Bizimle iletişime geçin

Kendin Yap

String Art ile Hazırlayabileceğiniz 23 Kendin Yap Ev Dekoru

blank

Evinizin dekorunun harika olması için çok para harcamak zorunda olmadığınızı biliyor muydunuz? Peki ya dekorunuzu çok az para harcayıp, eğlenceli zaman geçirerek ve aynı zamanda da yaratıcılığınızı kullanarak kişiselleştirebileceğinizi biliyor muydunuz? Ever, bunların hepsini yapmanız için tek ihtiyacınız olan evinizde dekor olarak kullanmak isteyeceğiniz bir kendin-yap projesi. Fakat bu konuda önünüzde bir sürü seçenek olacak çünkü gerçekten çok geniş bir konu başlığı bu bahsi geçen.

Bugün ise size String Art sanatını kullanarak eviniz için oldukça kişisel ve güzel dekorlar yapmayı göstereceğiz. Burada seçebileceğiniz birçok farklı dekor mevcut, kalpli olanlar, hayvanlı olanlar hatta yazı içeren String Art dekorları bile mevcut. Böyle bir dekor elde etmeniz için tek gereken birçok farklı seçenekten birini seçip, çiviler kullanarak çizdiğiniz planı yaratıcılığınızla takip etmek. Kesinlikle eğlenceli bir proje olduğu kesin ve aşağıdaki bitmiş projelere bir göz attıktan sonra siz de bir tane yapmak isteyeceksiniz. Hadi bir göz atalım.

1-Kafatası Şeklinde String Art Dekor

blank

Biliyorum ki bunun cadılar bayramı için falan olduğunu düşüneceksiniz fakat eğer kafatası şekillerini seviyorsanız, yalnızca cadılar bayramına kullanılmak zorunda değil!

2-Teckel Doble

blank

Buradaki duvarda araya eklenen çizimler gerçekten çok hoşuma gitti. Oldukça yaratıcı değil mi?

3-Mutfak Duvar Sanatı

blank

Eğer mutfağınız için kırsal bir dekor istiyorsanız işte bu harika bir fikir. Tabi ki mutfağınız için harika olacak başka formlar da kullanabilirsiniz.

4-Live Creatively Çizili String Art Sanatı

blank

Ayrıca çiviler ve sicimlerle de istediğiniz yazı şekilleriyle çalışabilirsiniz. Yalnızca bilgisayarınızdan çıktı alıp zemine eklerken bu çerçeveyi takip etmelisiniz.

5-Ohio’dan HOME String Art Sanatı

blank

Bu “HOME” yazısı için, kelimedeki “O” yerine Ohio’nun haritadaki şekli kullanılmış. Gerçekten çok yaratıcı.

6-OK String Art Sanatı

blank

Bu örnekte ise tam tersi şekilde kelimenin kenarları farklı renklerde ipler kullanarak sarılmış. Gerçekten çok güzel görünüyor, değil mi? Kesinlikle çok güzel görünüyor!

7-Şehir Şeklinde Çivi ve String Art Sanatı

blank

Sicimle kullanacağınız dekor için haritanızdan yardım almak da oldukça yaratıcı bir fikir. Ve evet, neden bulunduğunuz şehre olan sevginizi göstermek için ortaya bir de kalp eklemeyesiniz ki?

8-Fil String Art Sanatı

blank

Bu parça gerçekten çok sevimli! Oldukça sevimli bir fil için oldukça sevimli bir parça olmuş. Böyle bir dekor bebek odası ya da sınıf gibi ortamlar için harika bir seçenek olur.

9-Love: Modern Tipografi String Art Örneği

blank

Bu aslında bir düğünde kullanılan bir dekor fakat evet aynı zamanda eviniz  için de harika bir eklenti olabilir. Sevdiğiniz insan için her gün sevginizin hatırlatıcısı olarak da görev alabilir.

10-Çivi ve String Art Duvar Sanatı

blank

Eğer sıkıcı ve tek renk bir duvarınız varsa, orayı birkaç harf ve çivile süslemeye ne dersiniz_ Duvarınıza eklemek istediğiniz yazıyı seçin ve her harf için farklı bir renk kullanın. Gerçekten çok güzel bir görüntü elde edeceksiniz.

11-String Art Sanatı

blank

Aynı zamanda tek bir harf için de farklı ipler kullanabilirsiniz. İçerisine yaratıcılığınızı da kattığınızda gerçekten çok tatlı bir sonuç elde edebilirsiniz.

12-Uçan Bitkiler + String Art Sanatı = Canlı Duvar Sanatı!

blank

Bunun içinse tahtanızı çivileri eklemeden önce boyamanız gerekir. İpleri tamamladıktan sonra birkaç bitki de ekleyebilirsiniz. Bu fikri gerçekten çok sevdim.

13- Çizgi Roman Partisi: Kendin Yap String Art Sanatı

blank

Eviniz için retro bir dekor ister misiniz? Neden bunu denemeyesiniz ki? Aynı zamanda çizgi roman temalı bir parti için de harika bir seçenek.

14-Kendin-Yap Bebek Odası String Art Sanatı

blank

Geyiklerden hoşlanıyor musunuz? Birçok insan geyiklerden hoşlanır fakat duvarlarına da geyik kafası asmak istemezler, peki onun yerine böyle sevimli bir çalışmaya ne dersiniz? Kesinlikle çok daha ucuz ve aynı zamanda oldukça yaratıcı da görünüyor.

15-Balina Kuyruğu String Art Sanatı

blank

Şu balinaya da bir bakın! Bu fotoğrafta okyanustan çıkan bir balinanın sunumu gerçekleştirilmiş bence. Hem basit hem de oldukça güzel.

16-String Art Sanatı

blank

Bu da “eviniz kalbiniz neredeyse orasıdır” demenin çivi ve ip kullanarak tamamlanmış hali olsa gerek.

17-Hayvan String Art Sanatı

blank

Sevimli hayvanlar değil mi? Evet, gerçekten de çok sevimliler! Burada dört farklı yavru hayvan kullanılmış- bir tilki, bir rakun, bir geyik ve bir de baykuş.

18-Dört Parça Ahtapot Çivi ve String Art Sanatı

blank

Bu gerçekten çok yaratıcı değil mi? Ever burada olduğu gibi tamamlanmış formu tek bir fotoğraf olacak şekilde dört farklı panel de kullanabilirsiniz.

19-Kendin-Yap String Art Duvar Dekoru

blank

Burada da geyik fikrindekine benzer bir yapı var yalnız burada sadece boynuzlar kullanılmış. Kafanın olması gereken yerde ise çiçekler var. Ben bu örneği gerçekten çok sevdim, oldukça yaratıcı, şık ve tabi ki kırsal bir görünümü var.

20-Benim Tarafımdan Tamamlanan Ev Dekoru

blank

Bunun gibi bir dekoru nasıl yapabileceğiniz konusunda talimatlı bir videoyu da ekleyeceğiz, gerçekten oldukça kolay.

21-Kendin- Yap Hello String Art Sanatı

blank

Bu çok sevimli değil mi? “hello” kelimesi hem duvarınızda hem de bir kafenin büfesinde oldukça sevimli durur.

22-Kendin-Yap Kar Tanesi String Art Sanatı

blank

Kış aylarında da olsanız, yaz aylarında da olsanız, evinize eğer eklemek isterseniz bu kar tanesi String Art dekoru gerçekten çok güzel. Ve evet, farklı kar tanesi tasarımları da kullanabilirsiniz.

23-Kendin-Yap Uçan Bitkiler String Art Sanatı

blank

Bu da yukarıdaki örneğin bir başka versiyonu. Çok sevimli görünüyor, değil mi?

Yalnızca birkaç çivi ve ip kullanarak eviniz için böyle kişisel ve harika dekorlar elde edebilmeniz harika değil mi? Böyle bir dekoru kendi evinizde yapabilecek olmanız ve istediğiniz farklı bir tasarımı tercih etme şansınız da olması gerçekten çok güzel. Bu kendin-yap projesi için benim aklımda o kadar farklı fikirler var ki. Eminim siz de evinizde String Art sanatını kullanmayı düşünmeye başladınız bile. Ve eminim ki şimdiden yapabilecekleriniz için heyecanlandınız! Eğer denemeye karar verirseniz ne tercih etmeyi düşündüğünüzü benimle de paylaşmak ister misiniz? Ya da kendi projenizin bitmiş halini diğerlerine ilham olması için de eklemek istersiniz belki?

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir