Bizimle iletişime geçin

Blog

Küçük Salon Dekorasyonu

blank

Evinizde her zaman geniş bir salon sahibi olamayabilirsiniz. Oysa küçük salonları bile sadece birkaç küçük dekorasyon önerisi ile sizler de salonunu olduğundan daha büyük gösterebilirsiniz. Salon dekorasyonunda en önemli etkenlerden biri de küçük bir alanı bile salon olarak kullanacak olsanız da kullanışlı ve en önemlisi de ferah bir yaşam alanı elde etmektir. Küçük salon dekorasyonu için ise sadece birkaç küçük noktaya dikkat etmenizde fayda olacaktır.İşe kesinlikle ilk olarak duvarlarınızın dekorasyonundan başlayabilirsiniz.

Çünkü salon dekorasyonuna her ne kadar önemsenmese de duvarların dekorasyonunun büyük bir önem taşıdığı bilinmektedir. Duvarlarınızın bir tanesinde mobilyalarınız ile de uygunluk sağlayacak ve bütünlük gösterecek bir duvar kağıdını seçmeniz bile salonunuza bir derinlik katacak ve daha büyük görünmesini sağlayacaktır.

Küçük salon dekorasyonu için de mobilyaların önemi kadar odanın içinde kullandığınız aksesuarların da bir önemi bir hayli fazladır. Bunun için de ayanlar sizlere yardımcı olabilir.

kucuk-salon-dekorasyonu

Küçük bir odanın sadece bir köşesinde büyük bir ayna veya bu şekilde bir tablo tercih etmeniz ile hemen odanın daha büyük görünmesini sağlayacaktır. Bu şekilde küçük bir göz yanılması yapabilir ve küçük bir odayı daha ferah gösterebilirsiniz.Her ne kadar duvar dekorasyonu ve odanızda kullanacağınız aksesuarlardan bahsetmiş olsak da tabi ki bir yerin yaşam alanı olabilmesi için ve şık bir salon olabilmesi için mobilyalara ihtiyacınız vardır.

Küçük salon dekorasyonu için ise kesinlikle daha mini tarzdaki mobilya çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Büyük bir odanın içinde kaba ve çok eşya bulundurmanız odanın daha küçük görünmesini sağlayacaktır. Bunun için de tek yapmanız gereken şey odanız için sadece yeteri kadar bir eşya almanız ve en önemlisi de eşyalarınızı odanızda doğru yerlere yerleştire bilmenizdir. Sadece bir köşe takımı ile bile şık bir salon dekorasyonu yapabilirsiniz.

İşin sırrı burada da mobilyaların modeline ve en önemlisi de renklerine kalıyor diyebiliriz. Açık renkli mobilyalar seçmeye özen gösterirseniz yaşam alanlarınızın daha ferah olmasını sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde perdeler de yine işin içinde yer alan ve dekorasyonun en önemli kısımlarından birisidir.

kucuk-salon-dekorasyonu-2

Küçük salon dekorasyonu için yeni kanepe ve köşe takımı modellerini tercih edebilirsiniz. Halı seçimlerinizde de her yeri kapatacak şekilde bir halı değil de sadece ortamı hareketlendirecek ve dinamik ve ferah gösterecek bir halı seçebilirsiniz. Kaba bir tv ünitesi veya buna benzer dolaplar ve köşelikler küçük salon dekorasyonu için kesinlikle uygun değildir. Bunun yerine duvara monte edebileceğiniz ürünleri tercih ederseniz hem alandan kazanmış olursunuz hem de duvar dekorasyonunuzu tamamlamada da büyük bir kolaylık sağlamış olabilirsiniz. Odanın içinde sadece süs olarak duracak olan bir köşe koltuğundan vazgeçerek bunun yerine şık bir sehpa kullanabilirsiniz. Fazla eşyalardan küçük salon dekorasyonu yapmak için kesinlikle kaçınmalısınız.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir