Ev Düzenleme – ev dekorasyon fikirleri ve modern dizayn

Sizi Akıllı Gösterecek En İyi 10 Ev Boya Renkleri

06.10.2016
8.687

Renklerin ruh halini etkilemesi artık bir sır değil. Açık ve neşeli tonlar bizi mutlu ederken koyu renklerin bazı kötü etkileri olabilir. Fakat iş ya akıl gücüne gelince? Okul sezonu tekrar geri geliyor, bunun için biz de sizlere öğrenmek için en iyi rengin hangisi olduğu konusunda tasarımcıların fikirlerini seçtik.

Ünlü iç mimarları Kari Whitman ve Jennifer Adams’ın seçtiği bu boya renkleri sizi daha akıllı gösterecek. İlk 5 seçim Whitman tarafından, diğer 5 seçim ise Adams tarafından seçilmiştir.

1)Honeybell

sizi-akilli-gosterecek-en-iyi-10-ev-boya-renkleri-1

Bu şeftali turuncusu renk zihninizi uyarmak için açık ve hoş bir renk. Fakat dikkat dağıtacak kadar da açık değil. Whitman’a göre “Turuncu belki kutunun dışından bir renk, ama bu çok uyarıcı ve sıcaktır”. Bu özellikler genç çocukların cazibesini açığa çekecek bir renk.

2)Meksika Turkuazı:

sizi-akilli-gosterecek-en-iyi-10-ev-boya-renkleri-2

Hiçbir çocuğun ev ödevi yapmaları kendi listelerinde favori olmaz iken, bunu bir ihtimal kendi odalarında onlara eğlence hissiyatı vererek yapabilirler. Whitman diyor ki “Turkuaz renkte olan duvarlar beni büyük bir okyanusu düşünmeye sevkediyor”. Turkuaz oldukça sakin bir renk ve öğrenme için büyük ve rahat bir titreşim yaratıyor.

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Choose A Format
List
Image