Ev Düzenleme – ev dekorasyon fikirleri ve modern dizayn

Tavan Arasındaki Salonunuz İçin 15 Kullanışlı Çözüm

07.11.2014
6.246
Tavan Arasındaki Salonunuz İçin 15 Kullanışlı Çözüm

Söz konusu dekorasyon olduğunda tavan arası oldukça karmaşık bir hal alır. Tavan arası en üst katın tavanı ve köşeli çatının arasında kalan yerdir. Bu alanlarda kirişler açık olduğundan ve köşelere erişmek zor olduğundan genellikle garip mekanlar olurlar. Bazı tavan araları, pencereler ve merdivenler aracılığıyla yatak odası ya da ev-ofis olarak kullanılırken, diğerleri erişime uzak, aktif bir şekilde kullanılmadan, depo edinilen yerlerdir. Alt katlardan gelen ısı tavan arasında toplanır ve bu da mekanı sıcak ve hoş olmayan bir duruma sokar.

Genellikle, alçak tavan araları ulaşımı ve düzenlemesi zor alanlardır. Çatının altında kalan bu alanlar tabiri caizse “ ölü alanlar”dır ve bu yüzden bu alanları düzenlemek büyük yaratıcılık ister. Daha kolay dekore etmek ve daha rahat ve kullanılır bir alan oluşturabilmek için elinizdeki bütün olanakları gözden geçirmeniz gerekmektedir. Alçak komodinler ve dolaplar, kitaplarla donatılmış kitaplıklar, kupalar, içecekler ve hediyelik eşyalar tavan arasını dekore etmek için mükemmeldir, birçok askısı bulunan ve kapısı olmayan gardroplar da bir başka seçenek olabilir. Arada kalan kısımlar için tablolar da oldukça iyi bir çözüm.

Mat, iç açıcı renkler, modeller ve kombinasyonlar kullanın. Tavan aranızı salon, yatak odası, çocuk odası ya da dinlenmek için arada bir kaçamak yapabileceğiniz bir alan olarak kullanacağınız, sıcak bir mekana dönüştürün. Şimdi kendi eviniz için seçeceğiniz tavan arası dekorasyonu için ilham almak adına, aşağıda sizin için topladığımız en yaratıcı tavan arası görüntülerini inceleyin!

salon-tasarimlari-14

salon-tasarimlari-13

salon-tasarimlari-12

salon-tasarimlari-11

salon-tasarimlari-10

salon-tasarimlari-9

salon-tasarimlari-8

salon-tasarimlari-7

salon-tasarimlari-6

salon-tasarimlari-5

salon-tasarimlari-4

salon-tasarimlari-3

salon-tasarimlari-2

salon-tasarimlari-1

salon-tasarimlari

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Choose A Format
List
Image