Bizimle iletişime geçin

Örgü

Kolay ve Gösterişli Oya Modellerini Keşfedin

blank

Anneannelerimizden beri bildiğimiz ve modası asla geçmeyen oya modelleri işlemeciliği, günümüzde de yeniden trend olmuş durumdadır. En modern örtüleri ve havluları eski gelenekler ile birleştirerek ortaya çok özgün ürünler çıkarılmaktadır. Kolay ve gösterişli oya modelleri öğrenmek için bu örneklerden faydalanabilirsiniz. İşleme tekniklerini öğrendikten sonra örnekleri değiştirerek de yapmanız mümkün olacaktır. Oya modelleri ile kendi çeyizini hazırlayan kadınlar bulunmaktadır.

Bununla birlikte önce hobi olarak başlayıp daha sonra bunu işe dönüştüren ve yaptığı ürünler ile gelir elde eden birçok insan da hala oya modellerini incelemektedir. Bu senenin trendlerini içeren örneklere mutlaka göz atın. En klasik ürünlerden en özgün modellere kadar çok farklı seçenekler sizleri bekliyor. Renkli ipleri temin ettikten sonra da gerisi sizin yaratıcılığınıza kalıyor. Boş zamanlarınızı bu keyifli oya modellerini işleme sanatı ile geçirebilirsiniz. Birçok anne de gençliğinde bol bol oya modeli işlediği için onlardan da destek isteyebilirsiniz.

1. Çiçek Desenlerini Mutlaka Deneyin

Kolay ve gösterişli oya modelleri

Farklı çiçek motiflerini denemeden oya yapıyorum dememelisiniz. Şal, tülbent, havlu ve istediğiniz her ürün etrafına uygulayacağınız çiçek desenli oya modelleri çok şık duracaktır.

Resim büyütmek için üzerine tıklayın.

Eski geleneklerimizi devam ettirmek isteyen ve bu işi bir hobi olarak değerlendirip örme tekniklerini öğrenmeyi amaçlayanlar için oldukça faydalı örnekler olacaktır. Yapımı kolay olan bu modeller sayesinde oya işlemelerini ilerletmek daha kolay bir şekilde gerçekleşebilir. İsterseniz kendiniz ve sevdikleriniz için bu tarz ürünler hazırlayabilirsiniz. Oya modellerini işlemek için gereken ipleri temin ettikten sonra evinizdeki sade görünen örtüleri, havluları, şalları ve birçok ürünü daha şık bir hale getirmek çok kolay olacaktır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir