Kolay Etamin Şablon Örnekleri

Boş zamanlarınızı hem eğlenceli hem de verimli bir şekilde değerlendirmek ister misiniz? Elbette isterim diyorsanız bunun en güzel yollarından biri etamin işlemek. Peki etamin nedir? Etamin, adını kullanıldığı kumaştan alan bir işleme tekniğidir. Etamin kumaşı kolay bir şekilde işleme yapılabilmesi için karelere bölünmüştür. Etamin işlenerek ortaya panolar, tablolar ve yastık kılıfları gibi pek çok dekoratif eşya çıkartılabilmektedir. Etaminde farklı işleme teknikleri olmakla birlikte aslında temelde yapılan işleme tekniği değişmemektedir. Kumaşa iğne yardımıyla bir tarafa doğru yarım çaplar atılmaktadır. Genellikle muline ipliğin 2-3 katı kullanılmaktadır. Çarpı tekniği kullanıldığında ise her iki tarafa doğru yarım çarpı ile geri dönülmekte ve böylece çarpı oluşturulmaktadır.

kolay-etamin-sablon-ornekleri-16

Eğer daha önce etamin işlemediyseniz kolay etamin şablon örnekleri kullanarak başlamanızda fayda bulunmaktadır. Görsellerimizi yakından inceleyerek en beğendiğiniz modeli seçtikten sonra yapmanız gereken tek şey etamin kumaşı, seçtiğiniz modele uygun olan renkte iplikler ve iğne satın almaktır. Başlangıçta etamin işlemek size biraz zor gelse de kısa süre içinde alıştığınızı ve etamin işlemekten hoşlandığınızı fark edeceğinizden eminiz. Etamin işleyerek ortaya çıkardığınız modeli dilerseniz tablo haline getirerek duvarınıza asabilir ya da boyutları uygun ise koltuğunuzu süsleyecek bir yastık kılıfı haline getirebilirsiniz. Sizler için seçtiğimiz kolay etamin şablon örnekleri sayesinde kafanızda bir fikir oluşturabilir ve o doğrultuda hareket edebilirsiniz. İşlediğiniz etaminleri evinizin dekorasyonu için kullandığınızda ziyarete gelen misafirleriniz sizi çok takdir edecek ve kıskanacaktır. Etamin işleyerek elde ettiğiniz dekoratif malzemeleri sevdiklerinize hediye edebilir ve böylesine özel bir hediye sayesinde onlara verdiğiniz değeri de gösterebilirsiniz.

1-Gül Modelli Etamin Şablonu

etamin-sema-ornekleri-1

Bu harika gül modelli şablonu ister tablo ister yastık kılıfı olarak kullanmanız mümkün. Modeli oluşturmak için uygun renkteki ipleri seçme konusunda hassas davranmalısınız. Şablondaki işaretleri takip ederek harika bir mavi gül ile yapraklarını oluşturmanız mümkün.

2-Kar Tanesi Etamin Şablonu

etamin-sema-ornekleri-2

Kar tanesi figürlerinden hoşlanıyorsanız kolay etamin şablon örnekleri arasında yer alan bu şablon tam size göre. Bu motifi oluşturmak için tek renk ip kullanmanız yeterli olacaktır.

3-Çiçek Desenli Etamin Şablonu

etamin-sema-ornekleri-3

Eğer el becerinize güveniyorsanız ve çiçek desenlerinden oluşan bir etamin işlemek istiyorsanız bu görselimizden yararlanabilirsiniz. Yine tek renk ip kullanmanız bu deseni oluşturmanızı sağlayacaktır.

4-Yıldız Desenli Etamin Şablonu

etamin-sema-ornekleri-4

Duvarınızı yıldız desenlerinden oluşan bir etaminle süslemeye ne dersiniz? Bu fikir size çekici geldiyse bir an önce malzemelerinizi hazırlayıp görselimizdeki etamin şablonunu işlemeye başlamalısınız.

5-Zarif Etamin Şablonu

etamin-sema-ornekleri-5

Küçük çiçekler ve yapraklarından oluşan bu son derece zarif etamin şablonunu hayata geçirmek biraz zahmete girmenizi gerektirecekse de ortaya çıkan sonucu gördüğünüzde kendinizle duyduğunuz gurur yorgunluğunuzu alacaktır.

Görsellerimiz arasından seçtiğiniz etamini işlemeye başlamak ve ortaya harika bir sanat eseri çıkarmak için neden hala bekliyorsunuz?