Bizimle iletişime geçin

Kendin Yap

Kullanılmayan Kıyafetlerden Yeni Parçalar

blank

Önceki sezonlarda aldığımız ve modasının geçtiğini düşündüğümüz kıyafetleri bir çoğumuz gardırobun en arka taraflarına atıyoruz. Uzun kollu gömlekler ya da uzun pantolonları yazın giyebileceğiniz harika parçalara dönüştürmeye ne dersiniz? Pantolonunuzu şort, gömleğinizi de yepyeni bluzlar olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

pantolondan-sort-yapimi

Resimdeki gibi artık kullanmadığınız bir pantolon, yeni bir şort için ideal bir parça. Bermuda, kapri, mini ya da ultra mini olarak ayarlayarak kestikten sonra makine ile geçerek düz bir şort görünümü elde edin. Üzerine ekleyeceğiniz boncuk, taş ve kumaş gibi işlemeler ile yepyeni bir şort yapabilirsiniz.

gomlekten-bluz-yapimiKullanmadığınız bir jean gömleğiniz varsa, resimdeki adımları takip ederek, straplez bir gömlek yapabilirsiniz. Gömleğin alt kısmından başlayarak koltuk altına kadar kesip aynı işlemi gömleğin diğer tarafı için de uygulayın ve son olarak kestiğiniz parçayı yakadan da ayırıp düz bir parça elde edin. Daha sonra dikiş makinesi ile büzgülü bir hale getirerek, trend ve modern bir jean bluz elde edebilirsiniz.

dantelli-bluz-yapimi

Beyaz düz bir tişörtünüz varsa onu kalın askılı, dantelli bir bluz haline getirebilirsiniz. Önce kol kısmını, daha sonra yaka kısmını resimdeki gibi makasla kestikten sonra, bir de alt kısımdan yakaya kadar üçgen şeklinde bir parça kesin ve kestiğiniz kısma dantelli bir parça işleyin. Kol kısımlarına da parça danteller ekleyerek havalı bir dantelli bluz elde edebilirsiniz.

gomlekten-bluz-yapimi

Gardırobunuzdaki uzun kollu gömleğinizi, ilkbahar yaz sezonu geldiğinde askılı bir bluz haline getirebilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan sadece bir makas. Kol ve yaka kısımlarını kestiğinizde, kalın askılı bir bluz elde edeceksiniz.

buzgulu-bluz-yapimi

Kullanmadığınız gömleğinizi değerlendirmek için başka bir model daha. Yapmanız gereken uzun kollu gömleğinizi önce yarım kol haline getirmek. Daha sonra da omuz hizasından başlayarak yaka kısmını kesmek. Elinizde kalan parçanın önce kollarını daha sonra da yaka kısmını dikiş makinesinden geçirerek, straplez ve büzgülü bir bluz elde edin.

dantelli-body-yapimi

Evde kullanmadığınız beyaz bir tişörtünüz varsa, yaka kısmını resimdeki gibi kestikten sonra, dantel bir kumaş ile birleştirerek yeni bir bluz yaratabilirsiniz.

evde-bluz-yapimi

Çizgili ve uzun kollu bluzunuz varsa, işte size harika bir fikir. Yapmanız gereken bluzun kol kısımlarını ve yaka kısmını kesmek. Ardından siyah bir kumaşı yaka kısmı ile birleştirmek ve bir kez dolayıp bağlayarak elde edeceğiniz fiyonk ile yepyeni bir bluz yapın.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir