Size Zaman ve Paradan Kazandıracak 15 Harika Tuvalet Temizleme Fikri

Ev temizliği zor olabilir. Ya ev temizliği seversiniz ya da ondan kaçarsınız. Ama evinizde öyle bir yer var ki burayı temizlemeyi kimse sevmez. Tuvaletleri temizlemek gerçekten çok zor olabilir. Çoğumuz buraların temizliğini olabildiğince erteliyor veya kendi yerine başka birisinin yapmasını bekliyor. Fakat en sonunda iş size kalıyor değil mi? Galiba biz sizin için bu sorunu daha basit hale getirdik. Ne kadar nefret etseniz de buraları uzun süre temizlememek akıllıca değil. Bu yüzden size bu 8 fikri bulduk. Rica ederiz.

1. Kool-aid sadece çocuklarınız için güzel bir atıştırmalık olmamakla beraber tuvalet temizliğinizi de daha eğlenceli hale getirecektir. Çılgınca geliyor ama işe yarıyor.

Paketi açın tuvalete döktükten sonra birkaç saat bekledikten sonra fırçalayarak yıkayın.

2- iş tuvalete geldiğinde sirke en iyi arkadaşınızdır. Günlük hayatta sirkeyi buraları temizlerken kullanabilirsiniz.

Sirkeyi su tankına biraz dökerek burada oluşabilecek küflerden ve bakterilerde kurtulabilirsiniz.

3- Kendi köpüren tabletlerinizi yapmak tuvaletinizi olabildiğince uzun süre temiz tutacaktır.

Kokulu bir yap ile pişirme sodasını karıştırın ve onlardan küçük kareler yapın. Bunları hazırladıktan sonra su tankına her gün biraz biraz atın.

4- Sadece tuvaletinizin değil aynı zamanda temizlik fırçasının temizliği de önemli.

Niye tuvalet temizleme fırçaları 7/24 temiz olmasın ki? Pine Sol adlı ürünü alın ve bu fırçayı koyduğunuz kabın içerisine birkaç damla dökün. Her kullanımdan sonra fırçanız dezenfektan bir suyun içerisinde yüzecek.

5- Başınıza gelebilecek en sıkıcı olaylardan biri de misafirler tarafından tıkanan tuvaletler. Özelliklede etrafınızda bir pompa yok ise.

Bulaşık sabununu sıcak su ile karıştırın ondan sonra olabildiğince onları sıkıştırın. 20 dakika kadar kaynatın. Sonra üzerine biraz daha sıcak su dökün. Bir 20 dakika kadar daha bekleyin. İşte sihir budur.

6- Tekrardan sirkeye geri dönersek bu tuvaletiniz içerisinde oluşacak halka kirleri de temizleyecek. Bunlar ne kadar zor görünse de.

Tuvalet kağıdını sirke ile ıslattıktan sonra tuvaletinize atın. Birkaç dakika geçtikten sonra şifonu çekin.

7- Bazı lekeleri çıkarmakta zorluk mu çekiyorsunuz? Biz size yardımcı olacağız. Zımpara kağıdı kullanmayı deneyin. Tabi ki de bunu da olabildiğince yumuşak yapın.

Önce zımparayı biraz ıslatın sonra çok fazla bastırmadan zımpara ile silin. Bu yöntemle kirler sadece çıkmayacak bir daha asla onları göremeyeceksiniz.

8- Bir misafiriniz gelecek ve tuvaleti temizleyecek vaktiniz yok mu? Evinizdeki birkaç eşya hızlıca temizlemenize yardımcı olacaktır.

Tuvaletinizi eğer dış macunu veya tuzla karıştırılmış bir greyfurt ile temizlerseniz çabucak temizlik yapmış olacaksınız ve aynı zamanda hoş bir koku da yayacaklardır.