Kendi Salıncağınızı Kendiniz Yapın

İçindekiler
  1. Palet Salıncak
  2. Pratik Bir Salıncak Modeli
  3. Ahşap Salıncak Modeli
  4. Bahçede Keyifli Saatler
  5. Salıncak Modeli
  6. Farklı Bir Dizayn
  7. Salıncağınızı Kendiniz Hazırlayın
  8. Çocuklar Bu Salıncağa Bayılacak

İster çocuk ister yetişkin olsun salıncağa binmekten hoşlanmayan insan yoktur. Sizde hem çocuklarınızı mutlu etmek hem de istediğinizde kendinizde kullanabilmek için bahçenizde bir salıncağınız olsun istiyorsanız kendi salıncağınızı kendiniz yapabilirsiniz.

Ahşap Paletlerden Salıncak Yapımı

Eski ahşap paletlerden salıncak yapabileceğiniz eminiz ki hiç aklınıza gelmezdi. Bu paletleri farklı şekillerde monte ederek ortaya değişik salıncak modelleri çıkartabilirsiniz. Bunun için zincir ya da kalın iplere de ihtiyacınız olacak. Dilerseniz çeşitli ebatlarda minderlerle de salıncağınızı daha konforlu bir hale getirebilirsiniz.

Palet Salıncak

kendi-salincaginizi-kendiniz-yapin-1

Bahçeniz salıncak kurmak için uygunsa biraz zincir ve ahşap paletler yardımıyla kendiniz böyle bir salıncak yapabilirsiniz. Zincirlerin yeteri kadar kalın olduğundan ve dengeli bir şekilde bağladığınızdan emin olmalısınız. Bu salıncakta vakit geçirmeye doyamayacaksınız.

Pratik Bir Salıncak Modeli

kendi-salincaginizi-kendiniz-yapin-2

Yine ahşap paletler yardımıyla rahatlıkla yapılabilen bir model olan bu salıncağı uygun renklerdeki minderlerle süsleyebilir ve aynı zamanda da daha konforlu bir hale getirebilirsiniz. Zincirlerle bu salıncağı güvenilir bir hale getirebilirsiniz.

Ahşap Salıncak Modeli

kendi-salincaginizi-kendiniz-yapin-3

İşten eve döndüğünüzde kendinize rahatlayabileceğiniz bir mekan arıyorsanız bahçeniz bunun için en uygun alandır. Özellikle de böyle bir ahşap salıncağınız varsa keyifli anlar geçirebilir ve günün yorgunluğunu üzerinizden atabilirsiniz. Rengarenk minderler bu salıncağı daha da cazip kılıyor.

Bahçede Keyifli Saatler

kendi-salincaginizi-kendiniz-yapin-4

Biraz el beceriniz varsa sizde ahşap paletleri görselimizdeki gibi bir araya getirebilir ve ağacınızın dalına kalın ipler yardımıyla asarak rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Salıncak Modeli

kendi-salincaginizi-kendiniz-yapin-5

Salıncağınızın birden fazla kişi tarafından aynı anda kullanılabilecek kadar büyük olmasını istiyorsanız görselimizdeki gibi bir salıncak tam size göre. Konforunuz için birkaç minder kullanmanız da mümkün.

Farklı Bir Dizayn

kendi-salincaginizi-kendiniz-yapin-6

 

Değişik bir model salıncağım olsun diyorsanız yine eski ahşap paletlerden yararlanarak böyle harika bir salıncak hazırlayabilirsiniz.

Salıncağınızı Kendiniz Hazırlayın

kendi-salincaginizi-kendiniz-yapin-7

Biraz emek harcayarak ahşap paletlerden sizde böyle bir salıncak meydana getirebilirsiniz.

Çocuklar Bu Salıncağa Bayılacak

kendi-salincaginizi-kendiniz-yapin-8

Salıncaklar çocukların zaman geçirmekten en fazla hoşlandığı araçlar arasında yer alıyor. Bahçenize yapacağınız böyle bir salıncak çocuklarınızın eğlenceli vakit geçirmesi için en ideal mekan olacaktır.