Bizimle iletişime geçin

Kendin Yap

Plastik Kaşıktan Süs Yapımı

blank

Marketlerde bulabileceğiniz oldukça ekonomik olan plastik kaşıklar ve karton bardaklar ile eğlenceli ve yaratıcı süsler yapabilirsiniz.

plastik-kasiktan-sus-yapimi-

Resimdeki gibi kış konseptli bir süs yaparak, kış günlerinde evinizin dekorasyonunda kullanabileceğiniz ekonomik ve renkli aksesuarlar kullanın. Bu tip süsleri antrede, mutfakta, oturma odasında ya da salonda şöminenin üzerinde ya da pencerelerin önünde değerlendirebilirsiniz.

plastik-kasiktan-sus-yapimi-2

Bunun için bir adet siyah, bir adet de turuncu boyaya ve dolma kaleme ihtiyacınız olacak. Turuncu boya ile kaşıklara burun yaptıktan sonra, bu kez de siyah boyalar ile kaşıklara göz yapın. Kaş ve ağızları için ise ince uçlu bir dolma kalem tercih edebilirsiniz.

plastik-kasiktan-sus-yapimi-3

Sıra geldi kardan adamın atkısını takmaya. Kaşığın sap kısmının başladığı noktaya lacivert ince uzun bir kumaşı dolayarak kardan adamın atkısını bağlayın.

plastik-kasiktan-sus-yapimi-4

Kardan adamın şapkası için ise yine lacivert kumaştan bu kez kare şeklinde parçalar keserek kaşığın kafa kısmının tepesine getirip iki ucunu arkada birleştirip yapıştırıcı ile birbirine yapıştırın.

plastik-kasiktan-sus-yapimi-5

Daha sonra tam kaşığın bittiği noktada bir ip ya da tel ile kumaşı resimdeki gibi düğüm atın ve üst kısmını kesin. Daha sonra üst kısımda artan kumaşa makas ile resimdeki gibi saçaklar yapın.

plastik-kasiktan-sus-yapimi-6

Tek renk görünümünden uzaklaşmak için birkaç farklı rengi tercih edebilirsiniz. Soğuk kış renkleri arasında yer alan gri, lacivertin yanında iyi bir seçenek olacak. Aynı işlemi gri ve açık mavi gibi renkte kumaşlar ile de uygulayıp kaşıkları bir kenara ayırın.

plastik-kasiktan-sus-yapimi-7

Sıra geldi karton bardaklara. Her bir bardağın üzerini kaplama kağıdı ile kaplayarak renklendirebilirsiniz. Daha sonra bardakların içerisine sünger yerleştirin. Daha ağır olmaları için süngerleri ıslatarak kullanabilirsiniz. Daha sonra, kaşıkları bu süngerler saplayın ve kaşığın etrafını beyaz kağıt ya da peçete ile sararak kar görünümü yaratın, dilerseniz pamuk ya da keten de kullanabilirsiniz.

plastik-kasiktan-sus-yapimi-8

İşte size renkli ve eğlenceli oyuncaklar. Evin her alanında kullanabileceğiniz bu oyuncakları, rafların üzerine de yerleştirebilirsiniz. Yaz günleri için ise daha farklı süs ve kaplamalar düşünebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir