Sevimli Olduğu Kadar Da Yaratıcı Tavuk Kümesi Modelleri

Özellikle bahçeli evlerde kurulacak tavuk kümesi modelleri sayesinde aile fertleri hem sağlıklı beslenebilir hem de gün içinde kendilerine doğal bir uğraş çıkarabilirler. Tasarımları ve renkleriyle bahçelerde fark yaratan modeller, sahip oldukları eğlenceli detaylarla ailenin minik fertlerinin sorumluluk bilincinin gelişmesine katkı sağlayabilir.

Tavukların sağlıklı bir eve sahip olmasının yanı sıra bahçelerde de seyredilmeye doyulmayacak binaların kurulmuş olmasını sağlayan kümesler, tasarım sektörünün geldiği son nokta hakkında fikir vermeye yetecek donanıma sahiptir. Bahçe dekorasyonuyla uyumlu canlı ya da soft renklerden hazırlanacak minik evin pervazlarına asılacak kumaş perdeler fark yaratmak isteyenler için tercih edilebilir. Eğlenceli mimarileri, değişik çatıları, renkli pencereleri ve ferah alanlarıyla içinde yaşayacak tavukların kendilerini şanslı hissetmesine neden olacak kümes modellerine hep birlikte göz atalım…

1- Tavuklara Özel Bir Ev ve Bir Bahçe

Tavuk Kümesi Modelleri

Özellikle büyük bir bahçeli eve sahip olanların kullanabileceği modelde tavuklar için kapalı alan yaratan bir ev ve gezmelerini sağlayacak büyük bir bahçe özel olarak tasarlanmış.

2- Sevimli ve Kullanışlı

Tavuk Kümesi Modelleri

Yaşanan evin bir kopyasını andıran kümesteki renkli çatı, pencere ve gezinti alanı detayı fark yaratmayı ve ilgi çekmeyi başarıyor.

3- Yerden Yüksek Kümes Modeli

Tavukların kapalı alandaki her ihtiyaçlarının en iyi şekilde karşılanması için oldukça büyük ölçülerde hazırlanan bu tasarım, telden yapılan pencereleriyle ışık ve hava alıyor. Yerden yükseğe kurulan kümeste tavukların girmesi için özel bir kapının yanı sıra iki yana açılan büyük bir kapı da kurulmuş.

4- Yaratıcı Bir Ahşap Tasarım

Penceresi ve özel kapısı olan bu modelde ön kısım tamamen telle kaplanmış. Kendi içinde farklı bir tünek katına sahip olan yapıda tavukların bu alana ulaşması için ahşap yol tercih edilmiş.

5- Bahçenin Doğal Görüntüsüyle Uyumlu Bir Model

Tamamen yeşil, büyük, telli ve taze yumurtaların ev halkı tarafından alınmasını kolaylaştıran özel bir kapıya sahip olan modelde kullanılan teller de yeşile boyanmış.

6- Sıcak ve Aydınlık Bir Kümes

Büyük ve tavukların yaşaması için ferah alanlara sahip olan bu model, kırmızı ve beyazın eşsiz uyumuyla güçlendirilmiş. Tavukların her ihtiyacını en iyi şekilde karşılamak için projelendirilen modelde taze yumurtalara küçük bir kapıdan ulaşılabilir.

7- Farklı Malzemeler Bir Arada

Oldukça büyük olarak tasarlanan bu modelde koyu renk ahşap tercih edilmiş. Kapı ve kümesin diğer kısımlarında farklı büyüklüklere sahip teller kullanılmış. Çatı tasarımıyla fark yaratan model için bahçede uygun yeri yaratmak gerekiyor.

8- Modern Görüntüye Sahip Bir Yaşam Alanı

Moda dergilerinden fırlamış gibi görünen bu model; çatı, pencere ve özel kapı detayıyla fark yaratıyor. Yine yerden yükseğe kurulan bu model içinde yaşayacak olan kanatlılara yeterli ferahlığı sağlıyor.

9- Ahşap ve Hasırın Eşsiz Uyumu

Ahşap ve hasırın eşsiz bir uyumla birleştiği model, sahip olduğu yokuş ahşap yolla bahçede gezinen tavukların istedikleri zaman evlerine çıkmasına imkan sağlıyor.

10- Büyük Bahçelere Özel Çözümler

Büyük bir bahçeye sahip olan ve çok sayıda tavuk yetiştirenler için özel olarak hazırlanan modelde kanatlıların konforu ön planda tutulmuş. Kuzey ve güney rüzgarları hesap edilerek yapılacak yerleşim sayesinde kümes hayvanları sağlıklı bir şekilde büyüyebilir.

11- Dar Alanda Rahat Bir Düzen

Dar ve küçük alana sahip olanlara ideal bir çözüm sunan model, sıradan görünmesine rağmen fonksiyonel olarak rahat kullanılabilir.

12- Üç Katlı Tasarım

Küçük olduğu kadar da yaratıcı bir tasarıma sahip olan modelde zemin haricinde iki farklı kat tasarlanmış. Üst kata çıkmak isteyenler için özel olarak hazırlanan merdiven sayesinde kanatlı nüfusu farklı alanlarda dolaşabilir.

13- Temiz ve Düzenli Bir Yaşam Alanı

Çatısı, ahşap alanları, demir bölümleriyle temiz ve düzenli bir yaşam alanı sağlayan model, kendi içinde özel bölümlere sahip. Havalandırma için çok fazla alana sahip olan kümeste çok sayıda kanatlı bir arada yaşayabilir.

14- Prefabrik Kümes Ev

Hayalleri süsleyen prefabrik bir ev görünümünde olan kümes, koyu renk ve beyaza boyanmış ahşap parçalardan oluşuyor. Sahip olduğu ayaklarla yerden yukarıda duran ev, kapı ve pencereleriyle konforlu bir alan yaratıyor.

15- Ufak ve Kullanışlı Kümesler

Çok büyük alana sahip olmayan ancak tavuk beslemek isteyenler için tercih edilecek modelde, tavukların dinlenmesi ve yumurtlaması için özel folluklar yer alıyor. Küçük ve büyük bir kapıya sahip olan kümes rengiyle de dikkatleri çekmeyi başarıyor.

16- Yüksek Pencerelere Sahip Olan Tasarım

Yüksek ve açıldığında cereyan yapmayan pencerelere sahip olan bu model, sahip olduğu ayaklarla topraktan yükseğe konumlanmış. Eksiksiz bir tasarıma sahip olan kümesin yanına bir oturma grubu planlanabilir.

17- Yumurta ve Tavuk Figürleri Kümese Hareket Katıyor

Küçük ancak hareketli olan bu modelde yumurta desenleri ortamın temiz hava almasını ve tavuk figürü de nereye geçileceği hakkında kanatlılara yön gösteriyor. Kapalı bir çatısı ve tellerle çevrili açık alanı olan bu model küçük bahçelerde de kullanılabilir.

18- Mükemmel Bir Tasarım

Dış görünüş itibariyle mükemmel bir tasarıma sahip olan bu model, çim zemine yerleştirilebilir. Tavuklara hem gezme özgürlüğü hem de kapalı alan konforu sağlayan model, izolasyonu sayesinde yazın serin ve kışın da sıcak bir ev hazırlıyor.

19- Minyatür Bir Kır Evi

Dışarıdan bakıldığında eksiksiz ve minyatür bir kır evi görüntüsünde olan tasarım, panjurlu pencereleri, balkonu, çiçeklerin asıldığı çitleri ve önündeki gezinti alanıyla herkesi kendine hayran bırakacak etkiye sahip.

20- Tam Korumaya Sahip Yaşam Alanı

Tam korumalı bir kümeste yaşayan kanatlılar kapalı ve açık bölümlerde istedikleri şekilde gezinebilirler. İçi aydınlık ancak direk ışık almayan bölümlere de sahip olan evin açık alanı çimen üstüne ve kapalı alanı yerden yükseğe kurulabiliyor.

21- Büyük Bahçelere Özel Tasarım

Büyük bahçesi olanlar için ideal olan kümeste açık ve kapalı alanlar bir arada ve uyum içinde kullanılmış. Tel örgülerle korunan açık bölümün aksine tamamen ahşap olan kapalı bölümde pencerelerden yararlanılmış.

22- Ağaçlar İçinde Bir Tavuk Yaşam Alanı

Oldukça büyük bir tasarıma sahip olan modelde açık alanların yanı sıra kapalı alanlar oldukça küçük tutulmuş. İç İçe geçmiş olan tavuk kümesi modelleri için ideal bir örnek olan yapı sürgülü kapılarıyla az yer kaplıyor.

23- Saraydan Bozma Bir Kümes

Sarayı andıran tasarımıyla küçük alana sahip olanlar için kullanışlı olan bu model, kapısından merdivenine, çatısından pencerelerine kadar fark yaratmayı başarıyor.

24- Renkli ve Sıra Dışı Bir Model

Farklı malzemelerin bir araya geldiği renkli ve sıra dışı model tavuklara da özel bir yaşam alanı sağlıyor. İstenen her yere kurulabilecek olan kümes yerden yüksekte konumlandırılmış.

25- Üçgen Forma Sahip Özel Tasarım

Ahşap ve tellerle hazırlanan bu model, az sayıda tavuk için küçük yer ayırabilecek olanlara temiz bir kullanım sunuyor.

26- İç İçe Geçmiş Bölümler

Kendi içinde her detayın düşünüldüğü bu modelde, açık ve kapalı alanlar büyük ve sağlam bir çatı ile korunuyor.

27- Sıcacık Bir Yaşam Alanı

Sahip olduğu renkler ve tasarımla sıcak bir yuvayı andıran kümes, katlı mimarisiyle kanatlılara farklı yaşam alanları sunuyor.

28- Üçgen Çatılı Kümes

Büyük bir köpek kulübesini andıran model, sıradan ve sade bir tasarıma sahip.

29- Çiçeklere de Yer Açan Tasarım

Üçgen ve taştan yapılmış kapalı bir alana sahip olan kümeste telden hazırlanan açık bölümün düz çatı zemini çiçeklerle süslenerek özel bir yaşam alanına dönüştürülmüş.

30- Tam Donanımlı Bir Kümes

Farklı bölümleri, büyüklüğü ve iç tasarımıyla fark yaratan model, geniş bir alana sahip olan çiftlik bahçelerinde tercih edilebilir.

31- İçinde Yaşam İsteği Veren Tasarım

Tasarımı ve sahip olduğu ölçülerle herkesi bahçesinde tavuk bakmaya iten model, tavuklara da yaşam enerjisi aşılıyor.

32- Farklı Hayvanların İhtiyaçlarına Özel

Büyük ve farklı ihtiyaçlara sahip hayvanların bir arada yaşamasında uygun olarak tasarlanan model, çatı, pencere ve kapılarıyla sıradan bir evin kopyası görünümünde.

33- Çok Sayıda Kanatlının Yaşamasına Uygun

Tam donanımlı hazırlanan bu model, büyük bir bahçeye ve farklı çeşitte kanatlıya sahip olanlar için doğru tercih olarak gösterilebilir.

Yapı marketlerden satın alınacak malzemeler eşliğinde tamamen el emeği bir alan yaratılabilirken hazır modeller arasından seçim yapılarak da bahçede sağlıklı tavuklar beslenebilir.