Bizimle iletişime geçin

Kendin Yap

Mantar Panodan “&” Şekilli Bardak Altlığı Yapımı

blank

Evinizi modern hale getirmek bazen zaman bazen de para yüzünden size çok zor gelebilir. Ama korkmayın, bir yol var; detaylar! Küçük ama zevkli dokunuşlarla eviniz tarzınızı ve zevkinizi yansıtacak hale getirebilirsiniz, üstelik dekorunuzda büyük değişiklikler yapmak zorunda da değilsiniz.

mantar-panodan-sekilli-bardak-altligi-yapimi

İyi tasarlanmış ve dikkatli seçilmiş parçalarla evinize modern ve sıcak bir hava katabilirsiniz. Bu mantar panodan yapacağımız bardak altlıkları da bunun en güzel örneği, bu altlıkları hem çok seveceksiniz hem de bu altlıkların kahve masanıza kattığı renk ve görünüme hayran kalacaksınız!  “&” işareti bu günlerde her zaman olduğu oldukça popüler. Hepimizin bildiği ve bize devamının geleceğini gösteren, müjdeleyen işaret.

Küçük, merak uyandırıcı ve ilgi çekici… Öyle ise neden kahve sehpanızın üzerine yerleştirip onu onore etmeyesiniz ki? Emin olun çok karlı bir anlaşma olacak, her ikiniz için de! Bu çalışmadan daha iyi bir sonuç alabilmek için “&” işaretinin bir PDF sürümünü hazırladık ama siz farklı boyutlarda yapmak isterseniz boyutunu değiştirebilirsiniz, zaten Kendin Yap’ın en güzel tarafı da bu değil mi?

mantar-panodan-sekilli-bardak-altligi-yapimi-1

MALZEMELER:

  • Ince bir mantar pano
  • Kalem
  • Maket bıçağı
  • Makas
  • Yazıcı

YAPILIŞI

1.Buradaki PDF dosyasının içindeki “&” işaretinin bir çıktısını alın. Eğer yazıcınız yoksa düzgün bir şekilde kendi “&” işaretinizi çizin ama emin olun göründüğü kadar kolay değil. Çıktınızı aldıktan sonra, “&” işaretinizi şablon oluşturmak için güzelce kesin.

mantar-panodan-sekilli-bardak-altligi-yapimi-2

2.Şablonunuzu oluşturduktan sonra”&” işaretinizi, mantar panonuzun köşesine yerleştirin( bir elinizle orada sabit kalmasını sağlayın) ve kenarlarından kalemle panoya çizin.

mantar-panodan-sekilli-bardak-altligi-yapimi-3

3.Çizimi tamamladıktan sonra şablonunuzu tekrar kullanmak için zarar görmeyeceği bir yere koyun. Ardından maket bıçağı ile mantar panoya çizdiğiniz “&” işaretinizi kalem izinden dikkatli ve yavaşça kesin.

mantar-panodan-sekilli-bardak-altligi-yapimi-4

4.Dış kısmı dikkatlice kesip panodan çıkardıktan sonra iç kısımlarını da dikkatlice kesin. Kesim işlemini yaparken köşeleri fazla kaçırmamak için dikkatli olun. Ilk altlığınız hazır!

mantar-panodan-sekilli-bardak-altligi-yapimi-5

5.Şimdi şablonunuzu tekrar çıkarın ve 2-3 ve 4. adımları takip ederek tekrar bir kaç altlık daha hazırlayın. Bir takımı tamamlamak için 4-6 adet altlık yapmanız gerekiyor ama siz istediğiniz kadar yapabilirsiniz!

mantar-panodan-sekilli-bardak-altligi-yapimi-6

Bu şık, modern ve karizmatik altlıkları ben çok sevdim ayrıca kahve masamın üzerine çok yakışmalarının yanında oldukça da kullanışlılar. Sizin kahve altlıkları için “&” işaretinden başka tavsiye edeceğiniz bir tasarım varsa bizimle paylaşmayı ihmal etmeyin lütfen!

mantar-panodan-sekilli-bardak-altligi-yapimi-7

mantar-panodan-sekilli-bardak-altligi-yapimi-9

mantar-panodan-sekilli-bardak-altligi-yapimi-8

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir