını zincirler ile tutturarak duvara asın. Kavanoz kapaklarının ortasını delerek mumların hava alamsını sağlayacak şekilde açık bırakın ardından kapakları kapatmadan önce mumları yakın ve kapakları kapatın. Dilediğiniz noktalarda bu özel dekoratif kavanozları kullanabilirsiniz.

3.Doğal kar küreleri

kavanozlari-kullanarak-sahane-dekor-susleri-olusturun-2

Şişelerin içerisine etraftan topladığınız çam dallarını ve beyaz eşya kutularından çıkan beyaz koruyucuları kullanarak şahane görünümlü kar kürelerine dönüştürebilirsiniz.

4.Kavanozdan avize

kavanozlari-kullanarak-sahane-dekor-susleri-olusturun-3

Hayal değil gerçek sizler de biraz teknik destek alarak olarak tasarım harikası avizeler çıkartabilirsiniz.

5. Evde iğnedanlık yapalım

kavanozlari-kullanarak-sahane-dekor-susleri-olusturun-4

Evlerimizde yer alan iğne ve ipler her zaman saklama konusunda sorun yaratmakta ve her sakladığımızda bir sonraki kullanımda bulma sorunlarına neden olmaktadır. Evlerinizde kullandığınız iğne ve iplikler için şahane bir saklama kutusu yapmaya ne dersiniz?
Basit olarak orta büyüklükteki bir kavanozun içerisine yerleştirebilirsiniz.

Ardından bir avuç pamuğu renkli bir kumaş içerisine sıkıca sarararak en alt kısmını güzelce diktikten hemen sonra kavanoz kapağının tam zerine yapıştırıcı ile yapıştırabilirsiniz. Bu sayece kavanoz, içerisinde iğne ve iplikleriniz kolayca saklayabileceğiniz bir kavanoz kapağında yer alan yükseklik ise toplu iğnelerinizi batırarak her istediğinizde kolayca kullanabileceğiniz bir aparat haline gelebilmektedir. Bu sayede artık tüm iğne, iplik ev toplu iğneleriniz her aradığınızda elinizin hemen altında bulunacaktır.

6. Simli dekoratif şişeler

kavanozlari-kullanarak-sahane-dekor-susleri-olusturun-5

Biraz yapıştırıcı ve sevdiğiniz renklerden oluşan sim… Bu iki malzeme ile özel vazolar yapmaya varmışınız?

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir