Ev Düzenleme – ev dekorasyon fikirleri ve modern dizayn

Klima Yapımı, Soğutucusuna İki Delik Açıyor ve Sonrasında Yaptığı İse…

09.01.2018
2.546
Klima Yapımı, Soğutucusuna İki Delik Açıyor ve Sonrasında Yaptığı İse…

İnsanlar resmen yaza doyamıyor. Yazın ilk sıcak gününü görür görmez kışın kullanılan bütün montlar da botlar dolaplara kaldırılıyor. Fakat ne yazık ki sıcağın gerçekten dayanılmaz bir hal aldığı günler de mevcut.

Dışarı çıkmak yerine bu havalarda insanlar evlerinde, serinde kalmaya çalışıyor. Fakat bir klima ya da rüzgar yoksa evin içi de dışından farklı değil, hatta belki daha kötü. Dayanılmaz sıcaklar yalnızca birkaç gün sürecek ise bir klimaya para yatırmak çok da mantıklı değil.

Bazı insanlar sıcak havalara kışın gelmesini umarak katlanmayı seçebiliyor tabi ki. Bir Youtube kanalı, desertsun02, basit bir kendin yap projesi ile yazın havalı ve serin kalmanın dahiyane bir yolunu bulmuş. Bu kullanıcı çok az malzeme kullanarak ev yapımı bir klimaya sahip oluyor. Buna eklenen bir bonus ise bu hile ufak bir solar panel sayesinde çalışıyor.

Görüntü yanıltıcı olabilir fakat malzemeler bir araya getirildiği zaman, evinizin herhangi bir odasını soğutabilir.

Bu malzemeler herhangi bir nalburdan kolayca temin edilebilir. Bu kendin-yap projesi için ihtiyacınız olacaklar şu şekilde;

  1. PVC boru
  2. ufak bir vantilatör
  3. buz
  4. kişisel soğutucu ya da sandık

Bir solar panel kullanımı tamamen opsiyonel. Alternatif olarak vantilatörünüzü bir prize de takabilirsiniz.

Vantilatörün ve PVC borunun boyutlarına göre soğutucunun üzerine iki adet daire çizin.

Kendi versiyonunuzu oluşturmak satın alırken ödeyeceğiniz yüzlerce dolardan sizi kurtarabilir, ki bunun üzerine hem kurum için de para ödersiniz hem de elektrik faturası için.

Delikleri açın ve üst kısımlarına gerekli parçaları yerleştirin.

Soğutucuyu büyük parça bir buz ya da donmuş şişelerle doldurun.

Bir önceki geceden buzluğunuzda büyük bir parça buz dondurabilirsiniz. Ya da bunun yerine buz tutmuş şişeler kullanabilirsiniz.

Bu büyük buz parçasının 80 derece fahrenheit olan bir odayı 40 derece fahrenheit a döndürmesi yaklaşık beş saat aldı. Soğutucunun iç kısmı köpük ya da plastik olabilir.

geri1 of 2
Yazının Devamı için Butonları Kullanın!

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Choose A Format
List
Image