Bizimle iletişime geçin

Blog

Örgü ile Mini Karavan Yapımı

blank

Çocuklarınızın oynayabilmesi için sevimli mi sevimli bir oyuncak karavan yapmak istemez misiniz? Cevabınız olumluysa görsellerimizden faydalanarak ortaya harika bir sonuç çıkartabilirsiniz. Çocuklarınızın bu karavanla oynarken ne kadar keyif aldığını gördüğünüzde tüm emeklerinize değdiğini anlayacaksınız.

1-Renkli Karavan

orgu-ile-mini-karavan-yapimi-1

Bu karavanı sevimli kılan faktörlerden biri hiç şüphesiz insanda sıcak duygular uyandıran renkleri. Sizde karavanınızı hazırlarken buradaki gibi pudra renkler kullanabilir ya da kendi zevkinize uygun olarak yepyeni bir dizayn ortaya koyabilirsiniz.

2-Oyuncak Karavan Yapımı

orgu-ile-mini-karavan-yapimi-2

Tığı ile örerek hazırlayabileceğiniz bu karavanın üzerine kapı ve pencereler yerleştirmeyi unutmamalısınız. Ayrıca karavanın hareket edebiliyor hissi uyandırması için tekerleklerinin de olması gerekiyor. Hatta yedek bir lastik bile örüp karavanın arka tarafına dikebilirsiniz. Kapı kolu olarak bir düğmeden faydalanmanız mümkün. Pencerelerin belirgin olması için karavanın ana gövdesinden daha açık örneğin beyaz bir ip kullanmalısınız.

3-Karavan Dekoru

orgu-ile-mini-karavan-yapimi-3

Bu görselimizde karavanımızın iç dekorunu görüyoruz. Küçük detaylar ortaya harika bir görüntü çıkartmış. Karavanın içinde her türlü lüks düşünülmüş. Bir kanepe, bir puf, bir yatak, mutfak tezgahı ve mutfak dolabı ile avize harika bir bütünlük sağlıyor. Penceredeki tüllere de dikkatinizi çekmek isteriz. Ayrıca yatak örtüsü ve yastıkta yine el örgüsü olarak hazırlanmış. Koltuk ve pufun ayaklarını yapmak içinse vidalardan faydalanılmış.

4-Zemin Kaplaması

orgu-ile-mini-karavan-yapimi-4

Karavanınızın iç zeminini sizde görselimizdeki gibi renkli kumaşlardan oluşturabilir, karavanınıza neşeli bir hava katabilirsiniz.

5-Sıcacık Bir Ortam

orgu-ile-mini-karavan-yapimi-3

Karavanda kullanılan renkler ortaya sıcak ve samimi bir ortam çıkmasını sağlamış. Buradaki gibi bir yatağın üzerinde kim uyumak istemez ki? Pencereye takılan tüller daha da şirin bir görüntü yaratıyor. Mutfak dolaplarının da uyumlu renkler kullanılarak örülmüş olması bütünlük hissi ortaya çıkarıyor.

6-Minik Fincanlar

orgu-ile-mini-karavan-yapimi-7

Mini karavanın mutfağında tüm ayrıntılar düşünülmüş. Mutfak dolabına asılı rengarenk fincanlar gözünüzden kaçmamalı.

7-Karavanın Dış Görünüşü

orgu-ile-mini-karavan-yapimi-6

Karavanınız tamamlandığında ortaya işte böyle eşsiz bir görüntü çıkacak. Dilerseniz sizde karavanınıza bir isim vererek üzerine işleyebilirsiniz.

8-Mutfak

orgu-ile-mini-karavan-yapimi-2

Mutfaktaki en dikkat çeken ayrıntılar arasında mutfak tezgahı ve mutfak dolapları geliyor. Dolapların kapaklarını minik birer boncuk ile tamamlayabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir