Bizimle iletişime geçin

Mobilya

Mor Bir Koltuğun Dekorunuzla Uyum Sağlamasını Nasıl Sağlarsınız

blank

Mor hem cazibeli, hem gizemli hem de oldukça görkemli bir renktir, bu tip bir rengi salonunuza eklerken çekinirsiniz, ama bir kere odada gördükten sonra, dekorunuzun daha önce hiç bu kadar güzel görünmediğini farkedersiniz. Eğer gerçekten güçlü bir görsel istiyorsanız, mor bir koltuk edinin. Şüphesiz bu mor koltuk, odanın odak noktası haline gelecektir.

mor-koltuk-uyumu-nasil-saglanir

Mor, gri ile gerçekten güzel bir duruş sergiler, bu renk paletini salonunuzda kullanabilirsiniz. Duvarları çelik grisine boyayabilirsiniz ve biraz yumuşatmak, odaya sıcaklık ve rahatlık da katmak adına doğal tahtadan eşyaları değerlendirebilirsiniz.

mor-koltuk-uyumu-nasil-saglanir-1

Bu da benzer bir tasarım fakat bu kez fuşya rengi koltuk, duvardaki grinin farklı tonlarıyla sunulmuş. Gereğinden büyük olan ayaklı lamba gerçekten harika bir mobilya. Biz aynı zamanda yerlerdeki farklı araklıklı çizgileri de oldukça ilginç bulduk, burada da kahverenginin çekici bir tonu kullanılmış.

mor-koltuk-uyumu-nasil-saglanir-2

Morun soğuk ya da sıcak olduğuna karar vermek gerçekten zordur. Şekle göre ikisi de olabilir. Eğer daha sıcak dokunuşlar ve daha sıcak bir ambiyans istiyorsanız, odadaki detaylara kırmızının ya da turuncunun tonlarını da ekleyebilirsiniz.

mor-koltuk-uyumu-nasil-saglanir-3

Mor genellikle modern iç tasarımlarda kullanılan bir renktir fakat geleneksel tasarımlarla da oldukça güzel şekilde kullanılabilir. Odadaki iki mor koltuk, geleneksel bir salonda dekorun ana elementleri haline gelebilir, bu dekorda koltuklarla birlikte bir şömine, gösterişli bir avize ve inek derisi kilim kullanılmış.

mor-koltuk-uyumu-nasil-saglanir-4

Büyük mor bir alan salonunuzun farklılığını yansıtmanıza yardımcı olabilir. Bu tasarımdaki koltuğun kadife dokusu onu inanılmaz derecede rahat gösteriyor ve duvardaki mor resim de odanın mor alanının belirlenmesinde yardımcı olmak için özellikle kullanılmış.

mor-koltuk-uyumu-nasil-saglanir-5

Koyu mor renkler ise odadaki bir elememt ile sergilenmelidir. Bu resimdeki koltuk gibi, koltuğun davetkar detayları bej rengi duvarlar, grinin tonları ve hafif ışıklandırma ile zıtlık sağlıyor.

mor-koltuk-uyumu-nasil-saglanir-6

Mor her ne kadar görkemli, asil bir renk olsa da, sıradan bir dekorda kullanıldığında da gerçekten güzel sonuçlar doğurabilir. Bunu başarmak için de çeşitli tasarımlar bir araya getirilip, renklerin farklı tonları, farklı dokular ve desenler kullanılabilir.

mor-koltuk-uyumu-nasil-saglanir-7

Mor koltuğunuzun görünüşünü biraz daha yumuşatmak adına birkaç dekoratif yastık kullanabilirsiniz. Sıradan çizgileri, çiçekli detayları ve düz renkleri kullanarak zıtlığın fazla göze çarpmasını engelleyecek bir şeyler düşünebilirsiniz.

mor-koltuk-uyumu-nasil-saglanir-8

Biz, mor ve tahta birleşiminin gerçek hayranlarıyız. Yarattıkları zıtlığı çok beğeniyoruz ve bu zıtlık sayesinde odada bir denge oluşturulabileceğine inanıyoruz. Ideal bir dekorda, odanın kalan kısımları sakin renkler olmalıdır.

mor-koltuk-uyumu-nasil-saglanir-9

Birçok farklı tasarımın buluştuğu bu salonda, açık renkli bir ayaklı lamba muhtemelen çok beklenmeyen bir şeydir. Mor koltuğun yanında durarak odadaki canlılığı artırıyor. Bu, birçok farklı dekora avantaj sağlayan bir hınzırlık.

mor-koltuk-uyumu-nasil-saglanir-10

Asil bir dekor elde etmek istiyorsanız, salonunuza mor bir koltuk yerleştirin. Şöminenizin olması size bu konuda yardımcı olacaktır ve sanat eserlerini de doğru seçmeniz gerekir.

mor-koltuk-uyumu-nasil-saglanir-11

Eğer mor favori renginizse, bu rengi koltuklarınızda kullanın ve dekorun kalanıyla bağlantılı olmasını sağlayın. Eğer mor bir koltuk kullanmak istemiyorsanız, küçük mor detaylar ekleyebilirsiniz.

mor-koltuk-uyumu-nasil-saglanir-12

Fakat salonunuzda koltuğunuzun parlamasını istiyorsanız, yalnızca renge güvenmeyin. Bu dekordaki koltuğun kıvrımlı bir yapısı var ve bu yapı halının desenleriyle ve duvarlardaki geometrik şekillerle birleşip gerçekten eğlenceli bir görüntü sunuyor.

 

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir