Pratik Patik Hazırlanışı

Patikler Türk kadınlarının vazgeçemediği aksesuarlar arasında yer alıyor. Evinde patik bulunmayan kadın neredeyse hiç yok gibidir. Hem soğuk havadan korunmak hem de şık olmak adına patikler büyük rağbet görmektedir. Bizde sizin için yapılışı oldukça basit bir patik modeli paylaşmak istedik. Patiğinizi beğendiğiniz renkte bir patik ipi ve 2,5 numara şişler kullanarak meydana getirmeniz mümkün. Üstünü süslemek içinse değişik renklerdeki yün ipliklerden ve etamin iğnesinden faydalanabilirsiniz.

Çiçekli Patik Modeli

pratik-patik-hazirlanisi-1

Biraz örgü bilginiz varsa haraşonun en kolay örgü tekniklerinden biri olduğunu biliyorsunuz demektir. Bu patikleri haraşo tekniği ile örmeniz ve bitirdikten sonra üzerlerini farklı iplikleri
çiçek şeklinde işleyerek patiği tamamlamanız mümkün. Boncuklarla süslemeniz patiğinizi daha da şık bir hale getirecektir.

Başlangıç

pratik-patik-hazirlanisi-2

Patiği bu denli kolay kılan unsurlardan biri bütün olarak örülmesi. Görselimizde gördüğünüz gibi haraşo tekniğiyle öreceğiniz patiğin burun kısmını ise lastik olarak örmeniz gerekiyor.

Ön Kısmın Birleştirilmesi

pratik-patik-hazirlanisi-3

 

Patiğe şeklini verebilmek için bir iğne yardımıyla 2 numaralı fotoğraftaki gibi dikmeli ve 3 numaralı fotoğrafta gördüğünüz gibi ucunu birleştirmelisiniz. 4 numaralı fotoğraf ise patiğin üst kısmını nasıl dikmeniz gerektiği gösteriliyor. 5 numarada ise patiğin ön kısmının tamamen birleştirilmiş halini görüyorsunuz.

Arka Kısmın Birleştirilmesi

pratik-patik-hazirlanisi-4

 

6 numaralı görselde gördüğünüz gibi patiğinizi üç parça halinde düşünmeli ve 7 numaralı görselde olduğu gibi iki B parçasını A parçası tabanda kalacak şekilde dikmelisiniz. 8 numaralı görsel ise patiğin arka kısmının yukarı kadar dikildiğini gösteriyor. 9 numaralı görselimizde patiğin tamamlanmış halini görebilirsiniz.

Ayakkabı Görünümlü Patik

pratik-patik-hazirlanisi-5

 

Görselimizde de göreceğiniz gibi patiğiniz artık ayakkabı şeklini almış durumda. Hiç süslenmemiş haliyle bile son derece şık bir görüntü sergiliyor.

Çiçek Motifleri

pratik-patik-hazirlanisi-6

 

Renkli yün iplikleri ve etamin iğnesi sayesinde patiğinizin üstlerini görselimizdeki gibi süsleyebilir, ortaya daha da göz alıcı bir görünüm çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Boncukla Süsleme

pratik-patik-hazirlanisi-7

 

Patiğinizin her tarafını iplerle dikeceğiniz çiçek motifleriyle süsledikten sonra boncuklar ekleyebilir ve herkesi kıskandıracak bir patik ortaya çıkartabilirsiniz.

Son Bakış

pratik-patik-hazirlanisi-8

 

Bunca emeğinizin karşılığını kimsede olmayan böyle bir patik meydana getirerek almış oldunuz. Patiğinizi güzel günlerde giymeniz dileğiyle…