Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Origami Yapımı ile Siz De Tanışın

Kağıtlardan yapılan katlama çalışmaları ile elde edilen tasarımlar, origami sanatını ortaya çıkarmıştır. İlk kez Japonya’da keşfedilen ve ”ori” katlamak ile ”gami” kağıt anlamındaki kelimelerden oluşturulan bu kavram, kısa sürede tüm dünyada kabul görmüştür. Çin’de de oldukça özgün modeller ile kendisini gösteren bir sanat olmuştur. Çoğu Japon ve Çin kökenli meditasyon merkezlerinde kağıt katlama sanatının huzur verdiğine inanılmakta ve bireylerde de uygulamalı olarak denenmektedir. Origami ile yapılabilecek kağıt katlama tasarımlarında yaratıcılık ve hayal gücü fazlasıyla ön plandadır. Kağıt katlama sanatını kullanarak dekorasyon ürünleri, süsleme ürünleri, işlevsel malzemeler ve etiketler hazırlanabilir. Origamiyi ilk kez öğrenecekler için çok faydalı olacak olan bu örnekler de, modern ve özgün modeller içermektedir.

Örnekleri deneyerek başlayanlar kendisini kısa sürede kağıt katlama konusunda geliştirebilir ve örnekleri de geliştirerek kendi modellerini kolayca deneyebilir. Origami sanatı, klasik kağıtlarla birlikte farklı malzemelerle de uygulanabilir. Ayrıca malzemede doku ya da desen olması, kağıtlara daha da güzel bir görünüm kazandıracaktır. Soyut ve somut birçok motifi, kağıt katlama sanatı ile oluşturmak mümkündür. Adımları olduğu gibi takip etmek öğrenmek için yeterli olacaktır. Okullarda öğrenciler için el işi derslerinde bile gösterilen bu keyifli etkinlik, her yaştan sanatsever için çok faydalı olacaktır. Kağıt konusunda çok farklı malzeme ve renklere ulaşılabilir ve yapılan tasarımlara bu şekilde de hareketlilik kazandırılabilir.

1. Kağıttan Renkli Çam Ağaçları Yapın

Yılbaşı geldiğinde süsleme olarak kullanabileceğiniz ve masa üzerinde de dekoratif bir ürün olarak değerlendirilebilecek bu örneği uygulamak çok kolay. Adımları takip ederek renkli çam ağaçları yapabilirsiniz.

2. Yıldız Şeklinde Asma Süslemeler

Tavan ya da duvarlara asarak kullanabileceğiniz yıldız süslemeleri için de size renkli ya da desenli kağıtlar yeterli olacaktır. Doğum günlerinde de kullanılabilecek modern bir model örneği.

3. Not Kağıtları İçin Şık Bir Alternatif

Özel günlerde not yazmak için bu tarz kağıt kalpler kullanabilirsiniz. Yapımı da oldukça basit olan bu kalpler için rengarenk kağıtlar temin etmelisiniz.

4. Renkli Kağıt Kelebekler

Duvar dekorasyonunda çok şık duracak renkli kelebekler yapmak örnekteki gibi oldukça kolay. Gerçekçi bir görünüme sahip olmaları ile de çok hoşunuza gidecektir.

geri1 of 8
Yazının Devamı için Butonları Kullanın!
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ilginizi çekecek konular
Yorum Yap

Bir Cevap Yazın

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.