Bizimle iletişime geçin

Kendin Yap

Kütükten Sehpa Yapımı

blank

Mobilyaların pahalı olması gerekmiyor! Özellikle de sehpa ya da kahve masası gibi küçük parçaların. Son zamanlarda dünyaya yayılan bir trend ile ev dekorunda dallar ya da ağacın diğer parçalarını kullanmak oldukça popüler hale geldi. Bu oldukça güzel bir şey çünkü evinize kırsal bir hava verebilirsiniz hem de neredeyse hiç fiyatına! Bu kütükten sehpa yapma fikri muhtemelen çoğu elinizde bulunan birkaç materyal gerektiriyor, birkaç küçük tekerlek ve vaktiniz. Eğer pahalı olmayan ve kırsal bir havaya sahip bir dekor istiyorsanız, bu proje tam size göre!

Kütükten Sehpa Yapımı

Kütükten Sehpa Yapımı İçin Gerekenler:

  • -ağaç gövdesinin bir parçası ya da bir kütük (belirlediğiniz ölçüye göre kesilmiş olmalı)
  • -3 adet kilitli döner tekerler
  • -vida
  • -matkap
  • -blok zımpara ya da zımpara kağıdı
  • -ağaç verniği
  • -boya fırçası

Kütükten Sehpa Yapımı

Talimatlar:

1-Kütüğü hazırlamak ile başlayabilirsiniz. Eğer gerektiğini düşünüyorsanız bir testere ile istediğiniz boyutta kesebilirsiniz. Dış kabuk kısımlarını isterseniz soyabilirsiniz (bizim kullandığımız kütük hastalıklı bir ağaçtan kesildiği için zaten soyulmuştu). Doğru şekilde bir kütük seçmelisiniz. İstediğiniz estetik görünümü yakalayabilmek için zımparalayabilirsiniz.

2- Kütüğü istediğiniz şekle soktuktan sonra (büyüklük, şekil ve yüzey olarak), bitirmek için kütüğü ağaç verniği ile vernikleyin. Kurumaya bırakın.

Kütükten Sehpa Yapımı

3-Kütüğünüzü ters çevirin ve tekerleklerinizi monte etmek istediğiniz kısımları gösteren çizgiler çizin. Gerekli olduğunu düşünürseniz yeri belirlemek için delik de açabilirsiniz.

4-Vidaları işaretlediğiniz kısımlardan dönen tekerleklerin montesini yapın ve projeniz tamamlandı!

Küçük bir köşe bulun ve uygun gördüğünüz bir koltuğu sehpanızın yanına yerleştirin. Birkaç aksesuar ile süslemeyi unutmayın! Ağacın daireleri gerçekten göz alıcı bir detay, belki bu kısımları görünürde bırakmak isteyebilirsiniz çünkü bu daireler kesinlikle projenin en ilginç kısımlarından! Unutmayın ki tamamladığınız bu proje kütüğün büyüklüğüne ve yoğunluğuna göre oldukça ağır olabilir. Bu yüzden dönen tekerlekler evinizi yeniden şekillendirmek istediğinizde taşıma konusunda size büyük rahatlık sağlayacak ama tabi eğer tercih ederseniz tekerlekler yerin küçük mobilya ayakları da kullanabilirsiniz.

Kütükten Sehpa Yapımı

Kütükten Sehpa Yapımı

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir