Bizimle iletişime geçin

Kendin Yap

Kendin Yap Takı Düzenleyicisi Fikri

blank

Bugün gördüğüm anda beni büyüleyen bir kendin yap takı düzenleyicisi fikrini sizlerle paylaşmak istedim. Hazırlanma aşaması birazcık karmaşık çünkü tahta kesimi falan yapmanız gerekiyor ve herkesin bu tarz şeylerle ilgilenebilecek bir alanı ya da malzemeleri yok, ama birgün malzemeleriniz olması ya da bir şekilde denemek isteme ihtimalinize karşı, işte fikir şu!

El şeklinde, alçıdan mücevherlik. Birçok hediyelik eşya mağazasında buna benzer modelleri görebilirsiniz, ama şüphe yok ki bu şekilde yapılımı çok daha orijinal! ; D

İhtiyacımız Olanlar:

  • 1 kg alçı
  • Kalın plastik eldivenler
  • 20 x 30 cm lik bir tahta
  • Bir bardak
  • Kalem

Uygulama:

Bir bardak ya da benzeri bir materyal yardımıyla, yapacağımız elin bilek kısmının genişliğini oluşturacak olan bir daireyi tahtamızın bir ucuna çiziyoruz.

Bir matkap ve testere yardımıyla çizgiyi takip ederek tahtamızı kesiyoruz, çizgiden pek çıkmamaya çalışalım. Bir zımpara yardımıyla da kestiğimiz tahtanın fazlalıklarını temizleyelim.

Şimdi eldiveni alalım ve tahtanın kestiğimiz kısmının içine sabitleyelim.

Şimdi de alçı ve suyla karışımımızı hazırlayalım. Bir kaba su ekleyin, ne kadar ekleyeceğinizi ölçmek için eldiveni kullanabilirsiniz. Alçıyı suya ekleyin. Çok sıvı ya da çok koyu olmamasına dikkat edin. Alçı kurumaya başlamadan önce yaklaşık bir beş dakikalık süreniz var.

Eldivenin içinde alçının daha iyi dağılmasını sağlamak ve parmak kısımlarındaki hava baloncuklarını yok etmek adına, eldivenin içerisindeki alçıyı biraz karıştırın.

48 saat kadar kurumaya bırakın.

Ve işte şimdi eldivende küçük kesikler oluşturarak parmaklarınız yardımıyla eldiveni yırtabilirsiniz.

Hazırlığınız bittiğinde geriye bir tek takılarınızı düzenlemek kalıyor. Bütün takılarınız, yüzükleriniz, bileklikleriniz, kolyeleriniz…

kendin-yap-taki-duzenleyicisi-fikri

Umarım beğenmişsinizdir. Artık siz de kendi takı düzenleyicinizi yapabilirsiniz.

Örneğin bu beyaz renkte olanı, ama siz istediğiniz gibi boyayabilir ya da farklı dekorasyonlar oluşturabilirsiniz, ya da bir kız arkadaşınız için harika bir hediye olabilir!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir