Bizimle iletişime geçin

Örgü

Kolay Adımlarla Penye İpten Dikdörtgen Sepet Yapımı

blank

Birçok ihtiyaç alanında ve mekan içerisinde sepet kullanımı gerekebilir. Banyo ve mutfaklarda, yatak odalarında ve iş yeri içerisinde eşyaları depolamak için kullanılabilecek sepet seçeneklerinde penye malzemesi de kullanılabilir. Kolay adımlarla penye ipten dikdörtgen sepet yapımı öğrenilmesi herkes için mümkündür. Böylelikle daha az maliyetle daha özgün sepetler elde edilebilir. Hem kendinize hem de sevdiklerinize dilediğiniz gibi tasarlayarak penye örgü sepetler hazırlayabilirsiniz. İşi daha profesyonel şekilde ilerleterek kendi kazancınızı dahi elde etmeniz mümkün. Bunun için daha fazla örnek araştırması yapmalı ve en çok tercih edilen modelleri tespit etmelisiniz. Penye ipten dikdörtgen sepet yapımı için malzemelerinizi seçerek başlayın ve bu örnekleri iyice inceleyin. Ne kadar kolay ve keyifli olduğunu ilk denemenizde siz de göreceksiniz. Farklı tasarım fikirlerinizi sepetler üzerinde deneyin. Daha özgün ürünler elde etmek sizin işçiliğinize ve aynı zamanda hayal gücünüze kalmış bir durumdur. Hazır sepetlerin sıradan desenlerinden sıkıldıysanız ve daha kullanışlı ürünler elde etmek istiyorsanız, kendi sepetlerinizi yapabileceğinizden hiç şüpheniz olmasın. Dikdörtgen sepet tasarlamak eskisinden çok daha kolay ve keyifli gelecektir.

1. Büyük Sepetlerde Örgü Etkisi

blank

Büyük eşyaları depolamak için dikdörtgen sepetleri de daha büyük ebatlarda örebilirsiniz. Banyo ve mutfaklar için oldukça kullanışlı olacaktır.

2. Klasik ve Küçük Örgü Sepet Modelleri İsteyenlere

blank

Ev içerisinde aksesuarlar için kullanılmak üzere küçük örgü sepetler hazırlayabilirsiniz. Örmesi oldukça kolaydır ve kısa sürede birden fazla ürün oluşturulabilir.

3. Farklı İki Rengin Birlikte Uyumu

blank

Aynı desenleri tercih ederek sepetlerinizde renk kombinleri yapabilirsiniz. Birçok dikdörtgen sepet üzerinde şık ve uyumlu duracaktır. Çeyizlerde gelin ve damada özel takım hazırlaması açısından da idealdir.

4. Örgü Tekniği ile Desen Oluşturmak

blank

Ayrı bir desen ya da malzeme eklemekten ziyade, örgü tekniğini devam ettirerek de ürün üzerinde desenler yaratabilirsiniz. Birçok desen için örgü tekniğini kullanmak mümkündür.

5. Örgü Sepetlerinizi Kurdele ile Süsleyin

blank

Örgü tekniği ile hazırlanan sepetlerinizi daha dikkat çekici hale getirmek için benzer renklerle seçtiğiniz kurdeleleri de ekleyebilirsiniz.

Penye ipten dikdörtgen sepet yapımı konusunda malzemelerinizi temin etmekle başlayın ve siz de bu keyifli hobi ile kendinize özel sepetler tasarlamaya başlayın. Hazırlayacağınız penye sepetleri dilediğiniz zaman ve dilediğiniz alanda kullanabilirsiniz. Sepetlerin çok daha modern hale gelmesi ve doğal bir görünüme sahip olması açısından penye ip fikrini değerlendirin.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir