Ev Düzenleme

Küçük Banyolar İçin 7 Yenileyici Fikir

8.463
Küçük Banyolar İçin 7 Yenileyici Fikir

kucuk-banyolar-icin-yenileme-fikirleri

Evinizi yenilediğinizi varsayalım. Ve hayallerinizde bunun gibi büyük ve görkemli bir banyo var fakat bu sadece bir hayal olarak kalmaya mahkum çünkü bu banyo sizin evinizin tamamından daha büyük. Bu yüzden bazen elinizdeki alanla çalışmayı kabul etmelisiniz. Şanslısınız ki, sizin için küçük banyonuzda yer tasarrufu etmenizi sağlayacak birçok fikrimiz var, tabi bu fikirler banyonuzun daha güzel görünmesini de sağlayacak.

kucuk-banyolar-icin-yenileme-fikirleri-1

Share Design sitesinde paylaşılan bu banyonun dar bir yüzey üzerinde küçük bir lavabosu var. Hala hazırlanırken malzemelerinizi koyabileceğiniz birçok yere sahip fakat zeminden büyük bir tasarruf yapmış oluyorsunuz.

kucuk-banyolar-icin-yenileme-fikirleri-2

Aynalı banyo dolapları yeni bir şey değil fakat bir sitede yayınlanan bu banyo, bu fikri yeni bir seviyeye taşıyor. Bu ayna ile dolabın boyutu büyütülürken, oda da görsel olarak büyütülmüş oluyor.

kucuk-banyolar-icin-yenileme-fikirleri-3

Aynalı duvarlara sahip olan bu banyo, daha geniş ve havadar bir izlenim oluşturuyor.

kucuk-banyolar-icin-yenileme-fikirleri-4

Duvara asılan klozet ve duvara gömülmüş su tankı ile, bu banyoda gerçekten ciddi bir alan tasarrufu yapılmış.

kucuk-banyolar-icin-yenileme-fikirleri-5

Sıradan bir duşakabin ve duş kapıları yerine, çerçevesiz cam bir kapı ve duşakabinsiz düz bir zemin tercih edebilirsiniz. Duşun etrafında mermerin olmaması size alan kazandıracaktır fakat asıl tasarruf görsel olacaktır-bu sayede duşakabinin kaba görüntüsü kaybolacak ve banyonuz çok daha büyük görünecektir.

kucuk-banyolar-icin-yenileme-fikirleri-6

Eğer 1.5 metreden küçük bir alana sahipseniz ve yine debir küvet istiyorsanız, üzülmeyin. Birçok fabrika normal boyutundan küçük küvetler tasarlıyorlar. Ayrıca duş perdesi yerine cam bir panel kullanmak hem su sıçramalarını önleyecek hem de görsel olarak perdeden çok daha geniş bir alan hissi verecektir.

kucuk-banyolar-icin-yenileme-fikirleri-7

Ve son olarak küçük banyolar için bir başka akıllı çözüm. Tuvaletin yanındaki köşede kullanılan birkaç raf size ekstradan oldukça fazla depo alanı oluşturacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Choose A Format
List
Image