Bizimle iletişime geçin

Kendin Yap

Kendinizin Yapabileceği Boyalı Sepetler

blank

Sepetler, hepimizin evde kullandığı ve eşya saklamada son derece önemli ve işlevsel nesnelerdir. Fakat hepiniznde bileceği üzere bu nesnelerin sıradan desenleri ve tekdüze renkleri kimi zaman sıkıcı olabilmektedir. Sizlerde yeni ve heyecan verici bir çözüm mü arıyorsunuz. Halihazırda bir tane sepetiniz var iken, sırf daha çekici görünüme sahip diye bir ikincisini almanın hiçbir mantığı yok. Sahip olduğunuz o sıkıcı sepetleri çeşitli renklerle ve geometrik şekillerle daha çekici hale getirin!

kendinizin-yapabilecegi-sepetler

Burada da görebileceğiniz üzere, mavi, yeşil ve altın renginin tonlarında çeşitli şekiller ekleyerek sepetimize yepyeni bir görünüm kazandırdık. Sizin yapacaklarınız ise tamamen sizin hayalgücünüze kalmış. Üçgen ve ufak ritmik şekillerle daha modern ve trend bir görünüme kavuşabilirsiniz. Evinizde ağırlıklı olarak kullandığınız renklerle sepetinizde kullanacğınız renkleri uyuşturun. Yapmakta olduğunuz bu proje oldukça kolay eğlenceli ve yaratıcıdır. Kendin Yap işinde oldukça yeni olanlar bile bu projeyi rahatlıkla hayata geçirebilir.

Malzemelerimiz;

  • Sepet/sepetler
  • Çeşitli renklerde akrilik boya
  • Çeşitli boyutlarda boya fırçaları
  • Fırçayı yıkamak için bir bardak su
  • Boyalar için tabaka

kendinizin-yapabilecegi-sepetler-1

Yapılışı;

Ufak tabakalara boyalarınızı dökerek boyayı hazır duruma getirin. Yanınıza bir bardak su almayı unutmayın, zira renk geçişlerinde fırçayı yıkamanız gerekecek.

1. Çizeceğiniz şeklin ana hatlarını çizmek için ufak bir fırça kullanın. Resimde de gördüğnüz gibi birbirine değen, farklı renk ve boyutlarda iki adet yuvarlak çizdik ve boyadık.

kendinizin-yapabilecegi-sepetler-2

2. Çizeceğiniz şeklin ana hatlarını küçük fırçanızla çizdikten sonra, büyük fırçanızı alın ve şeklinizin içini doldurun.

3. Sepetinizin dış kısımının diğer bölgelerinde de aynı adımları kullanarak şekilleri oluşturun. Küçük fırçanızla önce şeklin dış hatlarını çizin ve büyük fırça ile içini doldurun. Sepetinizin üzerindeki desenlerin farklı şekil ve renklerde olmasına özen gösterin.

kendinizin-yapabilecegi-sepetler-3

Sepetinizi boyadıktan sonra sepetinizi ters çevirin ve kuruması için bir köşeye koyun. Kuruma işlemi bittikten sonra sepetinizi evinizin görünecek bir kısımına koyun!

kendinizin-yapabilecegi-sepetler-4

kendinizin-yapabilecegi-sepetler-5

Bu teknik, çalışmanıza oldukça doğal bir görünüm kazandıracaktır. Fakat daha modern ve gelişmiş bir görünüm istiyorsanız, çizeceğiniz şekilleri ölçün ve bu şekilleri kurşun kalemle sepetinizin üzerine çizin.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir