Kız Bebek Örgü Patik Modelleri Minik Ayaklara Özel

Giyinme ihtiyacını karşılama yollarından biri de örgü örmektir. Örgü örerek istenilen bir kıyafet ortaya çıkarıldığı gibi keyifli bir şekilde vakit geçirmekte mümkündür. Geçmişten günümüze kadar ulaşmayı başaran örgü örme aktivitesi halen popülerliğini korumaktadır. Kadınlar hem sevdiklerine özel bir hediye verebilmek için hem de boş zamanlarını değerlendirmek için örgü örmeyi tercih etmektedirler. Özellikle bebek bekleyen anne adayları ile küçük çocukları olan anneler çeşitli örgü teknikleri kullanarak hazırladıkları kıyafetleri bebeklerine giydirmenin hazzından vazgeçmemektedirler. Örgü örerek kazak, hırka, patik, tulum, mont, bere ve atkı gibi tüm kıyafetleri yapmak mümkündür. Ancak bilhassa patik modelleri kadınların en çok tercih ettiği modeller arasında yer almaktadır.

kiz-bebek-orgu-patik-modelleri

Eğer sizde bir kız çocuğu annesi olmaya hazırlanıyorsanız ya da kız çocuğunuz varsa sizlerle paylaştığımız görselleri inceleyerek nasıl bir model örmek istediğinize karar verebilirsiniz. Kız bebeğinizin ayaklarını hem sıcaktan korumak hem de ona daha şirin bir hava katmak bu patikler sayesinde son derece kolay olacaktır. Basit örgü teknikleri ile hazırlayabileceğiniz bu patikleri örgü konusunda usta olmasanız bile fazla zorlanmadan ortaya çıkarabilirsiniz. Bebeğiniz kız olduğu için seçeceğiniz renkler pembe ağırlıklı olabileceği gibi sevdiğiniz başka herhangi bir renkte olabilir. İstediğiniz renkte ipleri ve ip kalınlığına uygun şişleri satın aldıktan sonra örgüye hemen başlamamanız için hiçbir sebep yok. El emeğinizi kullanarak hazırladığınız bu patikleri bebeğinizin minik ayaklarında gördükçe kendinizle gurur duyacaksınız. Bebeğinizin hiç kimsede olmayan patik modellerine sahip olmasını istiyorsanız bunu başarmak tamamen size bağlı. Biraz zaman harcamanız ve birazda çaba göstermeniz harika kız bebek örgü patik modelleri yaratmanız için yeterli olacaktır.

1-Renkli Kız Bebek Örgü Patik Modelleri

kiz-bebek-orgu-patik-modelleri-1

Eğer bebeğinizin ayaklarını rengarenk görmek istiyorsanız bu patik modeli sizin için en ideal modeller arasında yer alıyor. Patiklerin taban ve boyun kısımlarını koyu renkli iple süsleyerek daha cazip bir hava katabilirsiniz.

2-Süslü Patikler

kiz-bebek-orgu-patik-modelleri-2

 

Düz renk bir ip kullanarak örebileceğiniz bu patiği bilek kısmından beyaz bir iple bağlayıp ponponla süsleyebilirsiniz. Ayak ucuna yıldız ya da istediğiniz şekilde bir düğme dikerek patiği daha da sevimli bir hale getirmeniz mümkün.

3-Haroşa Örgülü Patikler

kiz-bebek-orgu-patik-modelleri-3

 

Herkesin bildiği gibi haroşa en basit örgü teknikleri arasında yer alıyor. Hem kolay örebileceğiniz hem de şık bir patik modeli arıyorsanız bu görselimizden faydalanabilirsiniz.

4-Soft Renkli Patikler

kiz-bebek-orgu-patik-modelleri-4

 

Pudra gibi soft renklerden hoşlanıyorsanız minik kızınızın ayaklarını da bu renklerden öreceğiniz patiklerle ısıtabilirsiniz.

5-Şık Patik Modeli

kiz-bebek-orgu-patik-modelleri-5

Bebeğinizin ayaklarının hem sıcacık olmasını hem de şık görünmesini arzu ediyorsanız bu patikleri örmeyi mutlaka denemelisiniz. İki renk ip kullanarak hazırlayabileceğiniz bu patik modelini bebeğiniz ayağından çıkartmak istemeyecektir.

Görsellerimizin kız bebek patiği örmek için size ışık tuttuğunu umut ediyoruz. Eğer modellerden bir ya da birkaç tanesini beğendiyseniz zaman kaybetmeden ihtiyacınız olan malzemeleri edinmeli ve patikleri hayata geçirmelisiniz.