Bizimle iletişime geçin

Blog

Kolay çizim teknikleriyle masal kahramanlarını hayata geçirin

blank

Küçük çocukların en çok hoşlandığı etkinlerden biri de resim çizmektir. Sizde çocuğunuzun yaratıcı yönünün gelişmesini ve resim çizerken eğlenceli zaman geçirmesini istiyorsanız ona biraz destek olabilirsiniz. Özellikle küçük kızların hoşlanacağı türden bir çalışma olan masal kahramanlarını çizmek ve onları boyamak çocuğunuzun hem resim becerisini geliştirmesini hem de eğlenceli vakit geçirmesini sağlayacaktır. Bunun için ihtiyacınız olan malzemeler ise sadece resim kağıtları, resim kalemleri ve renkli boyalar.

Tüm resimlere öncelikle hayata geçireceğiniz karakterin bedeninin dış hatlarını ve kafasını çizerek başlamalısınız. Sonrasında ise giydiği kıyafetin detaylarını, ardından da yüzünü ve saçlarını çizmelisiniz. Son olarak yapmanız gereken şey ise çizdiğiniz resmi uygun renklerle boyamasında çocuğunuza yardım etmek. Bu resimleri hazırlamanız biraz zamanınızı alsa da çocuğunuzun yüzündeki mutluluğu görmek için her şeye değer!

1-Külkedisi

kolay-cizim-teknikleriyle-masal-kahramanlarini-hayata-gecirin-1

Tüm kız çocuklarının favori kahramanlarından biri hiç şüphesiz Külkedisi’dir. Resim kağıdı ve uygun boyama kalemleriyle Külkedisi’ne rahatlıkla hayat verebilirsiniz. Külkedisi’nin saçlarını sarıya, elbisesini ise maviye boyamayı ihmal etmeyin.

2-Rapunzel

kolay-cizim-teknikleriyle-masal-kahramanlarini-hayata-gecirin-2

Çocukların uzun saçlarına hayranlık duyduğu Rapunzel’i çizdikten sonra yine saçlarını sarı, elbisesini ise mor renge boyayabilirsiniz.

Paylaştığımız resimlerdeki çizim tekniklerini uygulayarak çocuğunuzun son derece kolay bir şekilde resim yapmasına zemin hazırlayabilir, onun kendini geliştirmesine fırsat sağlayabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir