Bizimle iletişime geçin

Kendin Yap

Pratik ve Keyifli Örneklerle Ponpon Yapımı Zamanı

blank

Çanta aksesuarları, takılar, ev tekstili ve süsleme ürünleri olarak değerlendirilebilen renkli ponponlar, sadece görünümü ile değil, yapımı ile de çok keyif veriyor. Her yaştan meraklısının kolaylıkla uygulayabileceği ponpon yapımı tekniklerini öğrenmek için bu örneklere göz atmak yeterli olacaktır. Farklı renklerin bir araya gelmesi ile oluşturulan rengarenk ponponlar, hayal gücü sayesinde çok daha keyifli bir şekilde kullanıma sunulabilir. İsterseniz ponponları bir araya getirerek bir halı ya da battaniye yapabilir, isterseniz de kıyafetlerinizin üstüne işleyebilirsiniz.

Yaratıcılığınızı devreye sokarak ponponları istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Ponpon ürünlerini hobi olarak yapan ve dilediği gibi kullanan bireylerin haricinde, bu ürünler ile tasarladığı işlerinin satışını sağlayanlar da bulunmaktadır. Siz de ponpon yapma sanatını ilerletip, bu keyifli işten kazanç elde edebilirsiniz. Evinizdeki eski ve sade kıyafetleri, çantaları ve aksesuarları ponponlar ile süsleyerek yeni hale getirin. İsterseniz kendiniz kullanın isterseniz de bu ürünlerle kazanç elde edin.

1. Kartonlara Bağlayarak Tamamlayın

blank

Aşama aşama görseldeki adımları takip ederseniz, basit bir karton malzemesi sayesinde renkli ponponlar elde edebilirsiniz. Ponpon yapımı için genellikle bu yöntem çok sık kullanılır.

2. İstediğiniz Rengi Seçin ve Başlayın

blank

Kartonla yapılabilen ponponlara bir örnek daha. Siz dilediğiniz renkleri seçin ve hemen örnekteki adımları uygulamaya başlayın. Kartona sırası ile bağlanan iplerin karışmadan üst üste gelmesine dikkat etmeniz gerekiyor. Ponponun büyüklüğüne göre ip miktarını arttırabilir ya da azaltabilirsiniz.

Çocukların dahi yapabileceği ve uygulaması oldukça basit olan ponpon yapım teknikleri sayesinde renkli birçok ponpon ürünü elde edebilir ve bu ponponları dilediğiniz gibi kullanmaya başlayabilirsiniz. Ev tekstilinden aksesuara, süsleme ürünlerinden oyuncaklara kadar çok fazla alanda kullanılabileceği bilinen bir gerçek. Özellikle son dönemlerde ponponlar ile yapılan ürünlere de rağbet artmış durumda. Örnekler üzerinden giderek ponpon yapma tekniklerini iyi bir şekilde öğrendikten sonra, kendi yaratıcılığınızı da devreye sokarak daha farklı ürünler tasarlayabilirsiniz. Renkli ipler edinin ve siz de keyifle ponpon tasarlamaya başlayın.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir