Ev Düzenleme – ev dekorasyon fikirleri ve modern dizayn

Bu Adam 19 Basit Adımla Kendin-Yap Uçan Yatak Sahibi Oldu

05.12.2017
21.721
Bu Adam 19 Basit Adımla Kendin-Yap Uçan Yatak Sahibi Oldu

Işıklandırmayı Nasıl Yaptığını Görmek İçin Bekleyin

İnternetin her yanında farklı kendin-yap projeleri bulmak oldukça kolay, fakat bazıları diğerlerinden çok daha ilham verici olabiliyor. Sözü geçen bu projede havada duruyor gibi görünen yatak tamamen alt kısmından ışıklandırılıyor ve gerçekten harika, kesinlikle ilham verici.

Projenin orijinal sahipleri, bu parçaları bir araya getirdiklerinde gerçekten harika bir şey oluşturmuşlar, ve ne şanslıyız ki, paylaşmaya karar vermişler. Aşağıdaki bu harika kendin-yap projesini inceleyin -eminiz ki siz de yatak odanıza bu projeyi eklemek için sabırsızlanacaksınız.

#1-Projeye başlamadan önce işte size beklemeniz gereken sonucun bir fotoğrafı.

Bu kendin-yap projesi gerçekten tek başına inanılmaz, ve yapması da çok zor sayılmaz. Bu harika tasarımı siz de yatak odanızda kullandığınızı düşünebiliyor musunuz?

#2-Ve bu kadarla kalmıyor: İşte yatağın gece görünümü.

Ever doğru görüyorsunuz-bu yatak alt kısımlarından ışıklandırılmış ve bu sayede de geceleri parlıyor illüzyonu yaratıyor. Artık burada ikna olduğunuzu biliyoruz, o yüzden hadi devam edelim.

#3-Kullanacağınız ahşabı satın almakla işe başlayın.

Projenin orijinal sahibi çerçeveyi yapmak için 2×6 lık Kaliforniya Kırmızı Ağaç ahşabı, yatağın yapısal kısımları için aynı ağacın 2×4 ölçülerini ve yatağın uçtuğu illüzyonunu yaratmasını sağlayan destek kısmı için de yine aynı ağacın 2×10 luk ölçeğini kullanmış. Ahşabı basit bir yuvarlak testere ile istediği boyutlara getirmiş.

#4-Yatağın çevresini oluşturun.

King boyutlarında olan bu yatak için kullanılan çevre ölçüleri 80″x60″ ve özellikle kaliforniya kırmızı ağacın 2x6lık larıyla oluşturulmuş.

#5-İç kısımlardaki destekleri oluşturun

Destek kısımlarını ekleyin fakat burada düzgün oturduğundan emin olmanız gerekiyor yoksa bütün proje parçalara ayrılır. İşte orijinal sahipten birkaç tavsiye:

“Ben iç destekleri yapmak için 2x4lıklar kullandım fakat tam olarak oturmadı-biraz esneme payı vardı ve çerçeve yeterince sağlam olmadı, bunun sebebinin parçaların dik olarak kesilmesinde problem olduğunu fark ettim.  Bu yüzden de dış çerçeveye vidalandıkları zaman kesilen kısımlar tam olarak birbirlerini tamamlamıyordu ve bir eğrelti oluşturuyordu(birkaç milimetrelik)-bu yüzden de çerçeve tamamen sıkı durmuyordu ve genel olarak yapının esnek olmasına sebep oluyordu”

geri1 of 4
Yazının Devamı için Butonları Kullanın!

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Choose A Format
List
Image