Ev Düzenleme

Kendin-Yap Parlayan Kavanozlar: Mükemmel Gece Lambaları Yapın!

21.405
Kendin-Yap Parlayan Kavanozlar: Mükemmel Gece Lambaları Yapın!

Eğer çocuklarınız varsa, bazen karanlığın onlar için ne kadar korkutucu olduğunu biliyorsunuzdur. Çocuklarınızın geceleri daha rahat uyumalarını sağlamak için, bir gece lambaları olması çok iyi bir şeydir. Bu proje ise çocuğunuz için istediği renkte geceleri parlayan bir gece lambası yapmanın harika bir yolu! İhtiyacınız olan şeyler yalnızca su, bir kavanoz ve fosforlu çubuklar.

Uyarı: Fosforlu çubuklar oldukça tehlikeli ve zehirlidir, bu yüzden çocuklarınızın bu proje sırasında kendi başlarına onlarla oynamalarına izin vermeyin.

parlayan-kavonozlar-1

Böyle bir parlayan kavanoz için tarifimiz:

  • 1-Harika bir kavanoz bulun
  • 2-Bahsi geçen kavanozu suyla doldurun
  • 3-Birkaç fosforlu çubuk alın ve dikkatli olun! Fosforlu çubuklar tehlikeli ve zehirli olabilir. Fosforlu çubukları kırın ve kavanozunuzun içine boşaltın.

Bu proje küçük kızınız ya da oğlunuzun odası için harika olacak!

Daha yetişkin bir parlayan kavanoz yapmak istiyorsanız da şunlara göz atabilirsiniz:

parlayan-kavonozlar-2

Yukarıdaki resimde fosforlu kalem sıvısı ve yapay bitki/hayvanlar kullanılmış. Fosfoslu kalemlerin iç kısmını suya koyun ve bir gece bekletin ki suyla iyive karışsın. Bir gece sonra kalemin iç kısmını çıkarıp parlayan sıvınıza sahip olabilirsiniz.

parlayan-kavonozlar-3

Bu ateş böceği kavanozları da aynı şekilde inanılmaz kolay yapılıyor! Parlayan çubuğu açın ve kavanoza boşaltın, renkli pulları da içine koyup biraz sallayın… ve TA DA!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Choose A Format
List
Image