Bizimle iletişime geçin

Fikirler

Kesinlikle Bilmeniz Gereken 20 Dahice Depolama Fikri

blank

Eğer birazcık bana benziyorsanız, eşyaları biriktirmek gibi kötü bir huyunuz olabilir. Bir kere bir şeye sahip olduğunuzda, artık değeri kalmasa da, kullanamayacak olsanız da atmak istemeyebilirsiniz. Ve bir şeyleri biriktirmeye başladığınızda eninde ya da sonunda evinizde eşyaları depolayabileceğiniz alan bitecek.

Sakın korkmayın! Evinizde daha fazla depolama alanı oluşturabilmeniz için gereken fikirler sizin için bir araya topladık. Daha fazla dolap alanına mı ihtiyacınız var? Ya da mutfak? Ya da Yatak odası? Ya da banyo? Hepsi için çözüm var!

Eşyalarınızı azıcık da olsa düzenleyebilmek için aşağıdaki kendin yap projelerine bir göz atın.

#1-Yer-Kazandıran Komodin

blank

Koca bir komodini yatağınızın yanına eklemek yerine, bu küçük rafı bir alternatif olarak kullanabilirsiniz. Aynı işi görüyorlar!

#2-Ivır Zıvır Arabası

blank

Her türlü eşyayı aynı anda depolayabilmek için böyle bir ıvır-zıvır arabası oluşturabilirsiniz. Her katını farklı tipte eşyalarınızı depolamak için kullanabilirsiniz.

#3-Ekstra Kiler Alanı

blank

Kilerinizde daha fazla yere sahip olmak için bu döner aparatları raflarınızın köşesine ekleyebilirsiniz. Pek fazla alan eklenmiş gibi durmadığı doğru, ama bize güvenin, gerçekten çok işinize yarayacak.

#4-Saç Malzemeleri Düzenleyici

blank

Banyo dolaplarınızda birçok saç malzemesinin bulunması sizi bunaltıyor olabilir. Saçlarınızı şekillendirmek için kullandığınız bütün malzemeleri bu şekilde bir platformda düzenleyerek hem alan kazanabilir hem de karışan kablolarla uğraşmaktan kurtulabilirsiniz.

#5-Diş Fırçası Organizatörü

blank

Diş fırçalarınızı kolayca ve düzenli bir şekilde depolamak için banyo dolabınızda bu şekilde delikler oluşturabilirsiniz. Bu sayede göz önünde kalabalık da yapmazlar.

#6-Oyun Deposu

blank

Eğer evinde birçok video oyunu ekipmanı bulan bir oyun heveslisiyseniz, oyun kollarını ve hatta kumandalarınızı duvar ünitesine sabitleyebilmek için cırt cırtlı bantlar kullanabilirsiniz.

#7-Banyoda Baharat Rafları

blank

Kimin banyoda daha fazla depolama alanına ihtiyacı olmaz ki? Duvar kısımlarında ekstra alana sahip olmak için banyonuzda baharat raflarını kullanabilirsiniz!

#8-Kadın ve Erkek Kıyafet Organizatörü

blank

Eğer hem sizin hem de hayatınızdaki değerli kişinin birçok aksesuarı varsa fakat yeterli dolap alanına sahip değilseniz bu büyük organizatörü kullanarak ikiniz için de harika bir alan oluşturabilirsiniz.

#9-Kepçe ve Tava Sergisi

blank

Bütün büyük kepçe ve tavalarınızı duvara asarak kendinize mutfakta daha fazla alan ayırabilirsiniz. Havalandırma kısmına sabitleyeceğiniz askılar kullanabilirsiniz.

#10-Ekstra Dolap Alanı

blank

Bu harika hileyi kullanarak tek bir alana birden fazla askı asabilir ve bu sayede dolabınızda daha fazla alana sahip olabilirsiniz. Dolabınıza asabileceğiniz kıyafet sayısını  ikiye katlayacaksınız.

#11-PVC Organizatör

blank

Bütün büyük bahçe aletlerinizi depolamak için PVC borular kullanabilirsiniz. Bu boruları duvara sabitleyebilir ve bu sayede aletlerinizi tutturabilirsiniz. Eğer daha düzenli görünmesini isterseniz üzerlerinde etiketler de kullanabilirsiniz!

#12-Sepet Askılar

blank

Herkes güzel örme sepetleri sever, fakat eğer tezgahınızın üzeri birden fazla sepetle doluysa kalabalık yaptığını da fark ederseniz. Hem daha fazla yere sahip olmak hem de sepetlerinizin güzelliğinden vazgeçmemek için örme sepetleri duvara sabitleyebilirsiniz.

#13-Raf Alternatifi

blank

Eğer masanızın alt kısmında bir raf yoksa ve keşke olsaydı diyorsanız, hayalini kurduğunuz rafların yerini sepetlerle doldurabilirsiniz. Masa altı depolama alanlarınıza dönüşecekler, ve asmak için de küçük kancalar kullanabilirsiniz.

#14-Kupa Kancaları

blank

Eğer dolabınızdaki alandan fazla kupaya sahipseniz, Dolabınızdaki rafların alt kısımlarına kancalar ekleyebilir, bu kancalara kupalarınızı yerleştirebilir ve anında alan kazanabilirsiniz.

#15-Oyun Halısı Depolaması

blank

Çocuklarınızın üzerinde dağınıklık yapabilecekleri fakat toplamayı inanılmaz ölçüde kolaylaştıracak olan bu oyun halılarını kendiniz yapabilirsiniz. Burada bir taşla üçten fazla kuş vuruyorsunuz.

#16-Kasa Kitap Deposu

blank

Eğer birçok kitaba sahipseniz, bu tatlı depolama raflarını oluşturmak için duvara kasaları sabitleyebilirsiniz. Buraya aynı zamanda dergiler ya da evinizde bulunan başka eşyaları da koyabilirsiniz.

#17-Yatak Başlığı

blank

Yatak başlığınız ve duvarınız arasında biraz boşluk bırakarak, yatağınız ile duvar arasında raflar oluşturabilir ve bu alanları kitap ya da dergilerinizi depolamak için kullanabilirsiniz.

#18-Duş Kancaları

blank

Duş perdenizin olduğu alana küçük kancalar yerleştirebilir ve banyoda ihtiyacınız olan eşyaları buralara asabilirsiniz. Hem banyoda alan kazanmanıza yardımcı olacak hem de oldukça minimalist bir görünüme sahip olacak banyonuz.

#19-Yuvarlak ÇAmaşırlık.

blank

Çamaşır sepetleri hem büyük hem de kaba durduğu gibi aynı zamanda banyoda da oldukça yer kaplar. Çamaşır sepeti yerine banyonuzun duvarına asabileceğiniz bu yuvarlak çamaşırlıkları tercih edebilirsiniz.

#20-Düzenli Ayakkabı Deposu

blank

Eğer bir sürü ayakkabınız varsa fakat ayakkabılarınızı düzenlemek için bir sisteminiz yoksa, kendi ayakkabı organizatörünüzü oluşturmak için ayakkabılığınızın içine çubuklar ekleyebilirsiniz. Topuklu ayakkabılarınızı çubuklara asabilir, kalanları ise istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir