Ev Düzenleme – ev dekorasyon fikirleri ve modern dizayn

Kullanılmayan Gömleklerden Çocuk Kıyafetleri Yapmanın Yolları

22.10.2016
25.640
Kullanılmayan Gömleklerden Çocuk Kıyafetleri Yapmanın Yolları

Hepimizin evinde kullanılmayan ancak atmaya da kıyamadığımız kıyafetler bulunmaktadır. Özellikle kenara atılmış erkek gömleklerinden yeniden faydalanmak imkansız gibidir. Sizin de evinizde aile bireylerinizin artık giymediği bu tür gömlekler varsa bilhassa küçük kızınız için elbiseler hazırlayabilir, bu sayede hem onu mutlu edebilir hem de çocuk kıyafetlerine harcayacağınız parayı minimum seviyeye indirebilirsiniz. Bu kıyafetleri hazırlamak için gömleklerin yanı sıra kalıp olarak kullanacağınız çocuk kıyafetleri, makas, tebeşir ve kıyafetleri süslemek için düğme, kurdele ve pul gibi malzemelere ihtiyacınız olacak. Çocuklarınızı mutlu etmek ve kullanılmayan gömlekleri değerlendirmeye başlamak için neden hala bekliyorsunuz?

1-Kot Gömlekten Elbise

kullanilmayan-gomleklerden-cocuk-kiyafetleri-yapmanin-yollari-1

Eşinizin artık kullanmadığı kot gömleğinden küçük kızınız için sevimli bir elbise yapmak istemez misiniz? Üstelik bunu yapmak son derece kolay. Kızınızın elbiselerinden birini gömleğin üzerine koyun ve ardından elbisenin çevresini kalem veya tebeşirle çizin. Bir makas yardımıyla çizdiğiniz kısımlardan gömleğin ön ve arkasını aynı anda kesin. Elbiseyi yanlarından ve yakasından diktikten sonra kollarını dikin. Elbiseyi süslemek için bel, yaka ve kol ağızlarında kurdele ya da pullardan faydalanabilirsiniz.

2-Pratik Elbise Yapımı

kullanilmayan-gomleklerden-cocuk-kiyafetleri-yapmanin-yollari-2

Eşinize dar gelen ya da artık modası geçtiği için kullanamadığı gömleklerini değerlendirmek ve aile bütçesine katkıda bulunmak için bu gömleklerden kolaylıkla küçük kızınız için elbiseler yapabilirsiniz. Kızınızın beğendiğiniz bir elbisesini kalıp olarak kullanarak gömleğin üzerine yerleştirmeniz ve çizip kestikten sonra yanlarından ve yakasından dikmeniz yeterli olacaktır. Elbiseyi dilerseniz askılı veya kısa kollu da yapabilirsiniz.

geri1 of 5
Yazının Devamı için Butonları Kullanın!

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Choose A Format
List
Image