Bizimle iletişime geçin

Kendin Yap

Tarçın ile Mum Süsleme

blank

En sevdiğimiz kış kokuları arasında yer alan tarçın, kışın severek içtiğimiz sahlep ve bozayı tatlandırmasının yanında, süslemelerde de karşımıza çıkıyor. Tarçın rengi, tarçın kokusu ya da tarçının kendisi ile yapacağınız süslemeler ile siz de evinizin kış dekorasyonuna uygun ürünler yaratın.

tarcin-ile-mum-susleme-

Yemek masanızın üzerinde duracak böyle güzel mumlar arıyorsanız, dekorasyon mağazalarındakilere o kadar para vermek yerine, evde kendi mumunuzu tasarlayabilirsiniz. Evinizin her alanında kullanabileceğiniz bu dekoratif ve şık mumları yapmak hiç de zor olmayacak.

tarcin-ile-mum-susleme-2

Peki, tarçın ile mum süslemek için hangi malzemelere ihtiyacınız olacak?

  • Kalın beyaz mumlar,
  • çubuk tarçın,
  • kalın ip,
  • lastik

tarcin-ile-mum-susleme-3

Sıra geldi mum tasarımına. İlk olarak lastiği muma geçirin.

tarcin-ile-mum-susleme-4

Daha sonra lastiğin arasına sırasıyla çubuk tarçınları dizin.

tarcin-ile-mum-susleme-5

Çubuk tarçınlar, mumun etrafını tamamen kaplayacak şekilde dizilmeli.

tarcin-ile-mum-susleme-6

Daha sonra elinizdeki kalın hasır ip ile mumun etrafını birkaç kat dolayın. Böylece lastiğin yarattığı o ucuz görüntüyü de gizlemiş olacaksınız. İp ile mumu 4-5 kez doladıktan sonra ipi bağlayıp ucunu makasla kesin.

tarcin-ile-mum-susleme-7

Şık bir görünüm yaratmak için dilerseniz kurdele ile fiyonk yapabilirsiniz. Ya da fiyongu ip ile de yapabilir ve hasır bir görünüm yaratabilirsiniz.

tarcin-ile-mum-susleme-8

Birkaç farklı muma aynı işlemi uyguladıktan sonra, mumları masa süslemesinde kullanmak istiyorsanız porselen uzun bir tabağın üzerine mumları yerleştirin ve tabak süslemesini ceviz gibi malzemeler ile tamamlayın.

tarcin-ile-mum-susleme-9

Yemek saati gelip de masaya oturup mumları yaktığınızda, ortaya böyle şık bir görünüm çıkacak. Mum yandıkça tarçınların o aromatik kokusu etrafa yayılacaktır. Tarçın ile mum süsleme yaparak yaptığınız dekoratif ürünleri, masa süslemesinin yanında, evin raflarında, salonda konsolun üstünde ya da uzun mumları antrede zemin süslemesinde de kullanabilirsiniz. Çubuk tarçın yerine farklı malzemeler ile de mumlarınızı süsleyebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir