Bizimle iletişime geçin

Kendin Yap

Paletleri Kullanarak Kendinize Nasıl İnanılmaz Kır evi Yaparsınız

blank

Ahşap paletler genellikle taşıma ve eşyaları saklamak için kullanılır. Fakat bunlardan aynı zamanda her türlü mobilyalar yaratabilir ve eviniz için bir materyal yapabilirsiniz. Aslında son zamanlarda bu paletlerden tüm evinizi çok hoş bir ortama çevirecek mobilyalar yapabilirsiniz.

Eğer bu konuda bir şüpheniz var ise, Biz size Ev Düzenleme ekibinin sizler için hazırladığı aslında paletlerin olduğun fazla potansiyele nasıl sahip olduğunu sunacağız.

Paletlerden yapılmış ev, hem içeri hem dışarısı

paletleri-kullanarak-kendinize-nasil-inanilmaz-kir-evi-yaparsiniz-1

Milyonlarca palet dünyada her gün atılıyor. Fakat fazla para harcamak istemeyen kişilerin bunları kullanması gün geçtikçe arttığı inkar edilemez. Aslında bunlardan bir ev yapmak çok da zaman almıyor. Bunlar genellikle çam ağacından yapılıyor ve oldukça sağlam bir materyal olup yaklaşım 1000 kg kadar üstüne konabiliyor. Bunların sağladığı avantajlara bakarak bunlardan bir ev yapılması hiç de kaçınılacak bir şey değil, bunlar fonksiyonel ve rahattır. Bunlardan her eve uyacak ve gayet modern eşyalar yapılıyor. Bazı uzmanlar bu paletleri kullanarak yarım ayda bir ev yapabileceğini hatta bu evin de güçlü fırtınalarda ayakta kalabileceğini savunuyor.

İnşa aşamaları

paletleri-kullanarak-kendinize-nasil-inanilmaz-kir-evi-yaparsiniz-2

Malzeme seçimleri: küçük bir kır evi için yaklaşık 120 palet yeterlidir. Bunları nereden temin edeceksiniz? Bunlar artık çoğu ardiye de bulabilirsiniz hatta bunlar bazı yerlerde çok ucuz fiyatlara satılıyor. Bir de bazıları bunları beleşe veriyorlar.

Tüm ağaç paletler tabiki de ev yapmaya ve ya mobilya yapmaya uygun olmayabiliyor. Özellikle şimdi size sayacağımız bu paletleri kullanmayın:

• Hasar görmüş paletler

• Boyanmış paletler, belki bunlar formaldehit içeriyor olabilir

• IPPC ile damgalanmış paletler ki bunlar yeterince zararlı kimyasallara maruz kalmışlardır.

• Sokak satıcılarının kullandığı paletler, çünkü bunlarda istenmeyen kokular mevcut olabilir ve çok neme maruz kalmış olabilirler.

Belki bazı zarar görmüş paletleri parçalayıp bunlardan çıkardığınız çivileri sonraki yapacağınız işlerde kullanabilme ihtimalinize karşı saklayın.

Tasarım ve Masrafların hesaplanması: Tüm evlerin de başlangıcı olan tasarım işiyle başlamalısınız, başarılı olsun ve ya olmasın. Eğer gerçekten ne yaptığınızı biliyorsanız herhangi profesyonele başvurmanız gerekmiyor.

Temelleri kurun ve Zemin döşemelerini yapın: Temel bu evler için zorunlu değildir, fakat bazı blok tuğlaları alta koyup onların üzerine bu paletleri koymanız hoş bir kare yaratabilir.

Duvarları inşa etmek ve Çatıyı koymak: Sıradaki iş ise yan destekleri pencere ve kapı gibi çatıyı da destekleyecek yapıyı inşa etmekte. Bu paletlerin aslında çatı olarak kullanılması yoktur fakat parça parça kullanırsanız belki olabilir çünkü ağırlıkları oldukça fazladır.

Yalıtım ve iç duvarlar: Termal yalıtım için cam yününü yenemezsiniz. Fakat basit bir yaz yalıtımı istiyorsanız sıradan polietilen i de aynı zamanda kullanabilirsiniz. İç duvarları ise paletleri kaplama şeklinde kullanabilirsiniz.

Yapım aşamasını tamamladıktan sonra ilk aşama işe mantar karşıtı maddelerin uygulaması ve boyaması kalıyor.

paletleri-kullanarak-kendinize-nasil-inanilmaz-kir-evi-yaparsiniz-3

Eğer gerçekten farklı bir şeyler denemek istiyorsanız videoyu izleyerek yapım aşamasının detaylarına çok dikkat etmeniz gerekiyor. Bu ev Jose Farre tarafından yapılmış olup o kendin yap projesinin bir üyesidir.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir