Bizimle iletişime geçin

Blog

Pratik ve Şık Bir Gece Elbisesi Yapımı

blank

Gece bir davete ya da düğüne katılmanız gerekiyorsa ancak giyeceğiniz elbiseye bir sürü para harcamak istemiyorsanız kendi elbisenizi kendiniz yapmayı deneyebilirsiniz. Eğer biraz olsun dikiş bilginiz varsa ve kendinize güveniyorsanız herkesin gözlerini kamaştıracak bir elbise dikmeniz işten bile değil.

Görsellerimizi inceleyerek elbiseyi nasıl dikeceğiniz konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Hazırladığınız elbiseyi gören tüm arkadaşlarınız onlara da elbise dikmeniz konusunda baskı yaparlarsa hiç şaşırmayın.

1-Gece Elbisesi

pratik-sik-bir-gece-elbisesi-yapimi-1

Görselimizdeki gibi bir gece elbisesi dikmek hiçte sandığınız kadar zor değil. Tabii dikişe başlamadan önce gerekli malzemeleri edinmeniz gerekiyor. Elbisenin etek kısmının kabarık durabilmesi için sert bir kumaş, üst kısmı içinse payetli bir kumaş satın almalısınız. Elbiseniz görselimizdeki gibi kahverengi olmak zorunda değil. Ancak başka bir renk yapacaksınız eteğin ve üstünün uyumlu tonlarda olmasına özen göstermelisiniz. Ayrıca payetli kumaşın altına dikmek için siyah bir kumaşta almanız gerekiyor. Bunların yanı sıra ihtiyacınız olacak diğer malzemeler ise makas, dikiş ipi ve toplu iğnelerle sınırlı.

2-Etek Dikimi

pratik-sik-bir-gece-elbisesi-yapimi-2

Elbisenin etek kısmını hazırlayabilmek için kumaşı görselimizde gördüğünüz şekilde yuvarlak bir şekilde kesmelisiniz. Bel oyuntusunu da ölçülerinize göre işaretleyerek yine yuvarlak olarak kesmeniz gerekiyor.

3-Kabarık Etek

pratik-sik-bir-gece-elbisesi-yapimi-3

Eteğinizin kabarık durmasını sağlamak için yine görselimizdeki gibi kalın pileler oluşturmalısınız. Pileleri ayarladıktan sonra toplu iğnelerle sabitleyip dikebilirsiniz.

4-Payetli Üst Hazırlama

pratik-sik-bir-gece-elbisesi-yapimi-4

Vücut ölçülerinizi tam olarak çıkarttıktan sonra görseldeki gibi bir kalıp hazırlayabilirsiniz. Kalıbınızı kumaşın ters kısmına çözerek düzgün bir şekilde kesmelisiniz.

5-Payetli Üst İçin Astar Hazırlama

pratik-sik-bir-gece-elbisesi-yapimi-5

Payetlerden içinizin görünmesini engellemek ve kumaşın vücudunuzu rahatsız etmesini önlemek için siyah kumaşı kullanarak daha önce hazırladığınız payetli üstün ölçülerinden biraz daha küçük ölçülerde bir astar hazırlamalısınız.

6-Pens Atımı

pratik-sik-bir-gece-elbisesi-yapimi-6

Hazırladığınız payetli üstün göğüs kısımlarının sıkmasını istemiyorsanız görselde gördüğünüz şekilde her iki tarafa da pens atmanız gerekiyor.

7. Payetli Üstün Tamamlanışı

pratik-sik-bir-gece-elbisesi-yapimi-7

Pensleri de attıktan sonra hazırladığınız siyah astarı payetli üstün içine dikebilirsiniz. Artık elbisenizin tamamlanmasına tek bir adım kaldı. Payetli üst ile daha önceden hazırlamış olduğunuz eteği bel kısmından dikmeniz elbisenize son noktayı koyacaktır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir