Bizimle iletişime geçin

En İyileri

Salonunuz İçin 50 Renk Seçeneği

blank

salon-duvar-renkleri

Renklerin bizim ruhumuzu ve duygularımızı yansıtmak gibi bir yeteneği vardır. Modumuzu değiştirebilir, kim olduğumuzu söyleyebilir ve bizi dünyadan koruyan kalın bir duvar olarak da işlev görebilirler. Asıl renklerimiz, kişiliğimizin süzgeçlerinden geçer ve takmak zorunda olduğumuz maskeler haline gelir ve her gün rutin denilen programlarla dans ederken sergilediğimiz karakterlere dönüşürler. Farklı renklerin farklı bir tadı, farklı bir kokusu ve verdiği farklı bir his vardır. Kendileriyle birlikte farklı anlamlar ve farklı enerjiler taşırlar. Kulağımıza hikayeler fısıldarlar. Değerli olanların bütün yapılarını sergiler ve bizi duygusal alanlarımıza doğru zaman ve mekanda gezintiye çıkarırlar.

salon-duvar-renkleri-1

İşte bütün bu sebeplerden, salonunuzu ya da başka bir odanızı boyamanız yalnızca görsel bir deneyim değildir, bazen yapmamız gerektiği için yaptığımız bir şeydir. Bunun yerine, renklerin anlamlarında ruhsal bir gezintiye de çıkabilirsiniz. Salonunuzun, sizin nasıl biri olduğunuzu haykırmasını ister misiniz? Hem düşünebileceğiniz hem de rahatlayabileceğiniz, kitap okuyabileceğiniz ya da kestirebileceğiniz bir oda ister misiniz? Misafirlerinizi davet ettiğinizde onlara kendilerini rahat hissettirecek, sosyal ihtiyaçlarınızı tam anlamıyla karşılayabilecek bir alan ister misiniz? Tek yapmanız gereken… doğru rengi seçmek!

salon-duvar-renkleri-2

Eğer turuncuyu tercih ederseniz salonunuz sıcak ve resmiyetten uzak bir alana dönüşür: bu da sizin maceraperest ruhunuzu insanlara gösterir. Bu renkle duvarlarınız optimist ve heyecanlı, rahat ve yaratıcı bir ruh halini temsil edecektir. Kırmızı, cesurluğu ve duyusal dalgalarıyla bütün eve enerji dolduracaktır. Doğru mobilyaları seçerek, kırmızı salonunuda tutkuyu hissedebilirsiniz. Yeşil bir oda ise “kendimin kamera arkası görüntüleri” için harika bir seçenek olacaktır, sonunda rahatlayabildiğiniz, bunaltıcı düşünceleri geride bırakabildiğiniz o nadir anlar için yeşil harika bir tercihtir. Cömert, şefkatli ve geliştirici… yeşil harika bir ruha sahiptir. Peki ya sarı? Sarı ise eğlenceli ve orijinaldir. Birçok kişi için yaydığı enerji zorlayıcıdır ama yine de mantık ve bilgeliği görebilirsiniz, tabii o güçlü yapısının altına bakabilecek kadar güçlüyseniz.

salon-duvar-renkleri-3

Mavi huzurlu ve değerli bir renktir: mavi, gerçeğin rengidir. Mavi inanılmaz derecede zarif, oldukça muhafazakar bir renktir fakat aynı zamanda şaşırtıcı ve hararetli bir renk de olabilir: bunların hepsi tonlarda saklı. Mor sıradışıdır, genellikle gizemli şeyleri seven, sezgisel yönü kuvvetli ve yaratıcı kişiler tarafından tercih edilir. Çivit rengi ise dürüstlüğün ve saygının rengidir, biraz resmi ve yapıcıdır. Eğer sorumluluk sahibi bir kişiyseniz, çivit rengi seveceksiniz. Ve eğer pratik, arkadaş canlısı, kararlı ve güvenilir biriyseniz kahverengiyi tercih edin. Ya da eğer dişi yönünüzü öne çıkarmak ve tatlılığınızı gözler romantik ve tutkulu bir renkle önüne sermek istiyorsanız pembeyi tercih edin. Griden hoşlanır mısınız? Gri olgun ve profesyonel aynı zamanda da resmi ve zarif bir renktir. Gümüş rengine oldukça benzer, ki gümüş rengi de oldukça modern ve cesurdur.

salon-duvar-renkleri-4

Bir duvarı boyayın ve kalanını olduğu gibi beyaz ve doğal bırakın. Ya da bütün odayı boyayın ve en sevdiğiniz tonları tercih edin. Renkleri dinleyin, dokuları düşünün ve odanızın harika görünmesini sağlayacak doğru renkleri seçin.

salon-duvar-renkleri-5

HBX030110_072 Residence by Tobi Fairley

salon-duvar-renkleri-7

salon-duvar-renkleri-8

salon-duvar-renkleri-9

salon-duvar-renkleri-10

salon-duvar-renkleri-11

salon-duvar-renkleri-12

salon-duvar-renkleri-13

salon-duvar-renkleri-14

salon-duvar-renkleri-15

salon-duvar-renkleri-16

salon-duvar-renkleri-17

salon-duvar-renkleri-18

salon-duvar-renkleri-19

salon-duvar-renkleri-20

salon-duvar-renkleri-21

salon-duvar-renkleri-22

salon-duvar-renkleri-23

salon-duvar-renkleri-24

Color Trends 2011

salon-duvar-renkleri-26

salon-duvar-renkleri-27

salon-duvar-renkleri-28

salon-duvar-renkleri-29

salon-duvar-renkleri-30

salon-duvar-renkleri-31

salon-duvar-renkleri-32

salon-duvar-renkleri-33

salon-duvar-renkleri-34

salon-duvar-renkleri-35

salon-duvar-renkleri-36

salon-duvar-renkleri-37

salon-duvar-renkleri-38

salon-duvar-renkleri-39

salon-duvar-renkleri-40

b

salon-duvar-renkleri-42

salon-duvar-renkleri-43

salon-duvar-renkleri-44

salon-duvar-renkleri-45

salon-duvar-renkleri-46

salon-duvar-renkleri-47

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir