Bizimle iletişime geçin

Örgü

Örgü ile Tavşan Yapımı

blank

orgu-ile-tavsan-yapimi

Örgü ile oyuncak bir tavşan yapmaya ne dersiniz? Evinizin dekorasyonunda; özellikle oturma odası ve çocuk odası gibi alanlarda dekoratif bir ürün olarak kullanabileceğiniz bu tavşanların yapımı da oldukça pratik. Kalın bir örgü ile kare şeklinde bir parça hazırladıktan sonra artık tavşanın yapımı için hazırsınız…

orgu-ile-tavsan-yapimi-2

Kare şeklinde ördüğünüz ve tavşanın kürkü olacak parçanın orta kısmından ince beyaz bir ip geçirin.

orgu-ile-tavsan-yapimi-3

Daha sonra bu ip ile örgü üzerinde önce yukarı daha sonra diğer ucuna doğru aşağı inip üçgen şekli oluşturun.

orgu-ile-tavsan-yapimi-4

İpleri boşluk bırakarak bir alttan bir yukarından geçirdikten sonra, yaptığınız üçgen ile örgüyü büzüştürerek üst kısmında bir boşluk oluşturun.

orgu-ile-tavsan-yapimi-5

Daha sonra oluşturduğunuz bu boşluğa bir miktar pamuk koyup tavşanın kafa kısmını belirleyin. İnce beyaz ipi pamuğun hemen altından dolayarak tavşanın kafasını sabitleyin.

orgu-ile-tavsan-yapimi-6

Bu işlemi yaptıktan sonra tavşanınız bu şekilde bir görünüme kavuşacak.

orgu-ile-tavsan-yapimi-7

Şimdi de kafa kısmının altında kalan örgünün iki ucunu yine beyaz ip geçirerek birbirine bağlayın ve içerisine şişkin görünmesi için bol miktarda pamuk doldurun.

orgu-ile-tavsan-yapimi-8

Pamuğu doldurduktan sonra alt kısmını kaplayıp kafa kısmının alt kısmındaki bölüm ile birleştirip bağlayın.

orgu-ile-tavsan-yapimi-9

Son olarak bu görünümü elde ettikten sonra ponpon topu ya da yuvarlak hale getirdiğiniz pamuğu tavşanın kuyruk kısmı olarak kullanabilirsiniz. Tavşanınıza göz yapmak için iki adet küçük siyah düğme dikebilirsiniz. Dilerseniz bu tavşandan birkaç farklı renkte yapabilir ve evinizin raflarını, çocuğunuzun masasının üzerini bu örgüden yaptığınız tavşanlar ile süsleyebilirsiniz. Oldukça sevimli görünen bu tavşanları farklı boylarda da yapabilirsiniz. Tavşana ek olarak yine bu örgüler ile yapacağınız parçalarla, biraz da yaratıcılıkla kedi ve köpek gibi farklı hayvanlar da yapabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir