Bizimle iletişime geçin

Fikirler

Konteyner Ev Tasarımları Daha Az Maliyetle Yaşam Alanları Sunar

blank

Maliyet açısından normal bir ev inşasına göre daha uygun olan, malzemesi açısından ise esnek tasarımlara uygunluk gösteren konteyner ev tasarımları, farklı alanlarda kullanılabilecek oldukça modern yapılardır. Konteyner evler hem özel mülk hem de kamusal alan adına kullanılabilir. Bu anlamda şehir merkezinden ormanlık alanlara dek her yerde görmek mümkündür. Arazinin uygun hale getirilmesi ve dayanıklılık açısından kaplama malzemelerinin dahil edilmesi ile kullanıma hazır hale gelir. Birbirinden özgün, modern ve kullanışlı örneklere bakarak konteyner ev yaptırmayı düşünen herkes kolayca kararını verebilir ve örneklerin gerçekleştireceği ilhamlarla daha özgün modeller yaptırılabilir. Özel mülk haricinde doğal afetlerde, kamusal kullanımlarda ve daha birçok konuda konteyner yapı tasarımları çok fayda sağlar. Gerekli malzeme ve planların belirlenmesinden sonra, konteyner ev uygulaması normal bir ev inşasına göre daha pratik şekilde tamamlanacaktır. Konteyner evler ile daha özgür ve doğaya yakın bir yaşam sürdürmek mümkün olacaktır.

1. Küçük Ama Modern Bir Konteyner Ev Örneği

Konteyner Ev Tasarımları

Boyut olarak küçük ancak modeli, malzemeleri ve iç mekanı açısından çok modern, ilham verecek bir model örneği.

2. Farklı Renklerle Dikkat Çeken Evler

blank

Konteyner malzemesi üzerinde dikkat çekici bir renk kullanmak, şık bir konteyner ev yapımında büyük fayda sağlar.

3. Çoklu Kat Yapımı İçin Örnek Bir Ev Tasarımı

blank

Birden fazla kat çıkmak için de konteyner evlerden faydalanmak mümkün. Merdiven ve bağlantı sistemlerinin kullanılması yeterlidir.

4. Minimal Ailelere Özel Keyifli Bir Tasarım

blank

Küçük ancak kullanışlı bir model örneği. Az sayıda kullanıcı ve minimal tarzda yaşayan aileler için de ideal bir evdir.

5. Kamusal Kullanımlara Uygun Bir Tasarım Modeli

blank

Özel mülk yerine kamusal alana hizmet verecek bir konteyner yapı için bu örnek oldukça ideal, abartıdan uzak, işlevselliği ön planda olan yapılar daha uygundur.

6. Klasik Ev Girişi ile Detaylandırılan Yapılar

blank

Gerçek bir ev görünümü vermek için kapı önünde birkaç metrelik giriş alanı ayırmak yeterli olacaktır. Böylelikle klasik bir ev kullanımı da sağlanır.

7. Kapı Kullanımı ile Görünümü Değişen Konteynerler

blank

Kapı seçiminin bir konteyner evi ne kadar değiştirebileceğini anlamak için bu örneği incelemek yeterli olacaktır. Uygulama açısından her tip kapı, konteyner malzemesine uyarlanabilir.

8. Standart Bir Ev Görünümü Elde Etmek Mümkün

blank

Bir konteyner görünümünden ziyade, normal bir ev gibi kullanılması istenen konteynerlerin tek ihtiyacı doğru kaplama malzemeleridir.

9. Farklı Kaplama Malzemeleri Bir Arada

blank

Özellikle dış görünümünde etkili bir yapı izlenimi elde etmek için birden fazla kaplama malzemesi tercih edilebilir. Renk açısından da uyumlu tonlar seçilmelidir.

10. Engebeli Arazilerde Uygulanabilecek Konteyner Evler

blank

Arazi düz bir yapıda olmadığı zaman, inşa öncesi arazinin uygun hale getirilmesi ve farklı kotlara uygun şekilde konteyner kullanımının gerçekleştirilmesi gerekir.

11. Zemini Yükseltilen Dayanıklı Konteyner Ev Tasarımları

blank

Farklı hava koşullarına karşı uyum sağlaması açısından konteyner evlerin zeminleri yükseltildiğinde daha kullanışlı olacaktır. Özellikle yerden gelen soğuk havanın kesilmesini sağlar.

12. Konteyner Malzemesinin Kendi Rengini Kullanmak

blank

Dış kısmına genellikle mutlaka kaplama yapılırken, bu örnekte konteynerin kendisi olduğu gibi kullanılmış. Doğal görünümü ile modern bir duruş yakalanmış.

13. Lüks ve Gösterişli Konteyner Ev Modelleri

blank

Çok daha lüks, dublex ev modelinde modern yapılar inşa etmek için de konteyner evler tercih edilebilir. Modern yazlık evler için ideal bir örnektir.

14. Kışlık Alanlara Uygun Bir Ev Modeli

blank

Kaplama malzemeleri ve konteyner kullanımı ile kış şartlarına dayanıklılık sağlayabilecek ev tasarımları yapmak hiç zor olmayacaktır.

15. İç Mekanda Ahşap Kullanımı ile Konteyner Evler

blank

Konteyner evlerde daha doğal bir görünüm elde etmenin en kolay yolu, ahşap malzeme kullanımına yönelmek olacaktır. Ahşap malzeme yalıtım açısından da konteyner evler ile uyumlu olacaktır.

16. Doğal Malzemelerle Kaplama Yapma Örneği

blank

Doğadan alınacak ham malzemelerle de kaplama yapılarak konteyner evlerin daha işlevsel ve modern bir hale gelmesi mümkün.

17. Daha Yoğun Malzeme Kullanımını Denemek

blank

Konteyner evler üzerindeki yapı etkisini arttırmak için daha yoğun bir malzeme kullanımına gitmek de iyi bir tercih yolu olacaktır.

18. Ahşap Kaplamanın Getirdiği Doğal Şıklık

blank

Ahşap malzeme kullanıldığı her mekana çok yakışıyor. Konteyner evlerin metal görünümünden kurtulmak için ahşap en doğru seçim.

19. Doğaya Uyumlu Olan Konteyner Evler

blank

Doğaya uyan renkler, malzemeler ve modeller ile doğal görünen konteyner ev tasarımları en trend yapılar arasında yer alıyor.

20. Deniz Üzerine Konteyner Ev İnşa Etmek

blank

Özel mülk ya da kamusal kullanım adına, doğru zemin uygulamaları ile deniz üzerinde de konteyner evler inşa edilebilir.

21. Yarı Açık Alanların Kullanımını Dahil Edin

blank

Yazlık alanlarda ve bahçesi olan yapılar için yarı açık alanlarla tasarlanan konteyner evler çok keyifli kullanımları beraberinde getirir.

22. Büyük Yapılar Oluşturma Aşaması

blank

Birden fazla konteyner evinin temin edilmesi ve birleştirilmesi işlemleri ile çok büyük yapılar elde edilebilir. Bunun için daha fazla malzeme ve teknik ekip gereksinimi olacaktır.

23. Konteynerleri Farklı Açılarda Kullanmak

blank

Genellikle yatay şekilde kullanılan konteynerleri farklı açılarda kullanmak da mümkün. Özellikle merdiven yaparken işe yarayabilir.

24. Dışarısı ile İç İçe Olan Konteyner Evler

blank

Özellikle yazlık alanlarda, dış mekan ve bahçe ile daha bağlantılı konteyner evler kullanmak idealdir.

25. Çok Küçük ve Renkli Yapılar Yapmak

blank

Farklı amaçlarla kullanılabilecek ve şehre renk katacak birçok tipte konteyner evler yapmak daha kolay ve keyifli olacaktır.

26. Siyah Renginin Değiştirdiği Modern Ev Tasarımları

blank

Nasıl bir tarzda tasarlanırsa tasarlansın, farklı tüm konteyner ev modelleri için siyah renk kullanımı görünüm açısından büyük fark yaratacaktır.

27. Daha Fazla Açıklık Kullanımı ile Ferah Yapılar

blank

Konteyner evler için daha fazla pencere kullanımı tercih edilerek ferah mekanlar elde edilebilir. Genellikle ılıman iklim yerleri için uygun olacaktır.

28. Boydan Cam Kullanılan Özgün Yapı Modelleri

blank

Ferah ve dışarısı ile bağlantısı olan konteyner ev modelleri yazlık olarak sık sık tercih edilir. Bunun için bir cephesinde boydan pencere kullanılabilir.

29. Toplu Konut Kullanımına Uygun Büyük Tasarımlar

blank

Toplu bir yaşam alanı kurulması için de aynı tipte konteyner evler yapılarak bir araya getirilebilir. Site görünümlü bir model örneği.

30. Doğal Malzemeler ve Dikkat Çekici Renkler

blank

Dış kaplamada tercih edilen doğal malzemeler ve dikkat çekici renkler ile özgün konteyner evler elde edilecektir. Bu tür uygulamalar maliyet açısından da daha uygun olur ancak çok soğuk bölgelerde önerilmez.

Birbirinden şık ve farklı konteyner ev tasarımları ile farklı yaşam alanları oluşturmak ve boş arazileri değerlendirmek mümkün. Dünyanın birçok yerinde insanlar bu ev tipi ile yaşamını sürdürüyor. Özellikle malzeme ve tasarım açısından sunduğu esneklikler, insanlar için çok faydalı sonuçları beraberinde getiriyor. Doğada dönüşebilen ve organik sayılan bu ev tiplerinin yaygınlaşması ile modern konut anlayışı da gelişiyor. İlham verecek ve farklı yapıların ortaya çıkmasını sağlayacak bu ev örnekleri, farklı birçok kullanıcı tipine de uygun gelecektir.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir