Bizimle iletişime geçin

Daireler

Küçük Bir Dairedeki Alanı Maksimuma Çıkarmanın Yolları

blank

Küçük bir dairede yaşamanın zorlukları olabilir ama bu küçük alan aynı zamanda rahat ve sıcak bir şekilde dekore edip, yuva diyebileceğiniz bir alanı da oluşturacaktır. Eğer küçük dairenizde kullanılabilecek daha fazla alan bulup, evinizin daha büyük görünmesini istiyorsanız, yalnız değilsiniz. Küçük bir daireye sahip insanların karşılaştığı zorlukların başında bir alanı çok fonksiyonlu hale getirmek ve rahat olduğu kadar göze hoş gelen alanlar yaratmak geliyor. Bunu başarmak mümkün ve size vereceğimiz bu küçük ipuçları sayesinde küçük dairenizi çok daha fazla seveceğiniz ve sizi sıcacık karşılayan bir yuva haline getirebileceksiniz!

kucuk-bir-daireyi-buyuk-gosterme-yollari

Alanınızı çok fonksiyonlu hale getirin: Tek yatak odalı bir evde yaşıyor olsanız da ya da bir stüdyo dairede, ya da birçok ev arkadaşına sahip olsanız da daireniz bir alanda birkaç fonksiyona cevap verecek şekilde tasarlanmalıdır. Yemek masanız yemek yenmediği zamanlarda dizüstü bilgisayarınız için bir ofis haline gelebilir, yemek vaktinde yemek masası ve hobilerinizi ve el işlerinizi hayata geçirebileceğiniz bir hobi masası olarak da kullanılabilir. Mutfak barını oturup güzel zaman geçirmek için, eğlenmek için, yemek yemek için ya da yemek yaparken ekstra alan olarak da kullanabilirsiniz. Salonunuzda ise çekyatlar ya da yatağa dönüşebilen koltuklar kullanarak bunları gün içerisinde koltuk gece ise yatak olarak kullanabilirsiniz.

kucuk-bir-daireyi-buyuk-gosterme-yollari-1

Dikey Alanları ve Gizli Depoları Kullanın: Küçük bir odada dikey alanlar vegizli depo alanları sizin en yakın dostunuzdur. Kolleksiyonlarınızı, kitaplarınızı sergileyebilmek için uzun teşhir ve depo alanları edinebilir, antre kısmına raflar ekleyebilir ya da evinizin birçok köşesine açık raflar ekleyebilirsiniz. Yatakların altındaki depo alanlarını kullanabilir, kapının arkasını askılık olarak kullanabilir ve dolabınızın iç kısmını yatay olarak bölerek daha fazla depo alanı edinebilirsiniz.

Işığı ve Renkleri Size Avantaj Sağlayacak Şekilde Kullanın: Evinizin daha büyük görünmesi için evin içine olabildiğince ışık girmesini sağlayın. Ayrıca görsel alanınızı maksimuma ulaştırmak adına açık renkleri, çok parlak olmayan tonları da kullanabilirsiniz. Eviniz büyük görünmeye başladıkça kendinizi daha iyi hissedeceksiniz ve bu küçük alan size daha çok eviniz gibi gelecek. Odalarınızı renklerle bölmemeye dikkat edin. Belli bir renk seçin ve evinizin genelinde bu rengi kullanın, farklı alanları belirtmek adına da aynı rengin tonlarıyla hafif geçişler yapabilirsiniz. Bu küçük ipucu sayesinde eviniz görsel olarak bütün, büyük bir alan olarak algılanacaktır.

kucuk-bir-daireyi-buyuk-gosterme-yollari-2

Göz Alıcı Mobilyalar Edinin: Alanınızın küçük olması stilinizi harika bir şekilde sergileyemeyeceğiniz anlamına gelmiyor! Küçük bir daireye sahip olmanın en büyük artısı, çok fazla eşyaya ihtiyaç duymamanız. İhtiyacınız olan az miktardaki mobilyayı ise özel ve göz alıcı bir tarzda seçebilirsiniz. Yatak odanız için güzel bir yatak başlığı ya da misafirlerinizin bütün ilgisini üzerine çekecek bir eğlence merkezi iç mekanınızı eğlenceli ve bulunmak için harika bir yer haline getirebilir. Duvarlarınızı da unutmayın. Sanat eserleri, duvar resimleri ve duvar çıkartmalarıyla duvarlarınızı çok uğraşmadan canlandırabilirsiniz. Dekorunuz ve mobilyalarınızı daha göze hitap eden şekilde seçerseniz, alanınızın aslında ne kadar büyük olduğunu hatırlamanız daha kolay olur.

Daha geniş görünmesi için yukarıdaki ipuçlarını kullandığınız takdirde küçük bir daire birçok imkan ve yaratıcılık içerebilir. Dairenizi dekore etmenize yardımcı olacak ve fikirlerinizi geliştirmenize yardım edecek birçok çevrimiçi kaynak mevcut. Depo seçeneklerinizi gözden geçirin ve hangi depo alanlarını maksimum hale getireceğinize ve nasıl daha büyük görünmesini sağlayabileceğinize karar verin. Çok fazla materyal kullanmadan, tek bir ana hat kullanarak dairenizdeki alanı maksimuma çıkarmaya başlayın!

Küçük dairelerde yaşayan okurlarımız, sizler de bizimle yaşam alanınızı genişletmek ve daha büyük görünmesini sağlamak için kullandığınız fikirleri paylaşabilirsiniz!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir